Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Test NIFTY pro – kiedy wykonać? Kiedy zrobić badanie NIFTY?

Test NIFTY pro – kiedy wykonać? Kiedy zrobić badanie NIFTY?

Zastanawiasz się, kiedy wykonać test NIFTY pro? Badanie NIFTY pro wykonuje się po 10 tygodniu ciąży i jest zalecane każdej przyszłej mamie, która chciałaby nieinwazyjnie sprawdzić zdrowie dziecka.

Szczególne wskazania do wykonania badania to m. in. wiek matki powyżej 35 lat oraz zły wynik testu PAPP-a i USG w ciąży.

 

Test NIFTY pro – kiedy wykonać? W którym tygodniu ciąży wykonać badanie NIFTY pro?

Test NIFTY pro - kiedy wykonać? nifty kiedy robić, test nifty kiedy robić, badanie nifty kiedy, kiedy zrobić badanie nifty, kiedy zrobić test nifty, test nifty kiedy zrobić, nifty kiedy wykonać, kiedy wykonać test nifty , kiedy test nifty, kiedy nifty, nifty kiedyTo, kiedy wykonać test NIFTY pro, zależy od wieku ciąży. Zaleca się, aby test NIFTY pro wykonać po skończonym 10 tygodniu ciąży.

Więcej: W którym tygodniu i do którego tygodnia ciąży wykonać NIFTY pro >>

Wynika to z tego, że po 10 tygodniu ciąży procent cffDNA (frakcja płodowa) jest już odpowiedni do badania.

Więcej: cffDNA w teście NIFTY pro >>

Mamy często zastanawiają się kiedy test NIFTY da wiarygodny wynik, czy 10 tydzień jest już odpowiedni do badania. Tak, jest to czas, gdy można już pobrać próbkę krwi do badania. Frakcja płodowa nie wpływa na wiarygodność badania, tylko na możliwość jego wykonania. Jeśli osiągnie odpowiedni procent, do dla wyniku nie ma znaczenia jej wielkość. Jeśli po pobraniu próbki okaże się, że procent cffDNA jest za niski, to laboratorium o tym informuje i bezpłatnie organizujemy pobranie drugiej próbki (w cenie badania NIFTY pro).

Test NIFTY pro – kiedy zrobić badanie? Jakie są wskazania do wykonania badania?

Test NIFTY pro warto zrobić w każdej ciąży, gdy Mama chce sprawdzić nieinwazyjnie zdrowie dziecka. Szczególne wskazania do wykonania badania NIFTY pro to:

  • wiek matki powyżej 35 roku życia,
  • nieprawidłowy wynik podstawowych badań prenatalnych, np. zły wynik testu PAPP-a, podwyższone ryzyko trisomii obliczone w teście złożonym;
  • Przeciwwskazania do przeprowadzenia inwazyjnych testów prenatalnych (łożysko przodujące, wysokie ryzyko poronienia, zakażenie HBV, HIV, itd.)
  • Choroba genetyczna w poprzedniej ciąży lub w rodzinie.

Więcej informacji o NIFTY pro

jak sprawdzić wiarygodność laboratorium

Możesz sprawdzić najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje test NIFTY pro?

Całkowity koszt testu NIFTY pro wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, ubezpieczenie, konsultację wyniku pozytywnego z lekarzem genetykiem. Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej…

Co bada test NIFTY?
Test NIFTY określa ryzyko wystąpienia:

    • Trzech najczęstszych wad chromosomowych tj. Zespołu Downa, Zespołu Edwardsa oraz Zespołu Patau, trisomii 9, 16, 22
    • Aneuploidii chromosomów płci: monosomia X (zespół Turnera), XXY (zespół Klinefeltera ), XXX, XYY
    • Zespołu mikrodelecji: 5p (zespół kociego krzyku), 1p36, 2q33.1, zespołu Jacobsena (11q23), zespołu DiGeorge’a 2 (10p14-p13), zespołu Van der Woude (1q32.2), zespołu Pradera-Williego/Angelmana (15q11.2).
Czy test NIFTY to jest to samo co test PAPPA?

Nie, NIFTY pro jest badaniem genetycznym i bada DNA dziecka, nie czynniki wskazujące na możliwość wystąpienia trisomii. Test NIFTY podobnie jak test Pappa jest przesiewowym badaniem prenatalnym określającym ryzyko wystąpienia jednej z trisomii, jednak NIFTY pro ma znacznie szerszy zakres badanych chorób (94, w tym mikrodelecje i mikroduplikacje). Czułość testu NIFTY jest zdecydowanie wyższa i wynosi ponad 99% dla trisomii 21., a w przypadku testu Pappa jest to 90%.

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy. Amniopunkcja wiąże się z ryzykiem powikłań takich jak poronienie, tymczasem NIFTY pro jest badaniem wykonywanym z krwi matki, jest więc zupełnie bezpieczny.

Ile czeka się na wynik badania?

Na wynik testu oczekuje się 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik jest szybciej, nawet w 5-6 dni. Transport trwa zwykle 1-2 dni robocze. Czytaj więcej o transporcie

To jest maksymalny czas oczekiwania, często wynik dostępny jest szybciej.

Więcej pytań >>

* W zależności od kursu walutowego

5/5 - (3 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin