Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIFTY pro

Test NIFTY pro

Czym jest test NIFTY pro? Nieinwazyjny test prenatalny z krwi o wysokiej czułości

Test NIFTY pro (Non-invasive Fetal Trisomy Test) dzięki wysokiej czułości może pomóc Ci zyskać spokój o zdrowie dziecka, tak ważny w czasie ciąży, a także uniknąć amniopunkcji. Jest przy tym zupełnie bezpieczny (bez ryzyka poronienia) i prosty, gdyż do badania pobiera się nieinwazyjnie małą próbkę krwi Mamy.

Szeroki zakres badanych chorób

Test NIFTY pro to nieinwazyjne badanie prenatalne z krwi, w którym analizowane jest wolne płodowe DNA obecne we krwi Mamy. Już od 10 tygodnia ciąży pozwala bezpiecznie zbadać dziecko w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa, zespołu Patau i innych chorób, w tym zespół DiGorge’a i zespołów Angelmana/Pradera-Williego. W sumie jego obejmuje aż 94 choroby. Określa również płeć, która podawana jest na wyniku na życzenie.

Jedyny z pełnym ubezpieczeniem

Jako jedyny przesiewowy test prenatalny test NIFTY pro objęty jest pełnym ubezpieczeniem wyniku.

Test NIFTY pro to zupełnie nowy wymiar diagnostyki prenatalnej. Pozwala odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa wielu przyszłym mamom. Jest często wybierany w sytuacji, gdy inne badania przesiewowe (n. test PAPP-a) wykonywane w ciąży dadzą nieprawidłowy lub niejasny wynik.

korzyści nifty

Spis treści:

 1. Czym jest test NIFTY pro?
 2. Najważniejsze fakty na temat badania NIFTY
 3. Co wykrywa test NIFTY pro?
 4. Pewność wyniku testu NIFTY pro i walidacja i ubezpieczenie
 5. Porównanie testu NIFTY z innymi badaniami prenatalnymi
 6. Jak i gdzie wykonać test NIFTY pro?
 7. Bezpłatne konsultacje

Czym jest test NIFTY pro?

logo test nifty proTest NIFTY pro to w pełni bezpieczny i nieinwazyjny test, który pozwala z bardzo dużą czułością zbadać dziecko w kierunku najczęstszych chorób genetycznych (m.in zespół Downa, Edwardsa, Patau) jak i również rzadszych mikrodelecji i mikroduplikacji – łącznie aż 94 chorób!

Test NIFTY pro należy do grupy testów NIPT i analizowane jest w nim wolne płodowe DNA (cffDNA) z wykorzystaniem metody Sekwencjonowania Nowej Generacji oraz zaawansowanych metod bioinformatycznych. Wolne płodowe DNA przenika przez łożysko do krwiobiegu matki. Dzię,i temu test jest jednocześnie bezpieczny, nieinwazyjny i ma wysoką czułość. Jest ona wyższa niż czułość badań przesiewowych takich jak PAPP-a i USG i dla trisomii 21. wynosi ponad 99%, co jest porównywalne do czułości amniopunkcji. Do badania wystarczy pobrać jej krew już od 10 tygodnia ciąży. Czytaj więcej o metodzie badania

na czym polega test nifty pro

Czym jest test NIFTY? Najważniejsze informacje o badaniu

 • Ponad 10 000 000 testów wykonanych na całym świecie
 • Wysoka czułośćponad 99% dla trisomii 21.
 • Test NIFTY pro to najszerszy test NIFTY – oprócz 6 głównych trisomii bada również 88 innych chorób (w sumie 94).
 • Test NIFTY pro to jedyny test prenatalny, w przypadku którego pacjentka jest objęta pełnym ubezpieczeniem (wszystkie badane choroby i wynik fałszywie negatywny).
 • Niskie prawdopodobieństwo wyniku fałszywie pozytywnego (poniżej 0,05%) dzięki czemu znacznie mniej Mam mających zdrowe dziecko jest kierowanych na amniopunkcję.
 • Pewność wyniku została potwierdzona na dużej próbie pacjentek – Test NIFTY został zatwierdzony w dużym badaniu dotyczącym dotychczasowej skuteczności klinicznej NIPT, obejmującym 146 958 pacjentek.

Co wykrywa test NIFTY pro?

aż 94 choroby - zakres testu NIFTY pro

 • 6 trisomii: 21 — zespół Downa., 18 — zespół Edwardsa., 13 — zespół Patau oraz 9., 16. i 22. chromosomu
 • 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci — zespół Turnera, zespół Klinefeltera, zespół XXX, zespół XYY,
 • 84 mikrodelecje / mikroduplikacje — choć mikrodelecje uznawane są za rzadkie wady genetyczne prawdopodobieństwo ich wystąpienia u dziecka w przypadku matek przed 40 rokiem życia jest nawet większe niż ma to miejsce przy zespole Downa. Wśród badanych mikrodelecji i mikroduplikacji jest m. in.: zespół DiGorge’a i zespoły Angelmana/Pradera-Williego.

Czytaj więcej: Zakres testu NIFTY pro – lista chorób

Pewność wyniku testu NIFTY pro, walidacja kliniczna i ubezpieczenie

Test NIFTY został zwalidowany i zatwierdzony w dużym badaniu. Wzięło w nim udział aż 146 958 ciężarnych. Dzięki tak dużej próbie pacjentki decydujące się na ten test mają pewność, że uzyskany wynik jest wiarygodne. Żaden inny nieinwazyjny test prenatalny (czyli taki wykonywany z krwi przyszłej mamy) nie został zatwierdzony na aż tak dużej grupie pacjentek.

Warto też podkreślić, że do tej pory wykonano ponad 10 000 000 testów NIFTY na całym świecieCzytaj więcej: Pewność wyniku testu NIFTY pro

ubezpieczenie nifty proTest NIFTY pro jest jedynym przesiewowym badaniem prenatalnym objętym ubezpieczeniem wyniku fałszywie negatywnego

W teście NIFTY pro wyniki fałszywie negatywne skutkują wypłatą wysokiego odszkodowania. Są to bardzo rzadkie sytuacje, jednak rodzice mogą wtedy uzyskać rekompensatę do 210 000 zł* (w przypadku wyniku fałszywie negatywnego po urodzeniu. Więcej informacji o ubezpieczeniu

Porównanie testu NIFTY z innymi badaniami prenatalnymi

porównanie badań prenatalnych

 

Jak i gdzie wykonać test NIFTY pro? 200 autoryzowanych placówek i wizyty domowe w całej Polsce

Szybkie terminy płatność w ratachDo testu NIFTY pro pobierana jest krew z żyły odłokciowej matki (podobnie jak do zwykłych badań tj. morfologia). Do badania nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Nie trzeba być również na czczo.

Test NIFTY pro dostępny jest w całej Polsce – badanie mogą Państwo wykonać w autoryzowanej placówce lub w domu (w cenie badania, bez dopłat). Wizyty domowe umawiamy także w mniejszych miejscowościach i wsiach. Umów badanie w jednej z 200 autoryzowanych placówek lub w domu

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

„ Jeśli chodzi o samą logistykę badania (infolinia, informacja, placówka w której pobierano mi krew, czas oczekiwania na wynik- u mnie 5 dni!!!) to jest poziom extra ligi. Pełen profesjonalizm, za który serdecznie dziękuję-wart swojej ceny 🙂 ”
Agnieszka
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.
Adrian I Ania
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
Adrian I Ania
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
Adrian I Ania
Dowiedz się więcej:

Bezpłatne konsultacje

*W zależności od kursu walutowego

4.9/5 - (29 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin