Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIFTY pro wyniki – co oznacza i jakie informacje zawiera wynik badania? Konsultacja wyniku testu NIFTY pro z lekarzem genetykiem w testDNA

Konsultacja wyniku testu NIFTY pro z lekarzem genetykiem w testDNA

Szybki wynik online, konsultacja nieprawidłowego wyniku w cenie badania

Konsultacja wyniku testu NIFTY pro z lekarzem genetykiem w testDNASpis treści:

  1. Konsultacja nieprawidłowego wyniku NIFTY pro z lekarzem genetykiem w testDNA
  2. Dlaczego ważne jest, aby wynik konsultował lekarz genetyk?
  3. Częste pytania

Konsultacja nieprawidłowego wyniku NIFTY pro z lekarzem genetykiem w testDNA

W większości przypadków badania prenatalne nie wykrywają nieprawidłowości. Gdy jednak wynik badania NIFTY pro jest pozytywny (nieprawidłowy), nasze pacjentki mają zapewnioną konsultację z lekarzem genetykiem w cenie badania.

W czasie telefonicznej konsultacji pacjentka uzyskuje informacje, co oznacza wynik testu NIFTY pro oraz jakie są zalecenia dotyczące dalszego postępowania. Dzięki temu nie zostaje z wynikiem sama.

 

W testDNA w przypadku testu NIFTY pro wyniki konsultuje dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej.

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznejdr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku w 1999r.

Odbyła wymagane staże krajowe i zagraniczne oraz kursy specjalistyczne, a w roku 2007 zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu genetyki klinicznej.

Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.

W latach 2001–2009 była asystentem/wykładowcą w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMB oraz lekarzem w Poradni Genetycznej UDSK. Od 2009 roku pracuje w Poradni Genetycznej „Genetics”, gdzie przyjmuje ponad 2000 pacjentów rocznie. Ponadto konsultuje noworodki w oddziałach noworodkowych, udziela porad pacjentom onkologicznym oraz pacjentom zmagającym się z problemem niepłodności i utraty ciąż. W 2015 roku obroniła pracę doktorską „Częstość występowania mutacji założycielskich w obrębie genu BRCA1 w populacji kobiet chorych na raka piersi w województwie podlaskim”. Od 2019 roku kierownik Zakładu Genetyki Klinicznej UMB oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie genetyki klinicznej (woj. podlaskie). Pasjonatka dysmorfologii i rozpoznawania zespołów rzadkich u dzieci i dorosłych. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach.

Więcej informacji na stronie o nas >>

Dlaczego jest to ważne, aby wynik badania NIFTY pro interpretował lekarz genetyk?

Zgodnie z rekomendacjami Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka w zakresie przesiewowego badania genetycznego wykonanego na wolnym płodowym DNA:

„W przypadku otrzymania nieprawidłowego wyniku przesiewowego badania genetycznego wykonywanego na wolnym, płodowym DNA wskazana jest konsultacja pacjentki z specjalistą genetykiem klinicznym lub perinatologiem” [1]

Nieprawidłowy wynik jest też objęty ubezpieczeniem

ubezpieczenie NIFTY proTaki wynik jest też ubezpieczony.

Oznacza to, że można uzyskać zwrot kosztów wykonanych badań diagnostycznych  (np. amniopunkcja, FISH) do kwoty około 2600 zł, wykonanych po uzyskaniu nieprawidłowego wyniku NIFTY pro.

Więcej o ubezpieczeniu NIFTY pro >>

Częste pytania

Czy mogę skorzystać z konsultacji z lekarzem genetykiem, jeśli NIFTY pro wykonywałam poza testDNA?

Tak, wówczas taka konsultacja jest płatna. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer tel. 533 090 626.

Czy wynik NIFTY pro można odczytać samodzielnie?

Tak, dodatkowo do naszych wyników NIFTY pro w testDNA dołączamy wskazówki „Jak odczytać wynik” opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem. Dzięki temu samodzielne odczytanie wyniku NIFTY pro jest jeszcze łatwiejsze.

Jak udostępniany jest wynik NIFTY pro i po jakim czasie od pobrania próbki?

W testDNA wynik NIFTY pro można pobrać wygodnie w bezpiecznym Panelu Pacjenta. Nie ma więc konieczności dodatkowego dojazdu do placówki. Wynik jest udostępniany maksymalnie do 10 dni roboczych od dotarcia próbek do laboratorium, często jest szybciej (5-6 dni).


Więcej informacji:


[1] Rekomendacje Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka w zakresie przesiewowego badania genetycznego wykonanego na wolnym płodowym DNAGinekol Pol. 2015, 86, 966-969

5/5 - (9 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin