Pewność wyniku testu NIFTY pro | Test NIFTY pro Przeskocz do treści
Zapytaj o badanie
Pon-pt. 7.00-19.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Pewność wyniku testu NIFTY pro

czułość testu NIFTY pro ponad 99%Test NIFTY pro ma bardzo wysoką czułość (ponad 99%). Jednocześnie jest całkowicie bezpieczny gdyż do analizy wystarczy próbki krwi mamy, pobrana jak do morfologii. O wiarygodności badania NIFTY świadczy też szeroka walidacja kliniczna oraz fakt, że test wykonano już ponad 5 000 000 razy na całym świecie. Co więcej, w teście NIFTY pro wynik jest ubezpieczony na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak rodzice mogą wtedy otrzymać wysokie odszkodowanie. Test NIFTY pro to jedyne przesiewowe badanie prenatalne z ubezpieczeniem wyniku.

Spis treści:

  1. Jaka jest pewność wyniku testu NIFTY pro?
  2. Co świadczy o pewności wyniku testu NIFTY pro? Walidacja kliniczna i 5 000 000 badań NIFTY na całym świecie
  3. Porównanie testu NIFTY pro i innych badań prenatalnych

Jaka jest pewność testu NIFTY pro?

Czułość testu NIFTY pro wynosi ponad 99%. Jest to obecnie jedno z najbardziej dokładnych nieinwazyjnych badań prenatalnych. Jego czułość znacznie przewyższa dokładność testów biochemicznych w tym testu PAPP-A i jest porównywalna z czułością amniopunkcji (na poziomie 99%).

Czułość Specyficzność PPV NPV
Trisomia 2199,17%99,95%97,58%99,99%
Trisomia 1898.24%99,95%97,67%100%
Trisomia 13100%99,96%83,33%100%
Płeć płodu99,53%99,20%NANA
Współczynnik wykrywalnościPPVNPV
XYY100%50%100%
XXY100%42,86%100%
XXX100%70%100%
XO100%40%100%
Mikrodelecje/duplikacje100%NANA
  • Liczba badań z wynikiem fałszywie negatywnym: 1: 10 000
  • Liczba badań z wynikiem fałszywie pozytywnym: Poniżej 0,05%

Co świadczy o pewności wyniku testu NIFTY pro?

  • Ponad 5 000 0000 testów NIFTY wykonanych na całym świecie
  • Szeroka walidacja kliniczna test NIFTY został zatwierdzony w największym badaniu na świecie dotyczącym dotychczasowej skuteczności klinicznej NIPT, które obejmowało 146 958 ciąż.
  • Analizy przeprowadzane są w jednym z największych, światowych ośrodków zajmujących się genomiką – certyfikowanym laboratorium BGI, z wykorzystaniem metody Sekwencjonowania Nowej Generacji (transport próbki do laboratorium trwa tylko 1-2 dni robocze – dowiedz się więcej)

Walidacja kliniczna

Laboratorium  wykonujące bezinwazyjny test prenatalny NIFTY opublikowała 3 duże studia walidacyjne. Pierwsze wykonane zostało na grupie kobiet z grupy tzw. wysokiego ryzyka (w wieku powyżej 35 lat, z historią chorób genetycznych w rodzinie). Badanie obejmowało populację 3464 ciężarnych. Najnowsze studium walidacyjne obejmuje z kolei bardzo dużą populację kobiet – aż 11 000. W oparciu o uzyskane dane opublikowana została informacja na temat skuteczności testu NIFTY na poziomie 99%. Badanie opublikowano w czasopiśmie Journal of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology.

Ubezpieczenie wyniku testu NIFTY pro

ubezpieczenie wynikuPomimo bardzo wysokiej czułości testu, w przypadku wyniku fałszywie negatywnego (około 1/10.000 badanych przypadków) ubezpieczyciel wypłaca duże odszkodowanie w wysokości do 210 000 zł (w zależności od kursu walutowego). Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu

Test NIFTY to pierwszy test NIPT, który został wprowadzony na rynek badań NIPT kilka lat temu. Do dzisiaj wykonano test NIFTY w przypadku ponad 5 000 000 kobiet na całym świecie i jest to test sprawdzony na największej liczbie przypadków. Ponieważ obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków. –  dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa.

Porównanie testu NIFTY pro i badań prenatalnych przesiewowych

Pewność wyniku testu NIFTY pro - porównanie wskaźników wykrywania

Pewność wyniku testu NIFTY pro - porównanie fałszywych wskaźników pozytywnych

Dla spokojnej ciąży

W przypadku testu NIFTY pro opinie często mówią o spokoju, jaki dało rodzicom jego wykonanie. Jeśli pojawiają się obawy i wątpliwości dotyczące zdrowia dziecka, warto zrobić nieinwazyjny test prenatalny o wysokiej czułości i tak szerokim zakresie, aby odzyskać spokój, tak ważny w czasie ciąży.

Chcesz otrzymać przykładowy wynik testu NIFTY pro? Napisz do nas na info@badanienifty.pl

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

Źródła: Materiały informacyjne Medfemina


Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz