Ile kosztuje test NIFTY pro? Czy jest refundowany | Test NIFTY pro Przeskocz do treści
badanienifty.pl Test NIFTY pro – Najczęściej zadawane pytania Ile kosztuje test NIFTY pro? Czy test NIFTY pro jest refundowany?

Ile kosztuje test NIFTY pro? Czy test NIFTY pro jest refundowany?

Jeśli szukasz informacji, ile kosztuje test NIFTY pro i czy jest to badanie refundowane, odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. 

ile kosztuje test nifty

Spis treści

  1. Ile kosztuje test NIFTY pro?
  2. Czy test NIFTY pro jest refundowany?

Ile kosztuje test NIFTY pro?

Test NIFTY pro kosztuje 2397 zł. W teście NIFTY cena obejmuje:

  • Analizę pod kątem aż 94 chorób i wydanie pewnego wyniku testu NIFTY pro.
  • Pobranie próbki w autoryzowanej placówce lub w domu.
  • Konsultację z lekarzem genetykiem w przypadku wykrycia nieprawidłowości.
  • Ubezpieczenie na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego po urodzeniu dziecka (do kwoty 210 000 zł*)  i przed narodzinami.
  • Zwrot kosztów przeprowadzonej diagnostyki prenatalnej inwazyjnej w przypadku pozytywnego (nieprawidłowego) wyniku testu NIFTY pro do kwoty ok. 2 600 zł*.

W przypadku testów NIPT ceny są porównywalne,  warto zdecydować się na ten, który ma szeroki zakres badania oraz ubezpieczenie.

Zobacz też: Cennik badania NIFTY pro

Często spotykamy się z pytaniem ile kosztuje test NIFTY pro i z czego wynika koszt badania. Badania, które opierają się na analizie wolnego płodowego DNA, wymagają stosowania bardzo nowoczesnej technologii wiążącej się z wysokim kosztem. Zastosowanie jej pozwala na osiągnięcie wysokiej czułości testu, co jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet obawiających amniopunkcji. Czytaj więcej o wolnym płodowym DNA (wolnym płodowym DNA)

Czy test NIFTY pro jest refundowany?

Test NIFTY pro, podobnie jak inne badania NIPT w Polsce, nie podlega refundacji przez NFZ. Można go wykonać tylko prywatnie.

Warto jednak wiedzieć, że koszt testu NIFTY pro zawiera ubezpieczenie. Dzięki niemu rodzice uzyskują refundację (do 2600 zł*) przeprowadzonych badań prenatalnych diagnostycznych w sytuacji, gdy wynik testu NIFTY pro będzie pozytywny. Z kolei w przypadku wydania wyniku fałszywie negatywnego wypłacane jest wysokie odszkodowanie (taki wynik jest bardzo rzadki, jednak rodzice mogą wtedy liczyć na wypłatę rekompensaty). Więcej o ubezpieczeniu

Udostępniamy możliwość opłacenia testu NIFTY pro w ratach. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji o ratach.

tel. 533 090 626

Jesteśmy dostępni pod telefonem 7 dni w tygodniu: pon-pt 7.00-19.00, sb-ndz i święta 9.00-21.00

Zobacz też:

* W zależności od kursu walut


Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz