Pewność wyniku testu NIFTY pro | Test NIFTY pro Przeskocz do treści

Pewność wyniku testu NIFTY pro

Test NIFTY pro ma bardzo wysoką czułość (ponad 99%). Jednocześnie jest całkowicie bezpieczny gdyż do analizy wystarczy próbki krwi mamy, pobrana jak do morfologii. O wiarygodności badania NIFTY świadczy też szeroka walidacja kliniczna oraz fakt, że test wykonano już ponad 5 000 000 razy na całym świecie.

test niftyCo więcej, w teście NIFTY pro wynik jest ubezpieczony na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak rodzice mogą wtedy otrzymać wysokie odszkodowanie.

Spis treści – najważniejsze informacje:

  1. Jaka jest pewność wyniku testu NIFTY pro?
  2. Co świadczy o pewności wyniku testu NIFTY pro? Walidacja kliniczna i 5 000 000 badań NIFTY na całym świecie
  3. Porównanie testu NIFTY pro i innych badań prenatalnych

test nifty wyniki

Jaka jest pewność testu NIFTY pro?

Czułość testu NIFTY pro wynosi ponad 99%. Jest to obecnie jedno z najbardziej dokładnych nieinwazyjnych badań prenatalnych. Jego czułość znacznie przewyższa dokładność testów biochemicznych w tym testu PAPP-A i jest porównywalna z czułością amniopunkcji (na poziomie 99%).

Czułość Specyficzność PPV
Trisomia 2199,17%99,95%92,19%
Trisomia 1898.24%99,95%76,61%
Trisomia 13>99,9%99,96%32,84%
CNV> 90%N/AN/A
Płeć płodu99,53%99,20%N/A
Współczynnik wykrywalnościPPVNPV
XYY>99,9%50%>99,9%
XXY>99,9%42,86%>99,9%
XXX>99,9%70%>99,9%
XO>99,9%40%>99,9%

 

  • Liczba badań z wynikiem fałszywie negatywnym: 1: 10 000
  • Liczba badań z wynikiem fałszywie pozytywnym: Poniżej 0,05%

Co świadczy o pewności wyniku testu NIFTY pro?

  • Ponad 5 000 0000 testów NIFTY wykonanych na całym świecie
  • Szeroka walidacja kliniczna test NIFTY został zatwierdzony w największym badaniu na świecie dotyczącym dotychczasowej skuteczności klinicznej testów NIPT, które obejmowało 146 958 ciąż.
  • Analizy przeprowadzane są w jednym z największych, światowych ośrodków zajmujących się genomiką – certyfikowanym laboratorium BGI, z wykorzystaniem metody Sekwencjonowania Nowej Generacji (transport próbki do laboratorium trwa tylko 1-2 dni robocze – dowiedz się więcej)

Walidacja kliniczna

Laboratorium  wykonujące bezinwazyjny test prenatalny NIFTY opublikowała 3 duże studia walidacyjne. Pierwsze wykonane zostało na grupie kobiet z grupy tzw. wysokiego ryzyka (w wieku powyżej 35 lat, z historią chorób genetycznych w rodzinie). Badanie obejmowało populację 3464 ciężarnych. Najnowsze studium walidacyjne obejmuje z kolei bardzo dużą populację kobiet – aż 11 000. W oparciu o uzyskane dane opublikowana została informacja na temat skuteczności testu NIFTY na poziomie 99%. Badanie opublikowano w czasopiśmie Journal of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology.

Ubezpieczenie wyniku testu NIFTY pro

ubezpieczenie wynikuPomimo bardzo wysokiej czułości testu, w przypadku wyniku fałszywie negatywnego (około 1/10.000 badanych przypadków) ubezpieczyciel wypłaca duże odszkodowanie w wysokości do 210 000 zł (w zależności od kursu walutowego). Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu

Test NIFTY to pierwszy test NIPT, który został wprowadzony na rynek badań NIPT kilka lat temu. Do dzisiaj wykonano test NIFTY w przypadku ponad 5 000 000 kobiet na całym świecie i jest to test sprawdzony na największej liczbie przypadków. Ponieważ obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków. –  dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa.

Porównanie testu NIFTY pro i badań prenatalnych przesiewowych

Pewność wyniku testu NIFTY pro - porównanie wskaźników wykrywania

Pewność wyniku testu NIFTY pro - porównanie fałszywych wskaźników pozytywnych

Dla spokojnej ciąży

W przypadku testu NIFTY pro opinie często mówią o spokoju, jaki dało rodzicom jego wykonanie. Jeśli pojawiają się obawy i wątpliwości dotyczące zdrowia dziecka, warto zrobić nieinwazyjny test prenatalny o wysokiej czułości i tak szerokim zakresie, aby odzyskać spokój, tak ważny w czasie ciąży.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

Źródła: Materiały informacyjne Medfemina

Aktualizacja: 3 lipca 2020 r.


Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz