Test NIFTY z ubezpieczeniem – jedyne takie na rynku! | Badanie NIFTY Pro
Zapytaj o badanie:
Pon-pt. 7.00-22.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Ubezpieczenie testu NIFTY pro

Test NIFTY pro to jedyne nieinwazyjne badanie prenatalne z ubezpieczeniem wyniku. Ubezpieczenie to jest bezpłatne i dobrowolne. 

Zakres ubezpieczenia testu NIFTY pro

„Wynik pozytywny” – rekompensata diagnostyki prenatalnej do 2600 zł

W przypadku uzyskania wyniku testu NIFTY pro pozytywnego, który wskazuje na „wysokie ryzyko/dodatni/wykryto” w odniesieniu do badanej choroby, przysługuje pacjentce rekompensata finansowa kosztów diagnostyki prenatalnej do kwoty ok. 2600 zł (w zależności od kursu walutowego). Dotyczy to badań, takich jak m. in.:

 • amniopunkcja,
 • biopsja trofoblastu,
 • kordocenteza,
 • analiza kariotypu,
 • dodatkowe molekularne badania genetyczne (np. FISH),
 • analiza mikromacierzy chromosomów (CGH),
 • testu SNP,
 • testu QF-PCR,
 • testu NGS i innych.

„Wynik negatywny” po którym dziecko rodzi się z chorobą – odszkodowanie do 210 000 zł

Jeśli wynik jest „niskie ryzyko/ujemny/ie wykryto”, a w ciągu roku po urodzeniu dziecka zostanie zdiagnozowana przez wykwalifikowanego specjalistę w ciągu roku jakakolwiek choroba zaliczona do NIFTY pro (z wyłączeniem mozaikowej nieprawidłowości chromosomalne), przysługuje rodzicom rekompensata w wysokości do 210 000 zł (w zależności od kursu walutowego).

Ubezpieczenie testu NIFTY pro a ciąża mnoga

W przypadku ciąży mnogiej również dostępne jest ubezpieczenie testu NIFTY pro. Dotyczy ono trzech badanych trisomii: zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau. Czytaj więcej o teście NIFTY pro w ciąży mnogiej

Jak ubezpieczyć test NIFTY pro?

O chęci ubezpieczenia informuje się w momencie wypełniania formularza zlecenia testu NIFTY pro. W odpowiednim polu podaje się wówczas numer dowodu oraz podpis. Zobacz też: Ochrona danych

bezpłatna konsultacja z lekarzem genetykiem

Możesz sprawdzić najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje test NIFTY?

Całkowity koszt testu NIFTY wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, wynik w języku polskim i/lub angielskim, oraz zwrot części poniesionych kosztów wykonania badań diagnostycznych. Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej…

Co bada test NIFTY?
Test NIFTY określa ryzyko wystąpienia:

  • Trzech najczęstszych wad chromosomowych tj. Zespołu Downa, Zespołu Edwardsa oraz Zespołu Patau, trisomii 9, 16, 22
  • Aneuploidii chromosomów płci: monosomia X (zespół Turnera), XXY (zespół Klinefeltera ), XXX, XYY
  • Zespołu mikrodelecji: 5p (zespół kociego krzyku), 1p36, 2q33.1, zespołu Jacobsena (11q23), zespołu DiGeorge’a 2 (10p14-p13), zespołu Van der Woude (1q32.2), zespołu Pradera-Williego/Angelmana (15q11.2).
Czy test NIFTY to jest to samo co test PAPPA?

Po części tak. Test NIFTY podobnie jak test Pappa jest przesiewowym badaniem prenatalnym określającym ryzyko wystąpienia jednej z trzech trisomii. Niemniej jednak czułość testu NIFTY jest zdecydowanie wyższa i wynosi ponad 99%. W przypadku testu Pappa jest to 90%.

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy.

Ile czeka się na wynik badania?

Na wynik testu oczekuje się do 11 dni roboczych.

zobacz więcej pytań

Dowiedz się więcej:


Zarezerwuj termin
Zadzwoń teraz