RATY i płatności odroczone. Kup NIFTY pro teraz, zapłać później! Sprawdź szczegóły >>x
badanienifty.pl Ciąża – objawy, pierwsza wizyta u lekarza, badania prenatalne i poród Ciąża po 35 roku życia i ciąża po 40. Jakie badania prenatalne wykonać i dlaczego warto?

Ciąża po 35 roku życia i ciąża po 40. Jakie badania prenatalne wykonać i dlaczego warto?

Mamom w ciąży po 35 roku życia zaleca się wykonanie badań prenatalnych. Pozwalają one zadbać o zdrowie dziecka i spokój rodziców tak ważny w czasie ciąży. W większości przypadków nie wykrywają żadnych nieprawidłowości. Jak zadbać o ciążę po 35 i po 40 roku życia?

ciąża po 35 roku życiaW pierwszej kolejności zwykle wykonywane są badania prenatalne przesiewowe (nieinwazyjne) takie jak USG i test PAPP-a.

Obecnie dostępny jest nieinwazyjny test prenatalny test NIFTY pro.

 • Jest wykonywany z krwi Mamy, a więc całkowicie bezpieczny dla dziecka (nie wiąże się z ryzykiem poronienia). W krwi mamy jest obecny wolny płodowy DNA.
 • Ma czułość wyższą niż test Papp-a (ponad 99% dla trisomii 21.).
 • Na wynik NIFTY pro nie wpływa wiek Mamy.
 • Dzięki wysokiej czułości NIFTY pro może pomóc zyskać spokój o zdrowie dziecka, a także uniknąć amniopunkcji.
 • Jednocześnie NIFTY pro ma szeroki zakres – bada aż 94 choroby genetyczne, dlatego warto zrobić go w ciąży po 35 roku życia, kiedy ryzyko choroby dziecka zwiększa się. Przejdź do informacji o NIFTY pro  w testDNA >>
 • Poznaj korzyści jakie daje test NIFTY pro i dowiedz się dlaczego warto robić badania prenatalne w ciąży po 35 roku życia.
 • Ciąża po 35 roku życia – dlaczego warto robić badania prenatalne?

  Ciąża w wieku 35 lat, a także ciąża po 40 roku życia zwiększa szanse na urodzenie dziecka z zespołem Downa oraz innych chorób genetycznych. Ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa u kobiety w wieku 20 lat wynosi 1:1527, a u kobiety w wieku 35 lat już 1: 356.

  c

  Wiek powyżej 35 lat stanowi więc jedno z podstawowych wskazań do tego, by wykonać badania prenatalne, które pozwalają potwierdzić lub wykluczyć chorobę dziecka jeszcze na etapie życia płodowego.

  Warto podkreślić, że w zdecydowanej większości przypadków badania prenatalne przynoszą rodzicom spokój, tak ważny dla mamy i rozwijającego się dziecka. Rodzice zyskują dzięki nim wiedzę, że u dziecka nie zostały wykryte żadne nieprawidłowości, mogą cieszyć się ciążą i ze spokojem oczekiwać narodzin.

  Z kolei wychwycenie nieprawidłowości jeszcze na etapie prenatalnym jest bardzo ważne dla zdrowia, a nawet życia dziecka. Obecnie niektóre wady można leczyć jeszcze w łonie matki, co zwiększa szansę na poprawę zdrowia i funkcjonowania dziecka. Lekarze mają też możliwość na opracowanie schematu postępowania obejmującego np. operacje przeprowadzaną w niedługim czasie po narodzinach. Jeśli wykrytej choroby nie można leczyć, wówczas rodzice mają czas na poszerzenie wiedzy o niej, a także zorganizowanie opieki nad bardziej wymagającym maluchem i na oswojenie się z myślą o chorobie.

  Jakie badania prenatalne po 35 roku życia wykonać? Badania przesiewowe (nieinwazyjne)

  Zwykle w pierwszej kolejności lekarz proponuje wykonanie badań przesiewowych (nieinwazyjnych), które mają na celu ocenę ryzyka wystąpienia chorób u dziecka, w tym zespołu Downa (trisomia 21.), zespołu Edwardsa (trisomia 18.) i zespołu Patau (trisomia 13). Do badań nieinwazyjnych należą:

  • biochemiczne badania krwi i USG – np. test PAPP-a i
  • USG genetyczne.

  Są to badania refundowane mamom powyżej 35 roku życia (wiek powyżej 35 lat jest jednym z kryteriów programu bezpłatnych badań prenatalnych prowadzonego przez NFZ).

  Jeśli badania przesiewowe wykryją podwyższone ryzyko choroby, to znaczy, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proponowane są wówczas badania diagnostyczne (rozstrzygające, inwazyjne) np. amniopunkcja, w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby.

  Zdarza się tak, że test PAPP-a wskaże na podwyższone ryzyko choroby (które uwzględnia też wiek matki) a dalsze badania go nie potwierdzają i dziecko rodzi się zdrowe. Aby uniknąć niepotrzebnej amniopunkcji, mamy mogą wykonać nieniwazyjne, bezpieczne badania wolnego płodowego DNA NIPT (więcej informacji w dalszej części tekstu). 

  REKOMENDACJE

  Według Rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka dotyczące badań przesiewowych oraz diagnostycznych badań genetycznych wykonywanych w okresie prenatalnym [3]:

  • NIPT należy zaproponować ciężarnej, jeśli ryzyko wyliczone w oparciu o wynik testu złożonego** wynosi pomiędzy 1:300 a 1:1000
  • W przedziale ryzyka 1:100 do 1:300 uzasadniona jest alternatywna propozycja przeprowadzenia NIPT lub diagnostyki genetycznej po inwazyjnym pobraniu próbki. [3]

  Diagnostyczne (inwazyjne) badania prenatalne

  W diagnostycznych badaniach prenatalnych analizowane są próbki pobrane bezpośrednio z otoczenia płodu, np. płyn owodniowy pobrany w czasie amiopunkcji. Ich podstawową zaletą jest jest możliwość precyzyjnego zdiagnozowania szerokiego zakresu zaburzeń w rozwoju płodu.

  Wiążą się jednak z ryzykiem 1-2% wystąpienia powikłań, wśród których można wymienić utratę ciąży, krwawienie, zakażenie wewnątrzmaciczne, przedwczesne odpływanie wód płodowych czy wystąpienie czynności skurczowej.

  Chociaż ryzyko badań diagnostycznych można ograniczyć niemal do zera, gdy są wykonywane przez doświadczonego specjalistę, to część mam obawia się ich wykonania. Co więcej, wiele amniopunkcji wykonywanych jest u mam, które mają zdrowe dzieci. Często bowiem zdarza się, że test PAPP-a wskazuje podwyższone ryzyko wystąpienia choroby, więc wykonuje się amniopunkcję, ale ona nie potwierdza choroby i dziecko rodzi się zdrowe.

  W takiej sytuacji mamy mogą sięgnąć po nowoczesne badanie prenatalne NIFTY PRO – jest ono wykonywane z krwi Mamy i ma wysoką czułość, która dla trisomii 21. wynosi ponad 99% – co jest porównywalne z czułością amniopunkcji. Test NIFTY pro jest badaniem genetycznym i na jego wynik nie pływa wiek matki.

  Ważne: Test NIFTY PRO ma niskie prawdopodobieństwo wyniku fałszywie pozytywnego niż tradycyjne badania przesiewowe (takie jak PAPP-a i USG) – wynosi ono poniżej 0,05%. Oznacza to, że dzięki niemu znacznie mniej kobiet, które mają zdrowe dzieci, jest kierowanych na badania inwazyjne.

  Badania prenatalne z krwi o wysokiej czułości NIPT: NIFTY pro

  Porównanie testu NIFTY z innymi badaniami prenatalnymiOd kilku lat w Polsce dostępne są badania nieinwazyjne, tzw. testy NIPT. Pierwszym testem NIPT był NIFTY, który cieszy się zaufaniem Mam na całym świecie. Do tej pory został wykonany już ponad 9 000 000 razy i ma szeroką walidację kliniczną, co świadczy o jego wiarygodności.

  W NIFTY pro analizuje się DNA płodu (cffDNA) obecne w krwi mamy, a na wynik badania nie wpływa wiek ciężarnej.  Charakteryzują się wysoką czułością i całkowitym bezpieczeństwem dla dziecka.

  Pozwala więc sprawdzić zdrowie dziecka w szerokim zakresie i to bardzo wcześnie, bo już po 10 tygodniu ciąży.

  Test NIFTY pro, który poza podstawowymi trisomiami (zespół Downa, zespół Edwardsa i zespół Patau) analizuje również inne zaburzenia liczby chromosomów, a także mikrodelecje i mikrodupilkacje – w sumie 94 nieprawidłowości. Określa też płeć dziecka (na życzenie).

  Czytaj więcej w artykule: Czym jest test NIFTY pro?

  Warto tutaj dodać, że test NIFTY pro jako jedyny nieinwazyjny test prenatalny objęty jest ubezpieczeniem. Dzięki niemu w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (wykrycie podwyższonego ryzyka), mama uzyskuje refundację kosztów przeprowadzonych badań diagnostycznych (np. amniopunkcji, FISH czy analizy mirokomacierzy chromosomów) do kwoty 2600 zł, nie ponosi więc kosztów dwóch badań.

  Czytaj więcej: Ubezpieczenie testu NIFTY pro

  Dlaczego warto zrobić test NIFTY pro w ciąży po 35 roku życia?

  ✔ Dla spokojnej ciąży ✔ Szybki wynik ✔Bez wpływu wieku Mamy ✔Bada aż 94 choroby genetyczne (trisomia 21., 13., 18. i inne) ✔ Bezpieczny dla dziecka bez ryzyka poronienia

  Test NIFTY pro jest polecany wszystkim kobietom w ciąży po 35 roku życia, które chciałyby sprawdzić zdrowie dziecka i zyskać spokój.

  wysoka czułośćBadanie ma wysoką czułość i bada DNA, nie czynniki wskazujące na możliwość wystąpienia choroby genetycznej. Na wynik testu NIFTY pro nie wpływa wiek matki. O wiarygodności testu świadczy też szeroka walidacja kliniczna i ponad 9 000 000 badań wykonanych na całym świecie. Czułość testu NIFTY pro dla trisomii 21. (zespół Downa) wynosi ponad 99% co jest porównywalne z czułością amniopunkcji.

  Test NIFTY pro warto wykonać również w przypadku uzyskania złego  wyniku testu PAPP-a aby odzyskać spokój lub podjąć decyzję o wykonaniu amniopunkcji. Jak wspomniano wcześniej, często zdarza się, że amniopunkcja jest wykonywanych u mam zdrowych dzieci. Prawidłowy wynik NIFTY pro może pozwolić uniknąć amniopunkcji.

  Badanie obejmuje aż 94 choroby genetyczne i płeć na życzenie.

  Test NIFTY pro to bezpieczne i proste badanie wykonywane z małej próbki krwi, pobranej jak do morfologii. Nie wiąże się z ryzykiem poronienia czy infekcji wewnątrzmacicznej.

  na czym polega test nifty pro

  Zobacz na filmie jak wygląda test NIFTY pro w testDNA

  Umów test NIFTY pro w testDNA blisko Ciebie w placówce lub w domu

  Test NIFTY pro

  • Oryginalny test NIFTY pro wykonywany w laboratorium BGIBezpieczny test z krwi.
  • Jedyny test NIPT z ubezpieczeniemW cenie testu jest ubezpieczenie na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego po urodzeniu dziecka (do 210 000 zł) i przed urodzeniem z terminacją ciąży (do 11 000 zł) oraz zwrot kosztów wykonanej diagnostyki prenatalnej (np. amniopunkcji, analizy mikromacierzy chromosomów) do 2600 zł jeśli wynik testu NIFTY pro będzie pozytywny.
  • Najszerszy test NIFTY – 94 choroby. Zakres w ciąży pojedynczej: trisomia 21 (zespół Downa), trisomia 18 (zespół Edwardsa), trisomia 13 (zespół Patau), trisomia 9, trisomia 16, trisomia 22, mikrodelecje i zespoły duplikacji – łącznie aż 84 mikrodelecje / duplikacje. Zakres w ciąży bliźniaczej: trisomia 21., trisomia 13., trisomia 18.
  • Płeć podawana na wyniku na życzenie rodziców.
  • Dostępny od 10 tygodnia ciąży.
  • Wynik do 10 dni roboczych (czas liczony od momentu dotarcia próbek do laboratorium, transport trwa najczęściej 1-2 dni robocze). Jest to maksymalny czas oczekiwania, często wynik dostępny jest szybciej.
  • Bezpłatne ponowne pobranie próbki jeśli jakość próbki nie będzie wystarczająca do badania.

  Dodatkowo w testDNA:

  • Pobranie próbki w placówce lub w domu w całej Polsce w cenie badania.
  • Bezpłatna konsultacja z lekarzem genetykiem w przypadku wyniku pozytywnego.
  • Wynik udostępniany wygodnie online w bezpiecznym Panelu Pacjenta.
  • Możliwość płatności w ratach, P24Now, PayPo, Mediraty. Skontaktuj się z nami i zapytaj o raty.

  ⭐⭐⭐⭐⭐Ocena 4,96/5,00 (średnia z ponad 200 opinii naszych Pacjentek)

  test NIFTY pro
  Zapytaj o badanie
  Cena: 2397,-

  Zarezerwuj online

  Całkowita cena testu NIFTY pro w testDNA wynosi 2397 zł. Jest to cena bez dodatkowych opłat.

  Ogólnopolski formularz rejestracji NIFTY pro w testDNA

  1. Wybierz przychodnię lub wizytę domową rozwiń
  (obie opcje w cenie badania, bez dodatkowych opłat)
  2. Wybierz lokalizację rozwiń
  Podaj adres, w którym chciałabyś umówić wizytę domową

  Miasto:

  Kod pocztowy:

  Ulica:

  Numer domu:

  Numer mieszkania: (pole nieobowiązkowe)

  Piętro i inne informacje dla personelu i kuriera (pole nieobowiązkowe)

  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Ciechanów, Ul Spółdzielcza 2
  Tel. 533 090 626 Płock, ul. Dworcowa 2
  Tel. 533 090 626 Radom, ul. 1905 roku 20
  Tel. 533 090 626 Warszawa, ul. Cybernetyki 7
  Tel. 533 090 626 Siedlce, ul. Floriańska 57
  Tel. 533 090 626 Garwolin, ul. Jana Pawła II 17
  Tel. 533 090 626 Grójec, ul. Olimpijska 8A
  Tel. 533 090 626 Ostrołęka, ul. Pileckiego 14
  Tel. 533 090 626 Legionowo ul. Sowińskiego 4
  Tel. 533 090 626 Kozienice, ul. Lubelska 40
  Tel. 533 090 626 Płońsk, ul. Grunwaldzka 11A
  Tel. 533 090 626 Warszawa, ul. Krzywe Koło 8/10
  Tel. 533 090 626 Warszawa, ul. Sienna 86
  Tel. 533 090 626 Warszawa Kabaty, ul. Ksawerego Bronikowskiego 55
  Tel. 533 090 626 Warszawa, Wrocławska 21a/7
  Tel. 533 090 626 Warszawa, ul. Adama Branickiego 15
  Tel. 533 090 626 Radom, ul. Andrzeja Struga 19/21
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Katowice, ul. Bocheńskiego 38A
  Tel. 533 090 626 Chorzów, Ul. Batorego 19
  Tel. 533 090 626 Cieszyn, u. Frysztacka 20
  Tel. 533 090 626 Rybnik, ul. Parkowa 4a
  Tel. 533 090 626 Ustroń, ul. Stawowa 2A
  Tel. 533 090 626 Zawiercie, ul. Powstańców Śląskich 8
  Tel. 533 090 626 Bielsko Biała, ul. Pszenna 11
  Tel. 533 090 626 Jastrzębie Zdrój, ul. Dworcowa 1D
  Tel. 533 090 626 Racibórz, Ul. Kolejowa 19A
  Tel. 533 090 626 Lubliniec, Ul. Mickiewicza 14
  Tel. 533 090 626 Mikołów, Os. 30-lecia 8
  Tel. 533 090 626 Czechowice-Dziedzice, ul. Sienkiewicza 8
  Tel. 533 090 626 Pszczyna, ul. Dobrawy 7
  Tel. 533 090 626 Będzin, ul. Małobądzka 141
  Tel. 533 090 626 Gliwice, ul. Szafirowa 18
  Tel. 533 090 626 Skoczów, ul. Mały Rynek 1
  Tel. 533 090 626 Szczekociny, Aleja Jana Pawła II 6, 42-445
  Tel. 533 090 626 Sosnowiec, Al. Wolności 6
  Tel. 533 090 626 Zabrze, ul. Wolności 311
  Tel. 533 090 626 ul. Wspólna 2, 43-246 Strumień
  Tel. 533 090 626 Częstochowa, Al. Pokoju 44
  Tel. 533 090 626 Częstochowa, ul. Brzeźnicka 59
  Tel. 533 090 626 Katowice, ul. Wiosny Ludów 24
  Tel. 533 090 626 Katowice, ul. Witosa 21
  Tel. 533 090 626 Katowice, ul. Radockiego 282
  Tel. 533 090 626 Częstochowa, Wieluńska 28
  Tel. 533 090 626 Częstochowa, Aleja Wolności 14
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Poznań, ul. Braniewska 20
  Tel. 533 090 626 Nowy Tomyśl, ul. Zbąszyńska 9
  Tel. 533 090 626 Piła, ul. Medyczna 6
  Tel. 533 090 626 Ostrów Wielkopolski, ul. Wrocławska 28
  Tel. 533 090 626 Jarocin, ul. Hallera 9
  Tel. 533 090 626 Krotoszyn, ul. Wojciechowskiego 3
  Tel. 533 090 626 Turek, ul. Dąbrowskiego 7
  Tel. 533 090 626 Września, ul. Piastów 16
  Tel. 533 090 626 Leszno, ul. Racławicka 1a
  Tel. 533 090 626 Poznań, ul. Kaspra Drużbickiego 7
  Tel. 533 090 626 Poznań, ul. Dąbrowskiego 75 lok 7 i 8
  Tel. 533 090 626 Stęszew, ul. Łukaszewicza 1
  Tel. 533 090 626 Kalisz, ul. Wyszyńskiego 36
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Białystok, ul. Sobieskiego 13/8
  Tel. 533 090 626 Suwałki, ul. Młynarskiego 9
  Tel. 533 090 626 Augustów, ul. Chreptowicza 1
  Tel. 533 090 626 Mońki, Al. Wojska Polskiego 42
  Tel. 533 090 626 Grajewo, ul. Kolejowa 8
  Tel. 533 090 626 Łomża, ul. Akademicka 48 A
  Tel. 533 090 626 Białystok, ul. Parkowa 14 lok. 84
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Brodnica, ul.Kopernika 8
  Tel. 533 090 626 Bydgoszcz, ul. Karłowicza 3-5
  Tel. 533 090 626 Grudziądz, ul. Klasztorna 9/11
  Tel. 533 090 626 Inowrocław, ul. Dworcowa 71
  Tel. 533 090 626 Włocławek, ul. Zduńska 2
  Tel. 533 090 626 Golub-Dobrzyń, ul. Szosa Rypińska 4 a
  Tel. 533 090 626 Wielgie, ul. Starowiejska 10
  Tel. 533 090 626 Bydgoszcz, ul. M. Skłodowskiej-Curie 26
  Tel. 533 090 626 Toruń, ul. Watzenrodego 15A
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Bukowina Tatrzańska, ul. Długa 145
  Tel. 533 090 626 Nowy Sącz, ul. Kochanowskiego 2
  Tel. 533 090 626 Nowy Targ, ul. Wojska Polskiego 14
  Tel. 533 090 626 Sucha Beskidzka, ul. Mickiewicza 56
  Tel. 533 090 626 Tarnów, ul. Niepodległości 3A
  Tel. 533 090 626 Krynica Zdrój, ul. Reymonta 21
  Tel. 533 090 626 Kraków, ul. Mehoffera 6
  Tel. 533 090 626 Krzeszowice, ul. Stolarska 1
  Tel. 533 090 626 Zakopane, ul. Orkana 6
  Tel. 533 090 626 Wieliczka, ul. Wincentego Pola 4a
  Tel. 533 090 626 Wadowice, osiedle Kopernika 10B
  Tel. 533 090 626 Myślenice, ul. Oś Tysiąclecia 1, 32-400
  Tel. 533 090 626 Miechów, ul. Juliusza Słowackiego 13
  Tel. 533 090 626 Chrzanów, ul. J. Skorupki 1 C
  Tel. 533 090 626 Oświęcim, Pl. Kościuszki 12
  Tel. 533 090 626 Bochnia, ul. Krakowska 27 A
  Tel. 533 090 626 Kraków, ul. Zacisze 6
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Chełm, ul.Lipowa 27
  Tel. 533 090 626 Lublin, ul. Przyjaźni 13
  Tel. 533 090 626 Zamość, ul. Jasna 14
  Tel. 533 090 626 Hrubieszów, Ul. Leśmiana 28
  Tel. 533 090 626 Kraśnik, Ul. Zygmunta Krasińskiego 16
  Tel. 533 090 626 Parczew, ul. 11 listopada 48
  Tel. 533 090 626 Puławy, ul. Centralna 15
  Tel. 533 090 626 Łuków, ul. Sienkiewicza 7A
  Tel. 533 090 626 Lubartów, ul.Mickiewicza 3-5
  Tel. 533 090 626 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 18
  Tel. 533 090 626 Zamość, al. Jana Pawła II nr. 19
  Tel. 533 090 626 Lublin, ul. Okopowa 3
  Tel. 533 090 626 Biała Podlaska, ul. Gabriela Narutowicza 35
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Elbląg, ul. Nowowiejska 7
  Tel. 533 090 626 Szczytno, ul. Chrobrego 10
  Tel. 533 090 626 Ostróda, ul. Jana Sobieskiego 3C
  Tel. 533 090 626 Biskupiec, ul. Armii Krajowej 1A
  Tel. 533 090 626 Mława, ul. Anny Dobrskiej 1
  Tel. 533 090 626 Pisz, ul. Sienkiewicza 4
  Tel. 533 090 626 Olecko, ul. 11 Listopada 23, 19-400
  Tel. 533 090 626 Lidzbark Warmiński, ul. 11- tego Listopada 15
  Tel. 533 090 626 Braniewo, ul. Żeromskiego 14a
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Gdynia, ul. Adm.J.Unruga 84
  Tel. 533 090 626 Gdańsk, ul. Subisława 24
  Tel. 533 090 626 Słupsk, ul. Orląt Lwowskich 2
  Tel. 533 090 626 Czarne, Plac Wolności 10
  Tel. 533 090 626 Kwidzyn, ul. 11 Listopada 20/1
  Tel. 533 090 626 Malbork, ul.Dworcowa 14
  Tel. 533 090 626 Człuchów, Os. Wazów 8
  Tel. 533 090 626 Kartuzy, ul. Sambora 21A
  Tel. 533 090 626 Bytów, ul. Lęborska 11
  Tel. 533 090 626 Ustka, ul. Mickiewicza 12
  Tel. 533 090 626 Wejherowo, ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego, 84–200
  Tel. 533 090 626 Tuchomie, Jana III Sobieskiego 22
  Tel. 533 090 626 Gdańsk, Staropolska 32 B
  Tel. 533 090 626 Gdynia, ul. Chrzanowskiego 3/5
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Gorzyce, ul. Piłsudskiego 17
  Tel. 533 090 626 Przemyśl, ul. Opalińskiego 13
  Tel. 533 090 626 Rzeszów, ul. Plac Wolności 17
  Tel. 533 090 626 Stalowa Wola, ul. Okulickiego 36
  Tel. 533 090 626 Sanok, ul. Przemyska 24
  Tel. 533 090 626 Krosno, ul. 1000 lecia 13
  Tel. 533 090 626 Jarosław, ul. Poniatowskiego 53
  Tel. 533 090 626 Lubaczów, ul. Kościuszki 141, 37–600
  Tel. 533 090 626 Rzeszów, ul. Architektów 11
  Tel. 533 090 626 Tarnobrzeg, ul. Wyspiańskiego 3
  Tel. 533 090 626 Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 31
  Tel. 533 090 626 Przemyśl, ul. Mickiewicza 27
  Tel. 533 090 626 Ropczyce, ul. Parkowa 1
  Tel. 533 090 626 Ropczyce, ul. ks. Siewierskiego 6
  Tel. 533 090 626 Dębica, ul. Kościuszki 18
  Tel. 533 090 626 Sanok, ul. Witkiewicza 5
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Jelenia Góra, ul. Ogińskiego 1 B
  Tel. 533 090 626 Legnica, ul. Biegunowa 2
  Tel. 533 090 626 Wałbrzych, ul. Armii Krajowej 22-23
  Tel. 533 090 626 Kobierzyce, Ul. Witosa 5
  Tel. 533 090 626 Kłodzko, ul. Spółdzielcza 4
  Tel. 533 090 626 Ślęza, ul. Przystankowa 2
  Tel. 533 090 626 Wrocław, ul. Trwała 7
  Tel. 533 090 626 Świdnica, ul. Kliczkowska 37
  Tel. 533 090 626 Złotoryja, ul. Rynek 5/2
  Tel. 533 090 626 Jawor, ul. Piłsudskiego 10
  Tel. 533 090 626 Kamienna Góra, ul. Władysława Broniewskiego 26A
  Tel. 533 090 626 Ząbkowice Śląskie, ul.Waryńskiego 18
  Tel. 533 090 626 Legnica, ul. Piekarska 7
  Tel. 533 090 626 Wrocław, ul. Gagarina 110
  Tel. 533 090 626 Wrocław, ul. Skarbowców 121-123
  Tel. 533 090 626 Głogów, ul. Długa 88
  Tel. 533 090 626 Wałbrzych, ul. Wysockiego 24-24 A
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Kielce, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 17a
  Tel. 533 090 626 Ostrowiec Świętokrzyski, Os. Ogrody 29
  Tel. 533 090 626 Starachowice, ul. Jana Pawła II 1
  Tel. 533 090 626 Pińczów, ul. Batalionów Chłopskich 33
  Tel. 533 090 626 Włoszczowa, Ul. Mleczarska 11
  Tel. 533 090 626 Sędziszów, ul. Dworcowa 23, 28-340
  Tel. 533 090 626 Sandomierz, ul. Adama Mickiewicza 52
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Kluczbork, ul. Grunwaldzka 20
  Tel. 533 090 626 Opole, ul. Katowicka 55
  Tel. 533 090 626 Głubczyce, ul. M. Skłodowskiej-Curie 28
  Tel. 533 090 626 Nysa, ul. Marcinkowskiego 2-4
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Kutno, ul. Sienkiewicza 16
  Tel. 533 090 626 Łódź, ul. Kniaziewicza 20 A
  Tel. 533 090 626 Piotrków Trybunalski, ul. Polna 13/13A
  Tel. 533 090 626 Radomsko, ul. Mickiewicza 29
  Tel. 533 090 626 Skierniewice, ul. Sobieskiego 29
  Tel. 533 090 626 Tomaszów Mazowiecki, ul. Barlickiego 15
  Tel. 533 090 626 Bełchatów, ul. Edwardów 2A
  Tel. 533 090 626 Wieluń, ul J.Żubr 30
  Tel. 533 090 626 Sieradz, ul. Krakowskie Przedmieście 10
  Tel. 533 090 626 Zgierz, ul. Dąbrowskiego 19
  Tel. 533 090 626 Pabianice, ul. Warszawska 6
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Szczecinek, ul. Kilińskiego 7
  Tel. 533 090 626 Wałcz, ul. Piastowska 3
  Tel. 533 090 626 Koszalin, ul. Traugutta 31/3
  Tel. 533 090 626 Świnoujście, ul. Piłsudskiego 23-25
  Tel. 533 090 626 Gryfice, ul Ks.Stanisława Ruta 9
  Tel. 533 090 626 Myślibórz, ul. Kościelna 15
  Tel. 533 090 626 Kamień Pomorski, ul. Kopernika 28
  Tel. 533 090 626 Goleniów, ul. Partyzantów 11
  Tel. 533 090 626 Stargard, ul. Kilińskiego 3
  Tel. 533 090 626 Sławno, ul. Chełmońskiego 9
  Tel. 533 090 626 Szczecin, al. Wyzwolenia 7
  Tel. 533 090 626 Koszalin, ul. Niepodległości 44-48
  Telefon: Adres:
  Tel. 533 090 626 Zielona Góra, ul. Chrobrego 20 A
  Tel. 533 090 626 Wschowa, ul. Zygmunta Starego 4
  Tel. 533 090 626 Żary, ul. Strzelców 10
  Tel. 533 090 626 Strzelce Krajeńskie, Al. Wolności 9 K
  Tel. 533 090 626 Zielona Góra, ul. Jedności 59
  Tel. 533 090 626 Zielona Góra, ul. Wyszyńskiego 99,
  Tel. 533 090 626 Gorzów Wielkopolski, ul. Kombatantów 34
  Tel. 533 090 626 Gorzów Wielkopolski, ul. 30 Stycznia 15/9
  3. Wybierz termin rozwiń

