𝗧𝗿𝗮𝗻𝘀𝗽𝗼𝗿𝘁 próbek do laboratorium ✈ Bezpieczeństwo | Badanie NIFTY Pro Przeskocz do treści
Zapytaj o badanie
Pon-pt. 7.00-19.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Transport próbek do laboratorium – ile trwa i jak dbamy o bezpieczeństwo?

Pacjentki często pytają nas, ile trwa transport próbki krwi pobranej do testu NIFTY pro do laboratorium i czy wpływa on na jakość próbki. Uspokajamy – transport jest szybki (1-2 dni robocze) i zachowuje jakość próbki. 

Szybki transport w 1-2 dni robocze, jak w Polsce

Transport próbek do laboratoriumPróbka z krwią dociera z miejsca pobrania do laboratorium BGI w którym odbywają się analizy bardzo szybko, bo w 1-2 dni robocze. To dokładnie tyle, ile trwa transport próbek przesyłanych do laboratorium w Polsce!

Jak to jest możliwe, skoro próbka ma do pokonania ponad 8000 km z Polski do Hongkongu? Jest przesyłana specjalną przesyłką medyczną DHL Medical Express. Jest to przesyłka materiałów biologicznych o pilnym terminie doręczenia do laboratorium, która charakteryzuje się pierwszeństwem w dostawie w docelowej lokalizacji.

Bezpieczeństwo próbki w czasie transportu

Transport próbek do laboratoriumPrzesyłka medyczna, którą transportowana jest próbka krwi, jest dedykowana dla opieki medycznej. Charakteryzuje się wykwalifikowaną obsługą dla próbek biologicznych i centralnym monitoringiem.

Probówka z krwią jest zabezpieczona m.in. w kopercie z żelem (Softbox), kopercie bąbelkowej i kopercie Speceimen Transport Bag. Posiada ona specjalne kieszenie na dokumenty zabezpieczające je przed przypadkowym oddzieleniem się od próbki. Dodatkowym zabezpieczeniem jest oznakowanie kodem, który jest taki sam na probówce i formularzu zlecenia badania. Przesyłka posiada wszystkie wymagane do transportu dokumenty, w tym przeznaczone dla celników. Wszystko to powoduje, że można być spokojnym o jakość i bezpieczeństwo próbki w czasie transportu.

Bezpłatne pobranie nowej próbki

Transport próbek do laboratoriumJeżeli jednak z jakiegoś powodu jakość próbki okaże się nie być wystarczająca do badania (np. próbka przeterminuje się), wówczas laboratorium przekazuje taką informację pacjentce i pobierana jest bezpłatnie nowa próbka. Są to bardzo rzadkie przypadki i można być spokojnym że badanie zostanie wykonane z próbki o jakości odpowiedniej do analiz.

Zobacz też:


Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz