Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Jak się przygotować do testu NIFTY pro?

Jak się przygotować do testu NIFTY pro?

Test NIFTY pro nie wymaga szczególnych przygotowań. Zalecane jest picie płynów dzień przed i w dniu pobrania próbki. Do badania pobierana jest krew matki z żyły odłokciowej (podobnie jak do morfologii). Poniżej opisujemy, jak się przygotować do testu NIFTY pro.

jak sprawdzić wiarygodność laboratorium

jak się przygotować do testu nifty proJak się przygotować do testu NIFTY pro?

Nie trzeba być na czczo, można zjeść posiłek przed pobraniem próbki.

Zalecamy zadbać o nawodnienie organizmu i pić płyny w dniu pobrania krwi oraz dzień wcześniej. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku braku nawodnienia krew jest bardziej gęsta i wzrasta szansa na to, że konieczne będzie ponowne pobranie próbki, przez co opóźni się całe badanie.

Przed pobraniem próbki prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej zdrowia i ciąży, aby wykluczyć przeciwwskazania do badania oraz zadbać o odpowiednie przygotowanie do badania.

Jak wygląda badanie NIFTY pro w testDNA?

Wizyta domowa lub wizyta w placówce trwa zwykle do 20 minut. W czasie wizyty jest pobierana krew z żyły odłokciowej Matki oraz są wypełniane dokumenty zlecenia badania. Więcej: Jak krok po kroku przebiega test NIFTY pro w testDNA? >>

Opinie o nas

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

„ Jeśli chodzi o samą logistykę badania (infolinia, informacja, placówka w której pobierano mi krew, czas oczekiwania na wynik- u mnie 5 dni!!!) to jest poziom extra ligi. Pełen profesjonalizm, za który serdecznie dziękuję-wart swojej ceny 🙂 ”
Agnieszka
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.
Adrian I Ania
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
Adrian I Ania
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
Adrian I Ania
Najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje test NIFTY pro?

Całkowity koszt testu NIFTY pro w testDNA wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, ubezpieczenie, konsultację wyniku pozytywnego z lekarzem genetykiem. Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej w cenniku >>

Co bada test NIFTY?
Test NIFTY pro w ciąży pojedynczej to badanie w kierunku:

    • Trzech najczęstszych wad chromosomowych tj. Zespołu Downa, Zespołu Edwardsa oraz Zespołu Patau, oraz rzadszych trisomii 9, 16, 22
    • Aneuploidii chromosomów płci: monosomia X (zespół Turnera), XXY (zespół Klinefeltera ), XXX, XYY
    • 84 zespołów mikrodelecji i mikroduplikacji
Czy test NIFTY to jest to samo co test PAPPA?

Nie, NIFTY pro jest badaniem genetycznym i bada DNA dziecka, nie czynniki wskazujące na możliwość wystąpienia trisomii. Test NIFTY podobnie jak test Pappa jest przesiewowym badaniem prenatalnym określającym ryzyko wystąpienia jednej z trisomii, jednak NIFTY pro ma znacznie szerszy zakres badanych chorób (94, w tym mikrodelecje i mikroduplikacje). Czułość testu NIFTY jest zdecydowanie wyższa i wynosi ponad 99% dla trisomii 21., a w przypadku testu Pappa jest to 90%. NIFTY pro warto wykonać, gdy test PAPP-A i złożony wskazują na podwyższone ryzyko trisomii. Wówczas prawidłowy wynik NIFTY pro nie wymaga potwierdzenia amniopunkcją.

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? Do NIFTY pro pobiera się małą próbkę krwi, podobnie jak do morfologii. W amniopunkcji pobiera się próbkę płynu owodniowego, z otoczenia płodu. W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy. Jest jednak małe prawdopodobieństwo wyniku fałszywie pozytywnego w NIFTY, czyli takiego, który wskazuje na nieprawidłowość, której nie ma. Wynosi ono poniżej 0,05% dla trisomii 21., 18. i 13.

Ile czeka się na wynik badania NIFTY pro?

Na wynik testu oczekuje się 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik jest szybciej, nawet w 5-6 dni. Transport trwa zwykle 1-2 dni robocze. Więcej o transporcie >>

Więcej pytań >>

5/5 - (5 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin