Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x

10 tydzień ciąży

10 tydzień ciąży10 tydzień ciąży to czas, kiedy rozwijający się w brzuchu matki maluszek mierzy około 30 – 35 mm. Jego serduszko już bije, a twarzyczka nabiera ludzkiego wyglądu. Jakie badania warto wtedy wykonać, by mieć pewność, że dziecko rozwija się prawidłowo? Wśród nieinwazyjnych metod warto zwrócić uwagę na innowacyjny genetyczny test NIFTY pro.

Spis treści:

  1. 10 tydzień ciąży – jakie są charakterystyczne objawy?
  2. 10 tydzień ciąży – jakie badania warto wykonać w tym czasie?
  3. 10 tydzień ciąży to czas, kiedy można wykonać test NIFTY pro
  4. Test NIFTY pro – bezpieczne, nieinwazyjne badanie prenatalne

10 tydzień ciąży – jakie są charakterystyczne objawy?

10 tydzień ciąży to czas, w którym przyszła mama może odczuwać poranne mdłości, tkliwość piersi, a także ciągłe zmęczenie i senność. Charakterystyczne zmiany w 10 tygodniu ciąży to także ciągłe parcie na mocz oraz rozdrażnienie. Jeśli wcześniej kobieta nie podejrzewała u siebie ciąży, jest to dobry moment na wizytę u ginekologa i wykonanie pierwszych badań.

10 tydzień ciąży – jakie badania warto wykonać w tym czasie?

10 tydzień ciąży to czas, gdy ciężarna jest zazwyczaj już po pierwszej wizycie u ginekologa i były u niej wykonywane zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne badania, takie jak:

  • badanie ogólne moczu,
  • badanie ginekologiczne + cytologia,
  • badania krwi – morfologia, grupa krwi i Rh, badanie stężenia glukozy we krwi, badanie VDRL, HIV i HCV, toksoplazmoza, różyczka,
  • badanie stomatologiczne.

Jeśli ciężarna dopiero co dowiedziała się o ciąży, należy jak najszybciej zgłosić się do ginekologa, który zapozna przyszłą mamę z harmonogramem badań PTG. Podczas pierwszej wizyty u ginekologa pacjentka zostaje także poinformowana na temat możliwości przeprowadzenia badań prenatalnych, które pozwalają na ocenę stanu zdrowia rozwijającego się płodu.

10 tydzień ciąży to dobry czas na to, by wykonać badanie genetyczne NIFTY pro

dla spokojnej ciążyNieinwazyjne prenatalne badania genetyczne może wykonać każda kobieta, która chce się upewnić co do zdrowia swojego maluszka. Spośród nich najwcześniej, bo już w 10 tygodniu ciąży, można wykonać test NIFTY pro.

Badanie jest zalecane w szczególności dla kobiet, które:

NIFTY pro – bezpieczne, nieinwazyjne prenatalne badanie genetyczne

Test NIFTY pro to test DNA, który jest zupełnie bezpieczny dla matki i płodu. Badanie polega na analizie uzyskanego z próbki krwi ciężarnej wolnego płodowego DNA i ocenie ryzyka wystąpienia u dziecka wad uwarunkowanych genetycznie. Od 10 tygodnia ciąży ilość DNA dziecka jest już wystarczająca do badania.  Test NIFTY pro korzysta z nowoczesnej techniki – Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS) i jest objęty ubezpieczeniem.

Test NIFTY pro wyróżnia wysoka czułość (powyżej 99%) oraz bardzo szeroki zakres wykrywanych wad – badanie obejmuje aż 84 rodzaje zespołów mikrodelecji / mikroduplikacji, a także:

  • trisomie chromosomów autosomalnych (np. zespół Downa)
  • aneuploidie chromosomów płci (np. zespół Turnera).

O pewności badania NIFTY pro świadczy szeroka walidacja kliniczna oraz fakt, że do tej pory na całym świecie wykonano już 5 000 000 testów NIFTY. Dowiedz się więcej o teście NIFTY pro

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

„ Jeśli chodzi o samą logistykę badania (infolinia, informacja, placówka w której pobierano mi krew, czas oczekiwania na wynik- u mnie 5 dni!!!) to jest poziom extra ligi. Pełen profesjonalizm, za który serdecznie dziękuję-wart swojej ceny 🙂 ”
Agnieszka
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.
Adrian I Ania
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
Adrian I Ania
„Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
Adrian I Ania

1/5 - (293 głosów / głosy)

1/5 - (293 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin