10 tydzień ciąży – kalendarz ciąży ❤❤❤
ZNIŻKA 100 zł na badanie NIFTY pro tylko do 11 kwietnia 2023 r. Odbierz zniżkę tutaj >>x

10 tydzień ciąży

10 tydzień ciąży10 tydzień ciąży to czas, kiedy rozwijający się w brzuchu matki maluszek mierzy około 30 – 35 mm. Jego serduszko już bije, a twarzyczka nabiera ludzkiego wyglądu. Jakie badania warto wtedy wykonać, by mieć pewność, że dziecko rozwija się prawidłowo? Wśród nieinwazyjnych metod warto zwrócić uwagę na innowacyjny genetyczny test NIFTY pro.

Spis treści:

  1. 10 tydzień ciąży – jakie są charakterystyczne objawy?
  2. 10 tydzień ciąży – jakie badania warto wykonać w tym czasie?
  3. 10 tydzień ciąży to czas, kiedy można wykonać test NIFTY pro
  4. Test NIFTY pro – bezpieczne, nieinwazyjne badanie prenatalne

10 tydzień ciąży – jakie są charakterystyczne objawy?

10 tydzień ciąży to czas, w którym przyszła mama może odczuwać poranne mdłości, tkliwość piersi, a także ciągłe zmęczenie i senność. Charakterystyczne zmiany w 10 tygodniu ciąży to także ciągłe parcie na mocz oraz rozdrażnienie. Jeśli wcześniej kobieta nie podejrzewała u siebie ciąży, jest to dobry moment na wizytę u ginekologa i wykonanie pierwszych badań.

10 tydzień ciąży – jakie badania warto wykonać w tym czasie?

10 tydzień ciąży to czas, gdy ciężarna jest zazwyczaj już po pierwszej wizycie u ginekologa i były u niej wykonywane zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne badania, takie jak:

  • badanie ogólne moczu,
  • badanie ginekologiczne + cytologia,
  • badania krwi – morfologia, grupa krwi i Rh, badanie stężenia glukozy we krwi, badanie VDRL, HIV i HCV, toksoplazmoza, różyczka,
  • badanie stomatologiczne.

Jeśli ciężarna dopiero co dowiedziała się o ciąży, należy jak najszybciej zgłosić się do ginekologa, który zapozna przyszłą mamę z harmonogramem badań PTG. Podczas pierwszej wizyty u ginekologa pacjentka zostaje także poinformowana na temat możliwości przeprowadzenia badań prenatalnych, które pozwalają na ocenę stanu zdrowia rozwijającego się płodu.

10 tydzień ciąży to dobry czas na to, by wykonać badanie genetyczne NIFTY pro

dla spokojnej ciążyNieinwazyjne prenatalne badania genetyczne może wykonać każda kobieta, która chce się upewnić co do zdrowia swojego maluszka. Spośród nich najwcześniej, bo już w 10 tygodniu ciąży, można wykonać test NIFTY pro.

Badanie jest zalecane w szczególności dla kobiet, które:

NIFTY pro – bezpieczne, nieinwazyjne prenatalne badanie genetyczne

Test NIFTY pro to test DNA, który jest zupełnie bezpieczny dla matki i płodu. Badanie polega na analizie uzyskanego z próbki krwi ciężarnej wolnego płodowego DNA i ocenie ryzyka wystąpienia u dziecka wad uwarunkowanych genetycznie. Od 10 tygodnia ciąży ilość DNA dziecka jest już wystarczająca do badania.  Test NIFTY pro korzysta z nowoczesnej techniki – Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS) i jest objęty ubezpieczeniem.

Test NIFTY pro wyróżnia wysoka czułość (powyżej 99%) oraz bardzo szeroki zakres wykrywanych wad – badanie obejmuje aż 84 rodzaje zespołów mikrodelecji / mikroduplikacji, a także:

  • trisomie chromosomów autosomalnych (np. zespół Downa)
  • aneuploidie chromosomów płci (np. zespół Turnera).

O pewności badania NIFTY pro świadczy szeroka walidacja kliniczna oraz fakt, że do tej pory na całym świecie wykonano już 5 000 000 testów NIFTY. Dowiedz się więcej o teście NIFTY pro

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

5/5 - (2 głosów / głosy)


Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

Nifty pro

x
Opinie klientów
4.94 / 5.00 246 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazTel. 533 090 626