Transport próbek NIFTY pro do laboratorium | Test NIFTY pro Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Transport próbek do laboratorium – ile trwa i jak dbamy o bezpieczeństwo?

Transport próbek do laboratorium – ile trwa i jak dbamy o bezpieczeństwo?

Pacjentki często pytają nas, ile trwa transport próbki krwi pobranej do testu NIFTY pro do laboratorium i czy wpływa on na jakość próbki. Uspokajamy – transport jest szybki (1-2 dni robocze) i zachowuje jakość próbki. 

Szanowni Państwo, w związku z ogłoszeniem 20 marca 2020 r. stanu epidemii w Polsce informujemy, wykonanie testu NIFTY pro jest cały czas możliwe i BEZPIECZNE, a wyniki wydawane są terminowo. Badanie można zrobić w domu, unikając wizyty w przychodni. Próbki transportowane są lotami CARGO. Transport CARGO działa normalnie – próbki docierają do laboratorium BGI w ciągu 1-2 dni roboczych i badanie odbywa się bez ograniczeń. Potwierdzają to opinie Mam. Czytaj więcej

Spis treści:

  1. Szybki transport próbki do laboratorium BGI: 1-2 dni robocze
  2. Czy w aktualnej sytuacji epidemii, transport próbek do laboratorium BGI w Hongkongu odbywa się bez ograniczeń?
  3. Bezpieczeństwo próbki w czasie transportu
  4. Próbki wysyłane są indywidualnie, nie czekamy aż „zbierze” się ich określona liczba
  5. Bezpłatne ponowne pobranie próbki

Szybki transport próbki do laboratorium BGI w 1-2 dni robocze, jak do laboratorium w Polsce

Transport próbek do laboratoriumPróbka z krwią dociera z miejsca pobrania do laboratorium BGI w którym odbywają się analizy bardzo szybko, bo w 1-2 dni robocze. To dokładnie tyle, ile trwa transport próbek przesyłanych do laboratorium w Polsce!

Jak to jest możliwe, skoro próbka ma do pokonania ponad 8000 km z Polski do Hongkongu? Jest przesyłana specjalną przesyłką medyczną DHL Medical Express. Jest to przesyłka materiałów biologicznych o pilnym terminie doręczenia do laboratorium, która charakteryzuje się pierwszeństwem w dostawie w docelowej lokalizacji.

Czy w aktualnej sytuacji epidemii, transport próbek do laboratorium BGI w Hongkongu odbywa się bez ograniczeń?

Próbki pobrane do testu NIFTY pro są transportowane do laboratorium BGI lotami cargo. Zgodnie z decyzjami związanymi z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego transport cargo działa, a zawieszenie połączeń dotyczy lotów pasażerskich. Próbki w teście NIFTY pro nie są transportowane lotami pasażerskimi, tylko cargo. Dowiedz się więcej o aktualnej organizacji testu NIFTY pro

transport cargo działa

Bezpieczeństwo próbki krwi w czasie transportu

Transport próbek do laboratoriumPrzesyłka medyczna, którą transportowana jest próbka krwi, jest dedykowana dla opieki medycznej. Charakteryzuje się wykwalifikowaną obsługą dla próbek biologicznych i centralnym monitoringiem.

Probówka z krwią jest zabezpieczona m.in. w kopercie z żelem (Softbox), kopercie bąbelkowej i kopercie Speceimen Transport Bag. Posiada ona specjalne kieszenie na dokumenty zabezpieczające je przed przypadkowym oddzieleniem się od próbki. Dodatkowym zabezpieczeniem jest oznakowanie kodem, który jest taki sam na probówce i formularzu zlecenia badania. Przesyłka posiada wszystkie wymagane do transportu dokumenty, w tym przeznaczone dla celników. Wszystko to powoduje, że można być spokojnym o jakość i bezpieczeństwo próbki w czasie transportu.

Próbki wysyłane są indywidualnie, nie czekamy aż „zbierze” się ich określona liczna

Każda próbka krwi pobrana do testu NIFTY pro jest wysyłana indywidualnie. Nie „zbieramy” próbek i nie wysyłamy ich zbiorczo, ponieważ istotny jest czas od dnia pobrania krwi do momentu dostarczenia do laboratorium. Laboratorium pracuje 7 dni w tygodniu –  często próbki pobrane od Pacjentek w piątek, docierały do laboratorium w niedzielę.

Bezpłatne ponowne pobranie próbki

Transport próbek do laboratoriumJeżeli jednak z jakiegoś powodu jakość próbki okaże się nie być wystarczająca do badania (np. próbka przeterminuje się, czy będzie w niej za mało cffDNA), wówczas laboratorium przekazuje taką informację pacjentce i pobierana jest bezpłatnie nowa próbka. Są to bardzo rzadkie przypadki i można być spokojnym że badanie zostanie wykonane z próbki o jakości odpowiedniej do analiz.

Zobacz też:

Aktualizacja: 14 kwietnia 2020 r.


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.91 / 5.00 100 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626