KUP TERAZ ZAPŁAĆ PÓŹNIEJ. Sprawdź więcej metod płatności za NIFTY pro tutaj >>x
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Transport próbek NIFTY pro do laboratorium – ile trwa i jak dbamy o bezpieczeństwo?

Transport próbek NIFTY pro do laboratorium – ile trwa i jak dbamy o bezpieczeństwo?

Pacjentki często pytają nas, ile trwa transport próbki krwi pobranej do testu NIFTY pro do laboratorium i czy wpływa on na jakość próbki. Uspokajamy – transport jest szybki (1-2 dni robocze) i zachowuje jakość próbki. 

Spis treści:

  1. Szybki transport próbki NIFTY pro do laboratorium BGI: 1-2 dni robocze
  2. Czy w aktualnej sytuacji epidemii, transport próbek NIFTY pro do laboratorium BGI w Hongkongu odbywa się bez ograniczeń?
  3. Bezpieczeństwo próbki NIFTY pro w czasie transportu do Hongkongu
  4. Próbki wysyłane są indywidualnie, nie czekamy aż „zbierze” się ich określona liczba
  5. Bezpłatne ponowne pobranie próbki
  6. Dlaczego test NIFTY pro jest wykonywany w Hongkongu?

Szybki transport próbki do laboratorium BGI w 1-2 dni robocze, jak do laboratorium w Polsce

Transport próbek do laboratoriumPróbka z krwią dociera z miejsca pobrania do laboratorium BGI w którym odbywają się analizy bardzo szybko, bo w 1-2 dni robocze. To dokładnie tyle, ile trwa transport próbek przesyłanych do laboratorium w Polsce!

Jak to jest możliwe, skoro próbka ma do pokonania kilka tysięcy kilometrów z Polski do Hongkongu? Jest przesyłana specjalną przesyłką medyczną DHL Medical Express. Jest to przesyłka materiałów biologicznych o pilnym terminie doręczenia do laboratorium, która charakteryzuje się pierwszeństwem w dostawie w docelowej lokalizacji.

Czy w aktualnej sytuacji epidemii, transport próbek NIFTY pro do laboratorium BGI w Hongkongu odbywa się bez ograniczeń?

Próbki pobrane do testu NIFTY pro są transportowane do laboratorium BGI lotami cargo. Zgodnie z decyzjami związanymi z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego transport cargo działa, a ewentualne zawieszenie połączeń dotyczy lotów pasażerskich. Próbki w teście NIFTY pro nie są transportowane lotami pasażerskimi, tylko cargo. Dowiedz się więcej o aktualnej organizacji testu NIFTY pro

Bezpieczeństwo próbki krwi NIFTY pro w czasie transportu do Hongkongu

Transport próbek do laboratoriumPrzesyłka medyczna, którą transportowana jest próbka krwi, jest dedykowana dla opieki medycznej. Charakteryzuje się wykwalifikowaną obsługą dla próbek biologicznych i centralnym monitoringiem.

Probówka z krwią jest zabezpieczona m.in. w kopercie z żelem (Softbox). Dodatkowym zabezpieczeniem jest oznakowanie kodem, który jest taki sam na probówce i formularzu zlecenia badania. Przesyłka posiada wszystkie wymagane do transportu dokumenty, w tym przeznaczone dla celników. Wszystko to powoduje, że można być spokojnym o jakość i bezpieczeństwo próbki w czasie transportu.

Próbki wysyłane są indywidualnie, nie czekamy aż „zbierze” się ich określona liczna

Każda próbka krwi pobrana do testu NIFTY pro jest wysyłana indywidualnie. Nie „zbieramy” próbek i nie wysyłamy ich zbiorczo, ponieważ istotny jest czas od dnia pobrania krwi do momentu dostarczenia do laboratorium. Laboratorium pracuje 7 dni w tygodniu –  często próbki pobrane od Pacjentek w piątek, docierały do laboratorium w niedzielę.

Bezpłatne ponowne pobranie próbki NIFTY pro

Transport próbek do laboratoriumJeżeli jednak z jakiegoś powodu jakość próbki okaże się nie być wystarczająca do badania (np. próbka przeterminuje się, czy będzie w niej za mało cffDNA), wówczas laboratorium przekazuje taką informację pacjentce i pobierana jest bezpłatnie nowa próbka. Są to bardzo rzadkie przypadki i można być spokojnym że badanie zostanie wykonane z próbki o jakości odpowiedniej do analiz.

Dlaczego test NIFTY pro jest wykonywany w Hongkongu?

Test NIFTY pro jest obecnie wykonywany w w Hongkongu w laboratorium BGI. Jest to laboratorium, które opracowało metodę badania NIFTY i wprowadziło je na rynek, ma także największe doświadczenie w wykonywaniu nieinwazyjnych testów prenatalnych. Dzięki temu, że test NIFTY pro jest wykonywany właśnie tam, pacjentki mogą korzystać z pełnego ubezpieczenia (dotyczącego trzech sytuacji), a test NIFTY pro ma tak szeroki zakres badanych chorób (94). Czytaj więcej

Zobacz też:

3.9/5 - (43 głosów / głosy)

Aktualizacja: 30 marca 2021 r.


Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>
x
Opinie klientów
4.94 / 5.00 251 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazTel. 533 090 626