Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x

Ubezpieczenie testu NIFTY pro

Od 1 kwietnia 2024 zmieniają się warunki ubezpieczenia badań NIFTY pro w Polsce. Ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego przestanie obowiązywać.

ubezpieczenie wyniku testu NIFTY proTest NIFTY pro posiada ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego oraz wyniku pozytywnego. To co wyróżnia badanie, to fakt, że ubezpieczenie obejmuje wszystkie badane nieprawidłowości (94), a nie tylko wybrane. Ubezpieczenie NIFTY pro jest bezpłatne (w cenie badania) i dobrowolne czyli na życzenie.

NIFTY jest jedynym NIPT z ubezpieczeniem wyniku fałszywie negatywnego. Takie wyniki są rzadkie i dotyczą też innych nieinwazyjnych badań, jednak tylko w NIFTY rodzice mogą uzyskać odszkodowanie.


Spis treści:

 1. Zakres ubezpieczenia testu NIFTY pro
 2. Ubezpieczenie testu NIFTY a ciąża bliźniacza
 3. Jak ubezpieczyć test NIFTY pro?

Zakres ubezpieczenia testu NIFTY pro

Ubezpieczenie testu NIFTY pro obejmuje 3 niżej opisane sytuacje oraz wszystkie 94 nieprawidłowości wymienione w zakresie badania dla ciąży pojedynczej i 3 w ciąży bliźniaczej (zobacz zakres >>). W przypadku mikrodelecji i mikroduplikacji ubezpieczenie obejmuje zmiany powyżej 5 MPZ.

Uwaga. Szczegółowe warunki ubezpieczenia są dostępne na formularzu. Aby otrzymać wzór dokumentów, napisz do nas na adres info@badanienifty.pl

Wynik pozytywny - rekompensata diagnostyki prenatalnej do 2600 zł

W przypadku uzyskania wyniku testu NIFTY pro pozytywnego, który wskazuje na „wysokie ryzyko/dodatni/wykryto” w odniesieniu do badanej choroby, przysługuje pacjentce rekompensata finansowa kosztów diagnostyki prenatalnej do kwoty około 2600 zł (w zależności od kursu walutowego). Dotyczy to badań, takich jak m. in.:

 • amniopunkcja,
 • biopsja trofoblastu,
 • kordocenteza,
 • analiza kariotypu,
 • dodatkowe molekularne badania genetyczne (np. FISH),
 • analiza mikromacierzy chromosomów (CGH),
 • testu SNP,
 • testu QF-PCR,
 • testu NGS

oraz innych.

Refundacja badań diagnostycznych (inwazyjnych) dotyczy badań wykonywanych prywatnie – można więc wybrać dowolną placówkę, nie tylko te, które mają umowę z NFZ.

Wynik fałszywie negatywny po urodzeniu dziecka, czyli wynik negatywny po którym dziecko rodzi się z chorobą - odszkodowanie do 210 000 zł

Jeśli wynik podaje „niskie ryzyko/ujemny/nie wykryto”, a w ciągu roku po urodzeniu dziecka zostanie zdiagnozowana przez wykwalifikowanego specjalistę  jakakolwiek choroba zaliczona do NIFTY pro (z wyłączeniem mozaikowej nieprawidłowości chromosomalnej), rodzicom przysługuje rekompensata w wysokości do około 210 000 zł (w zależności od kursu walutowego). Odszkodowanie nie dotyczy sytuacji wyniku fałszywie negatywnego spowodowanego kariotypem mozaikowym.

Wynik fałszywie negatywny przed urodzeniem dziecka, z terminacją ciąży - odszkodowanie do 11 000 zł

Jeżeli wynik testu podaje „niskie ryzyko”/”negatywny”/”nie wykryto”, ale później u płodu kwalifikowany personel medyczny zdiagnozuje jakąkolwiek chorobę zaliczaną do NIFTY pro, a pacjentka zdecyduje się na terminację ciąży, przysługuje jej rekompensata w wysokości do około 11 000 zł (w zależności od kursu walutowego).  Odszkodowanie nie dotyczy sytuacji wyniku fałszywie negatywnego spowodowanego kariotypem mozaikowym.

