PEWNOŚĆ wyniku testu NIFTY pro | ZOBACZ Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce

Pewność wyniku testu NIFTY pro

Test NIFTY pro ma bardzo wysoką czułość. Jednocześnie jest całkowicie bezpieczny gdyż do analizy wystarczy próbka krwi mamy, pobrana jak do morfologii. O wiarygodności badania NIFTY świadczy też szeroka walidacja kliniczna oraz fakt, że test wykonano już ponad 6 000 000 razy na całym świecie.

test nifty proCo więcej, w teście NIFTY pro wynik jest ubezpieczony na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak rodzice mogą wtedy otrzymać wysokie odszkodowanie.

Ponieważ obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków.

Spis treści – najważniejsze informacje:

  1. Jaka jest pewność wyniku testu NIFTY pro? Walidacja kliniczna
  2. Co świadczy o pewności wyniku testu NIFTY pro?
  3. Ubezpieczenie wyniku testu NIFTY pro
  4. Porównanie testu NIFTY pro i innych badań prenatalnych

test nifty pro wyniki

Jaka jest pewność testu NIFTY pro?

  • Czułość testu NIFTY pro jest wysoka i wynosi ponad 99% dla trisomii 21. Znacznie przewyższa czułość testów biochemicznych w tym testu PAPP-A i jest porównywalna z czułością amniopunkcji (na poziomie 99% dla trisomii 21.). Jest to obecnie jedno z najbardziej dokładnych nieinwazyjnych badań prenatalnych. Zobacz też: Przykładowy wynik testu NIFTY pro
  • W teście NIFTY pro jest niskie prawdopodobieństwo wyniku fałszywie pozytywnego (poniżej 0,05% dla trisomii 21., 18. i 13.) dzięki czemu znacznie mniej Mam mających zdrowe dziecko jest kierowanych na niepotrzebną amniopunkcję

Test NIFTY jest sprawdzony na największej liczbie przypadków. Test NIFTY został wykonany już ponad 6 000 000 razy na całym świecie, a czułość dla 3 najczęstszych trisomii została potwierdzona w największym badaniu na świecie dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT, które obejmowało 146 958 ciąż. Ponieważ obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków.

Walidacja kliniczna

Test NIFTY został zatwierdzony w największym badaniu na świecie z 146 958 ciążami dotyczącymi dotychczasowej skuteczności klinicznej NIPT.

walidacja nifty pro

Próbki pobierano od stycznia 2011 r. Do sierpnia 2013 r. Badanie opublikowano w czasopiśmie Journal of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology. Dane powyżej to  połączenie badania klinicznego i obliczeń laboratoryjnych.

walidacja kliniczna nifty

Co świadczy o pewności wyniku i wiarygodności testu NIFTY pro?

  • Ponad 6 000 0000 testów NIFTY wykonanych na całym świecie
  • Szeroka walidacja kliniczna test NIFTY został zatwierdzony w największym badaniu na świecie dotyczącym dotychczasowej skuteczności klinicznej testów NIPT, które obejmowało 146 958 ciąż.
  • Analizy przeprowadzane są w jednym z największych, światowych ośrodków zajmujących się genomiką – certyfikowanym laboratorium BGI, z wykorzystaniem metody Sekwencjonowania Nowej Generacji (transport próbki do laboratorium trwa tylko 1-2 dni robocze – dowiedz się więcej)

bgi

Ubezpieczenie wyniku testu NIFTY pro

ubezpieczenie wynikuPomimo bardzo wysokiej czułości testu, w przypadku wyniku fałszywie negatywnego (około 1/10.000 badanych przypadków) ubezpieczyciel wypłaca duże odszkodowanie w wysokości do 210 000 zł (w zależności od kursu walutowego). Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu NIFTY pro

Test NIFTY to pierwszy test NIPT, który został wprowadzony na rynek badań NIPT kilka lat temu. Do dzisiaj wykonano test NIFTY w przypadku ponad 6 000 000 kobiet na całym świecie i jest to test sprawdzony na największej liczbie przypadków. Ponieważ obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków. –  dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa.

Porównanie testu NIFTY pro i badań prenatalnych przesiewowych

Pewność wyniku testu NIFTY pro - porównanie wskaźników wykrywania

Pewność wyniku testu NIFTY pro - porównanie fałszywych wskaźników pozytywnych

 

porównanie badań prenatalnych

Dla spokojnej ciąży

W przypadku testu NIFTY pro opinie często mówią o spokoju, jaki dało rodzicom jego wykonanie. Jeśli pojawiają się obawy i wątpliwości dotyczące zdrowia dziecka, warto zrobić nieinwazyjny test prenatalny o wysokiej czułości i tak szerokim zakresie, aby odzyskać spokój, tak ważny w czasie ciąży.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

Źródła:

Materiały informacyjne Medfemina, testnifty.eu/walidacja-i-wskazania

https://testnifty.eu/porownanie-badan-prenatalnych/, Non-Invasive Prenatal Testing For Trisomy 21, 18 and 13 – Clinical Experience from 146,958 Pregnancies, Wei Wang et al, Journal of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology

niftytest.com/healthcare-providers/clinical-data


NIFTY pro

x
Opinie klientów
4.94 / 5.00 157 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazTel. 533 090 626