KUP TERAZ ZAPŁAĆ PÓŹNIEJ. Sprawdź więcej metod płatności za NIFTY pro tutaj >>x

Pewność wyniku testu NIFTY pro

Test NIFTY pro ma bardzo wysoką czułość. Jednocześnie jest całkowicie bezpieczny gdyż do analizy wystarczy próbka krwi mamy, pobrana jak do morfologii. O wiarygodności badania NIFTY świadczy też szeroka walidacja kliniczna oraz fakt, że test wykonano już ponad 9 000 000 razy na całym świecie.

test nifty proCo więcej, w teście NIFTY pro wynik jest ubezpieczony na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak rodzice mogą wtedy otrzymać wysokie odszkodowanie.

Ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków.

Spis treści – najważniejsze informacje:

  1. Jaka jest pewność wyniku testu NIFTY pro? Walidacja kliniczna
  2. Co świadczy o pewności wyniku testu NIFTY pro?
  3. Ubezpieczenie wyniku testu NIFTY pro
  4. Porównanie testu NIFTY pro i innych badań prenatalnych

test nifty pro wyniki

Jaka jest pewność testu NIFTY pro?

  • Czułość testu NIFTY pro jest wysoka i wynosi ponad 99% dla trisomii 21. Znacznie przewyższa czułość testów biochemicznych w tym testu PAPP-A i jest porównywalna z czułością amniopunkcji (na poziomie 99% dla trisomii 21.). Jest to obecnie jedno z najbardziej dokładnych nieinwazyjnych badań prenatalnych. Zobacz też: Przykładowy wynik testu NIFTY pro
  • W teście NIFTY pro jest niskie prawdopodobieństwo wyniku fałszywie pozytywnego (poniżej 0,05% dla trisomii 21., 18. i 13.) dzięki czemu znacznie mniej Mam mających zdrowe dziecko jest kierowanych na niepotrzebną amniopunkcję

Test NIFTY jest sprawdzony na największej liczbie przypadków. Test NIFTY został wykonany już ponad 9 000 000 razy na całym świecie, a czułość dla 3 najczęstszych trisomii została potwierdzona w największym badaniu na świecie dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT, które obejmowało 146 958 ciąż. Ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków.

Walidacja kliniczna

Test NIFTY został zatwierdzony w największym badaniu na świecie z 146 958 ciążami dotyczącymi dotychczasowej skuteczności klinicznej NIPT.

walidacja nifty pro

Próbki pobierano od stycznia 2011 r. Do sierpnia 2013 r. Badanie opublikowano w czasopiśmie Journal of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology. Dane powyżej to  połączenie badania klinicznego i obliczeń laboratoryjnych.

walidacja kliniczna nifty

Co świadczy o pewności wyniku i wiarygodności testu NIFTY pro?

  • Ponad 9 000 0000 testów NIFTY wykonanych na całym świecie
  • Szeroka walidacja kliniczna test NIFTY został zatwierdzony w największym badaniu na świecie dotyczącym dotychczasowej skuteczności klinicznej testów NIPT, które obejmowało 146 958 ciąż.
  • Analizy przeprowadzane są w jednym z największych, światowych ośrodków zajmujących się genomiką – certyfikowanym laboratorium BGI, z wykorzystaniem metody Sekwencjonowania Nowej Generacji (transport próbki do laboratorium trwa tylko 1-2 dni robocze – dowiedz się więcej)

bgi

Ubezpieczenie wyniku testu NIFTY pro

ubezpieczenie wynikuPomimo bardzo wysokiej czułości testu, w przypadku wyniku fałszywie negatywnego (około 1/10.000 badanych przypadków) ubezpieczyciel wypłaca duże odszkodowanie w wysokości do 210 000 zł (w zależności od kursu walutowego). Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu NIFTY pro

Test NIFTY to pierwszy test NIPT, który został wprowadzony na rynek badań NIPT kilka lat temu. Do dzisiaj wykonano test NIFTY w przypadku ponad 9 000 000 kobiet na całym świecie i jest to test sprawdzony na największej liczbie przypadków. Ponieważ obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków. –  dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa.

Porównanie testu NIFTY pro i badań prenatalnych przesiewowych

Pewność wyniku testu NIFTY pro - porównanie wskaźników wykrywania

Pewność wyniku testu NIFTY pro - porównanie fałszywych wskaźników pozytywnych

 

porównanie badań prenatalnych

Dla spokojnej ciąży

W przypadku testu NIFTY pro opinie często mówią o spokoju, jaki dało rodzicom jego wykonanie. Jeśli pojawiają się obawy i wątpliwości dotyczące zdrowia dziecka, warto zrobić nieinwazyjny test prenatalny o wysokiej czułości i tak szerokim zakresie, aby odzyskać spokój, tak ważny w czasie ciąży.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

Źródła:

Materiały informacyjne Medfemina, testnifty.eu/walidacja-i-wskazania

https://testnifty.eu/porownanie-badan-prenatalnych/, Non-Invasive Prenatal Testing For Trisomy 21, 18 and 13 – Clinical Experience from 146,958 Pregnancies, Wei Wang et al, Journal of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology

niftytest.com/healthcare-providers/clinical-data

4.7/5 - (20 głosów / głosy)


Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>
x
Opinie klientów
4.94 / 5.00 251 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazTel. 533 090 626