Test NIFTY pro z ubezpieczeniem ⭐⭐⭐⭐⭐ Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce

Ubezpieczenie testu NIFTY pro

ubezpieczenie wyniku testu NIFTY proTest NIFTY pro to jedyne nieinwazyjne badanie prenatalne z ubezpieczeniem wyniku. Ubezpieczenie to jest bezpłatne i dobrowolne i ma zastosowanie w sytuacji uzyskania zarówno wyniku pozytywnego, jak i fałszywie negatywnego. 

Spis treści:

 1. Zakres ubezpieczenia testu NIFTY pro
 2. Ubezpieczenie testu NIFTY pro a ciąża mnoga
 3. Jak ubezpieczyć test NIFTY pro?

test nifty wyniki

Zakres ubezpieczenia testu NIFTY pro

Ubezpieczenie testu NIFTY pro obejmuje 94 nieprawidłowości wymienione w zakresie badania (zobacz zakres).

Wynik pozytywny - rekompensata diagnostyki prenatalnej do 2600 zł

W przypadku uzyskania wyniku testu NIFTY pro pozytywnego, który wskazuje na „wysokie ryzyko/dodatni/wykryto” w odniesieniu do badanej choroby, przysługuje pacjentce rekompensata finansowa kosztów diagnostyki prenatalnej do kwoty około 2600 zł (w zależności od kursu walutowego). Dotyczy to badań, takich jak m. in.:

 • amniopunkcja,
 • biopsja trofoblastu,
 • kordocenteza,
 • analiza kariotypu,
 • dodatkowe molekularne badania genetyczne (np. FISH),
 • analiza mikromacierzy chromosomów (CGH),
 • testu SNP,
 • testu QF-PCR,
 • testu NGS

oraz innych.

Refundacja badań diagnostycznych (inwazyjnych) dotyczy badań wykonywanych prywatnie – możesz więc wybrać dowolną placówkę, nie tylko te, które mają umowę z NFZ.

Wynik fałszywie negatywny po urodzeniu dziecka, czyli wynik negatywny po którym dziecko rodzi się z chorobą - odszkodowanie do 210 000 zł

Jeśli wynik podaje”niskie ryzyko/ujemny/nie wykryto”, a w ciągu roku po urodzeniu dziecka zostanie zdiagnozowana przez wykwalifikowanego specjalistę  jakakolwiek choroba zaliczona do NIFTY pro (z wyłączeniem mozaikowej nieprawidłowości chromosomalnej), rodzicom przysługuje rekompensata w wysokości do około 210 000 zł (w zależności od kursu walutowego). Odszkodowanie nie dotyczy sytuacji wyniku fałszywie negatywnego spowodowanego kariotypem mozaikowym.

Wynik fałszywie negatywny przed urodzeniem dziecka, z terminacją ciąży - odszkodowanie do 11 000 zł

Jeżeli wynik testu podaje „niskie ryzyko”/”negatywny”/”nie wykryto”, ale później u płodu kwalifikowany personel medyczny zdiagnozuje jakąkolwiek chorobę zaliczaną do NIFTY pro, a pacjentka zdecyduje się na terminację ciąży, przysługuje jej rekompensata w wysokości do około 11 000 zł (w zależności od kursu walutowego).  Odszkodowanie nie dotyczy sytuacji wyniku fałszywie negatywnego spowodowanego kariotypem mozaikowym.

UWAGA. Na rynku są dostępne badania prenatalne nazywane „zastępstwem” testu NIFTY PRO lub określane jako to samo badanie występujące pod inną nazwą. Dopytaj o oryginalny test NIFTY PRO wykonywany w laboratorium BGI.

Tylko test NIFTY PRO posiada pełne ubezpieczenie wyniku. Żaden inny test NIFTY ani inny nieinwazyjny test prenatalny nie posiada takiego ubezpieczenia.

Tylko test NIFTY PRO ma najszerszy zakres badanych chorób (aż 94) i jest to najszerszy zakres wśród testów NIFTY.

W naszym laboratorium testDNA oferujemy oryginalny test NIFTY PRO wykonywany w BGI. Wybierając test NIFTY PRO masz pewność, że zrobisz badanie z ubezpieczeniem i szerokim zakresem. 

bgi

Ubezpieczenie testu NIFTY pro a ciąża bliźniacza

W przypadku ciąży bliźniaczej również dostępne jest ubezpieczenie testu NIFTY pro. Dotyczy ono wówczas trzech badanych trisomii: zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau. Czytaj więcej o teście NIFTY pro w ciąży mnogiej

Jak ubezpieczyć test NIFTY pro?

O chęci ubezpieczenia NIFTY pro informuje się podając numer dowodu tożsamości w trakcie zlecenia badania. Zobacz też: Ochrona danych

Ubezpieczenie testu NIFTY pro jest dobrowolne – można wykonać badanie rezygnując z ubezpieczenia. Ubezpieczenie to jest bezpłatne.

W przypadku testu NIFTY cena obejmuje ubezpieczenie.

bezpłatna konsultacja z lekarzem genetykiem

Dowiedz się więcej:

 

Możesz sprawdzić najczęściej zadawane pytania
Wynik testu NIFTY pro wskazał podwyższone ryzyko choroby i poroniłam. Czy ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów badania martwego płodu?

W przypadku nieprawidłowego (pozytywnego) wyniku testu NIFTY pro ubezpieczenie pokrywa koszty badań z zakresu diagnostyki prenatalnej. Ubezpieczenie nie pokrywa kosztów badania, gdy płód jest martwy.

Ile kosztuje test NIFTY?

Całkowity koszt testu NIFTY wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, wynik w języku polskim i/lub angielskim, oraz zwrot części poniesionych kosztów wykonania badań diagnostycznych. Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej…

Co bada test NIFTY?
Test NIFTY określa ryzyko wystąpienia:

  • Trzech najczęstszych wad chromosomowych tj. Zespołu Downa, Zespołu Edwardsa oraz Zespołu Patau, trisomii 9, 16, 22
  • Aneuploidii chromosomów płci: monosomia X (zespół Turnera), XXY (zespół Klinefeltera ), XXX, XYY
  • Zespołu mikrodelecji: 5p (zespół kociego krzyku), 1p36, 2q33.1, zespołu Jacobsena (11q23), zespołu DiGeorge’a 2 (10p14-p13), zespołu Van der Woude (1q32.2), zespołu Pradera-Williego/Angelmana (15q11.2).
Czy test NIFTY to jest to samo co test PAPPA?

Po części tak. Test NIFTY podobnie jak test Pappa jest przesiewowym badaniem prenatalnym określającym ryzyko wystąpienia jednej z trzech trisomii. Niemniej jednak czułość testu NIFTY jest zdecydowanie wyższa i wynosi ponad 99%. W przypadku testu Pappa jest to 90%.

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy.

Ile czeka się na wynik badania?

Na wynik testu oczekuje się 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Transport trwa zwykle 1-2 dni robocze. Czytaj więcej o transporcie

To jest maksymalny czas oczekiwania, często wynik dostępny jest szybciej.

zobacz więcej pytań

Dowiedz się więcej:

Aktualizacja: 23 października 2020 r.


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.93 / 5.00 137 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626