Ubezpieczenie testu NIFTY a ciąża bliźniacza

W przypadku ciąży bliźniaczej również dostępne jest ubezpieczenie testu NIFTY . Dotyczy ono wówczas trzech badanych trisomii: zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau. Więcej o teście NIFTY w ciąży bliźniaczej >>

Jak ubezpieczyć test NIFTY pro?

O chęci ubezpieczenia NIFTY pro informuje się podając numer dowodu tożsamości w trakcie zlecenia badania. Więcej informacji: Ochrona danych >>

Ubezpieczenie testu NIFTY pro jest dobrowolne – można wykonać badanie rezygnując z ubezpieczenia. Ubezpieczenie to jest bezpłatne czyli w cenie badania.

Od 1 kwietnia 2024 zmieniają się warunki ubezpieczenia badań NIFTY pro w Polsce. Ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego przestanie obowiązywać.

Więcej informacji

Więcej informacji związanych z ubezpieczeniem NIFTY pro jest opisanych na stronie, gdzie opisujemy przykładowy wynik NIFTY pro TUTAJ >>

Najczęściej zadawane pytania
Wynik testu NIFTY pro wskazał podwyższone ryzyko choroby i poroniłam. Czy ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów badania martwego płodu?

W przypadku nieprawidłowego (pozytywnego) wyniku testu NIFTY pro ubezpieczenie pokrywa koszty badań z zakresu diagnostyki prenatalnej. Ubezpieczenie nie pokrywa kosztów badania, gdy płód jest martwy.

Ile kosztuje test NIFTY pro?

Całkowity koszt testu NIFTY w testDNA pro wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, ubezpieczenie, konsultację wyniku pozytywnego z lekarzem genetykiem. Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej w cenniku >>

Co bada test NIFTY?
Test NIFTY określa ryzyko wystąpienia:

  • Trzech najczęstszych wad chromosomowych tj. Zespołu Downa, Zespołu Edwardsa oraz Zespołu Patau, a także rzadszych: trisomii 9, 16, 22
  • Aneuploidii chromosomów płci: monosomia X (zespół Turnera), XXY (zespół Klinefeltera ), XXX, XYY
  • 84 zespołów mikrodelecji / mikroduplikacji
Czy test NIFTY to jest to samo co test PAPPA?

Nie, NIFTY pro jest badaniem genetycznym i bada DNA dziecka, nie czynniki wskazujące na możliwość wystąpienia trisomii. Test NIFTY podobnie jak test PAPP-A jest przesiewowym badaniem prenatalnym określającym ryzyko wystąpienia jednej z trisomii, jednak NIFTY pro ma znacznie szerszy zakres badanych chorób (94, w tym mikrodelecje i mikroduplikacje). Czułość testu NIFTY jest zdecydowanie wyższa i wynosi ponad 99% dla trisomii 21., a w przypadku testu Pappa jest to 90%.

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Amniopunkcja jest badaniem inwazyjnym (próbkę pobiera się z otoczenia płodu), tymczasem NIFTY pro jest badaniem wykonywanym z krwi matki, jest więc zupełnie nieinwazyjny. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy. Jednak w przypadku NIFTY istnieje małe prawdopodobieństwo uzyskania wyniku fałszywie pozytywnego (wskazującego chorobę, której nie ma). Wynosi ono poniżej 0,05% dla trisomii 21., 18. i 13.

Ile czeka się na wynik badania NIFTY pro?

Na wynik testu oczekuje się 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik jest szybciej, nawet w 5-6 dni.

Więcej pytań >>

Więcej informacji:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

„ Jeśli chodzi o samą logistykę badania (infolinia, informacja, placówka w której pobierano mi krew, czas oczekiwania na wynik- u mnie 5 dni!!!) to jest poziom extra ligi. Pełen profesjonalizm, za który serdecznie dziękuję-wart swojej ceny 🙂 ”
Agnieszka
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.
Adrian I Ania
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
Adrian I Ania
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
Adrian I Ania

*W zależności od kursu walutowego

5/5 - (9 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin