Badania prenatalne po poronieniach - jakie? | Test NIFTY pro Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Ciąża po poronieniu. Dlaczego warto wykonać badania prenatalne po poronieniach? [PORADNIK]

Ciąża po poronieniu. Dlaczego warto wykonać badania prenatalne po poronieniach? [PORADNIK]

dla spokojnej ciążyBadania prenatalne pozwalają zbadać dziecko przed urodzeniem w kierunku najczęściej występujących trisomii (w tym zespołu Downa) oraz wielu innych chorób genetycznych. Najczęściej przynoszą spokój, gdyż nie wykrywają żadnych nieprawidłowości i rodzice zyskują wiedzę, że dziecko rozwija się prawidłowo. Obecnie rodzice mogą wykonać nowoczesne przesiewowe badanie prenatalne wykonywane z krwi – test NIFTY pro. Charakteryzuje się wysoką czułością, porównywalną do czułości amniopunkcji.

Rodzice, którzy doświadczyli poronienia, często obawiają się kolejnej straty. Wiąże się to ze stresem, niekorzystnie oddziałującym na ciążę i rozwijające się dziecko.

Statystyki wskazują, że choroby genetyczne mogą być przyczyną do 80% poronień. Większość przypadków poronień samoistnych jest spowodowanych chorobami genetycznym dziecka, takimi jak zespół Downa, zespół Edwardsa i Patau. Takie choroby najczęściej powstają losowo, rodzice nie mają na nie wpływu i nie powtarzają się w kolejnych ciążach. Niezależnie od tego, czy choroby genetyczne płodu zostały zidentyfikowane w badaniu po poronieniu, czy nie, zrozumiałe są obawy rodziców związane z kolejną ciążą. Aby sprawdzić zdrowie dziecka i odzyskać spokój, warto więc wykonać badania prenatalne.

W przypadku testu NIFTY wyniki już od 10 tygodnia ciąży informują, czy istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia u dziecka zespołu Downa, zespołu Edwardsa, zespołu Patau oraz innych nieprawidłowości genetycznych. Dzięki wysokiej czułości badania (ponad 99%) niewykrycie tych chorób pomaga rodzicom odzyskać spokój, a w wielu przypadkach również uniknąć amniopunkcji.

Badania prenatalne po poronieniach – poradnik

Z poradnika dowiesz się, dlaczego warto zrobić badania prenatalne w ciąży po poronieniu. Aby otworzyć poradnik w PDF kliknij tutaj lub w poniższą miniaturkę.

Ciąża po poronieniu badania prenatalne, badania prenatalne po poronieniach

 

W przypadku testu NIFTY pro opinie mówią często o spokoju, jaki dało Mamom wykonanie badania oraz o tym, że odzyskały radość i mogą cieszyć się ciążą.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

Zobacz też:


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.93 / 5.00 127 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626