  Wybierz preferowaną datę badania. Najszybsze terminy (w tym samym dniu i na następny dzień)
  są zwykle dostępne w placówce. Czas oczekiwania na wizytę domową wynosi zwykle 2 dni.

  Wybierz preferowaną datę

  Wybierz preferowane godziny

  4. Podaj dane rozwiń

  Czy przed złożeniem zamówienia kontaktowali się Państwo z nami?

  Z kim się Państwo kontaktowali?

  Skąd dowiedzieli się Państwo o naszym laboratorium?

  Administratorem danych podanych w formularzu jest TESTDNA sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą: ul. Bocheńskiego 38 A, 40-859 Katowice, o numerze NIP: 634-282-27-48, REGON: 243413225, e-mail: biuro@testDNA.pl , tel.: 32/ 445-34-26. Pokaż całość >> Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu:
  1) umówienia wizyty w placówce testDNA Laboratorium lub u któregoś z partnerów współpracujących (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 2016, Nr 119) – w dalszej części RODO);
  2) dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO);
  3) odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO;

  Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://badanienifty.pl/polityka-prywatnosci/

  Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w ciągu jednego dnia roboczego w celu potwierdzenia terminu i dokończenia rezerwacji.

  Dlaczego test NIFTY pro warto wykonać w testDNA?

  • Wynik wygodnie ONLINE – nasze pacjentki mają dostęp do wygodnego Panelu Pacjenta na stronie internetowej.
  • Szybkie terminy badań – nawet w dniu umówienia.
  • Raty i płatności odroczone – P24NOW, PayPo, Mediraty.
  • Oryginalny NIFTY pro z najszerszym zakresem badanych chorób i ubezpieczeniem, analizy wykonywane są w BGI w Hongkongu.
  • Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce – również wizyta domowa jest w cenie badania NIFTY pro. Pobrania w domu organizujemy też w małych miasteczkach i wsiach.
  • Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania NIFTY pro w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (nieprawidłowego).
  • Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu, również w święta.
  • Marka testDNA jest obecna na rynku od 2003 roku. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów, nawiązaliśmy współpracę z wieloma specjalistami i ośrodkami, zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.
  • Pozytywne opinie naszych Pacjentek (średnia 4,94/5 na badanienifty.pl).  Zobacz opinie

  Opinie o NIFTY pro w testDNA

  W przypadku testu NIFTY opinie często mówią o spokoju, jaki dało rodzicom wykonanie badania. Jeśli występują obawy i wątpliwości dotyczące zdrowia dziecka, spowodowane np. wiekiem ciężarnej czy otrzymanymi wynikami testu PAPP-a, warto zrobić nieinwazyjny test prenatalny o wysokiej czułości i tak szerokim zakresie, aby odzyskać spokój w ciąży.

  Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

  Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
  Magdalena
  Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
  Niki
  „Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
  Kaisa79
  „Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
  Kasia z Mysłowic

  .opinie facebook opinie google

  Zobacz też: Co mówią lekarze o NIFTY pro?

  Badania prenatalne po 35 roku życia a refundacja NFZ i program badań prenatalnych w Polsce

  Wiek ponad 35 lat wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób genetycznych u dziecka i jest jednym z kryteriów programu badań prenatalnych refundowanych przez NFZ. Badania prenatalne refundowane po 35 roku (liczy się rok, w którym mama kończy 35 lat) życia to m. in. test PAPP-a, USG i amniopunkcja.

  Refundacją nie są objęte badania wolnego płodowego DNA, co oznacza, że test NIFTY pro można zrobić tylko prywatnie. Umożliwiamy płatność w ratach – skontaktuj się z nami i zapytaj o raty oraz płatności odroczone.

  Zobacz też: Metody płatności NIFTY pro

  Ciąża po 35 i po 40 – dlaczego coraz częściej decydujemy się na późniejsze macierzyństwo?

  Kobiety decydują się na późne macierzyństwo zazwyczaj dlatego, że zależy im na rozwoju i karierze zawodowej. Lekarze jednak są nastawieni do tego dość sceptycznie. Ciąża po 35 roku życia, a tym bardziej ciąża po 40 roku życia wiąże się bowiem ze zwiększonym ryzykiem komplikacji i powikłań.

  O ile ciąża po 35 roku życia pozwala na lepsze przygotowanie (emocjonalne i finansowe), by powitać na świecie nowego członka rodziny, o tyle z punktu widzenia biologii nie jest ona zbyt korzystna. Płodność kobiecych komórek jajowych maleje z wiekiem, a im późniejsza ciąża, tym większe ryzyko wystąpienia u dziecka mutacji i wad genetycznych. Na szczęście są dostępne badania prenatalne, które pozwalają sprawdzić zdrowie dziecka jeszcze przed narodzinami i zadbać o nie, a także odzyskać spokój tak ważny w czasie ciąży.

  Badania genetyczne w ciąży po 35 roku

  Badania genetyczne w ciąży po 35 roku życia wykonywane zwykle w pierwszej kolejności to testy nieinwazyjne. Są to tzw. badania wolnego płodowego DNA. Analizy przeprowadza się na podstawie niewielkiej próbki krwi ciężarnej, w której krąży wolne płodowe DNA (cffDNA). Zastosowana metoda badawcza nie tylko jest bardzo bezpieczna, ale także pozwala na uzyskanie wysokiej czułości, nawet powyżej 99%. