Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Ciąża po poronieniu. Dlaczego warto wykonać badania prenatalne po poronieniach? [PORADNIK]

Ciąża po poronieniu. Dlaczego warto wykonać badania prenatalne po poronieniach? [PORADNIK]

dla spokojnej ciążyBadania prenatalne pozwalają zbadać dziecko przed urodzeniem w kierunku najczęściej występujących trisomii (w tym zespołu Downa) oraz wielu innych chorób genetycznych. Najczęściej przynoszą spokój, gdyż nie wykrywają żadnych nieprawidłowości i rodzice zyskują wiedzę, że dziecko rozwija się prawidłowo. Obecnie rodzice mogą wykonać nowoczesne przesiewowe badanie prenatalne wykonywane z krwi – test NIFTY pro. Charakteryzuje się wysoką czułością, porównywalną do czułości amniopunkcji.

Rodzice, którzy doświadczyli poronienia, często obawiają się kolejnej straty. Wiąże się to ze stresem, niekorzystnie oddziałującym na ciążę i rozwijające się dziecko.

Statystyki wskazują, że choroby genetyczne mogą być przyczyną do 80% poronień. Większość przypadków poronień samoistnych jest spowodowanych chorobami genetycznym dziecka, takimi jak zespół Downa, zespół Edwardsa i Patau. Takie choroby najczęściej powstają losowo, rodzice nie mają na nie wpływu i nie powtarzają się w kolejnych ciążach. Niezależnie od tego, czy choroby genetyczne płodu zostały zidentyfikowane w badaniu po poronieniu, czy nie, zrozumiałe są obawy rodziców związane z kolejną ciążą. Aby sprawdzić zdrowie dziecka i odzyskać spokój, warto więc wykonać badania prenatalne.

W przypadku testu NIFTY wyniki już od 10 tygodnia ciąży informują, czy istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia u dziecka zespołu Downa, zespołu Edwardsa, zespołu Patau oraz innych nieprawidłowości genetycznych. Dzięki wysokiej czułości badania (ponad 99%) niewykrycie tych chorób pomaga rodzicom odzyskać spokój, a w wielu przypadkach również uniknąć amniopunkcji.

Badania prenatalne po poronieniach – poradnik

Z poradnika dowiesz się, dlaczego warto zrobić badania prenatalne w ciąży po poronieniu. Aby otworzyć poradnik w PDF kliknij tutaj lub w poniższą miniaturkę.

Ciąża po poronieniu badania prenatalne, badania prenatalne po poronieniach

 

W przypadku testu NIFTY pro opinie mówią często o spokoju, jaki dało Mamom wykonanie badania oraz o tym, że odzyskały radość i mogą cieszyć się ciążą.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

„ Jeśli chodzi o samą logistykę badania (infolinia, informacja, placówka w której pobierano mi krew, czas oczekiwania na wynik- u mnie 5 dni!!!) to jest poziom extra ligi. Pełen profesjonalizm, za który serdecznie dziękuję-wart swojej ceny 🙂 ”
Agnieszka
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.
Adrian I Ania
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
Adrian I Ania
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
Adrian I Ania

Zobacz też:

5/5 - (2 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin