Refundacja amniopunkcji przy nieprawidłowym wyniku testu NIFTY | Test NIFTY pro Przeskocz do treści
badanienifty.pl Badania prenatalne Refundacja amniopunkcji przy nieprawidłowym wyniku testu NIFTY
ubezpieczenie testu nifty

Refundacja amniopunkcji przy nieprawidłowym wyniku testu NIFTY

Na czym polega refundacja amniopunkcji przy nieprawidłowym wyniku testu NIFTY

test nifty ubezpieczenieStworzone w instytucie BGI w Shenzhen przesiewowe badanie prenatalne NIFTY jest obecnie najpewniejszym narzędziem do oceny ryzyka wystąpienia chorób o podłożu genetycznym wśród dzieci. W sytuacji, gdyby okazało się, że test wskaże wysokie ryzyko choroby i kobieta będzie musiała poddać się dalszym badaniom, to może ubiegać się o zwrot części kosztów za amniopunkcję lub biopsję kosmówki.

Refundacja badań diagnostycznych na wypadek wysokiego ryzyka choroby

Wszystkim pacjentkom, które poddały się badaniu prenatalnemu NIFTY przysługuje prawo skorzystania z ubezpieczenia. Jeśli test NIFTY wskaże wysokie ryzyko choroby, kobieta kierowana jest na badanie rozstrzygające – amniopunkcję lub biopsję trofoblastu. Refundacja, którą otrzyma w ramach testu NIFTY pozwoli jej pokryć część kosztów związanych z tym badaniem.  Refundacja  nie jest obowiązkowa, a jego cena wliczona została w cenę samego badania. Aby pacjentka została objęta ubezpieczeniem, musi wyrazić na to zgodę w dokumentach zlecenia.

Formy refundacji

Pacjentka, której wynik badania ujawni wysokie prawdopodobieństwo choroby u dziecka może liczyć na zwrot części kosztów (do 1 200 zł), związanych z dalszą diagnostyką prenatalną, a w tym prywatną amniopunkcją.

 


Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz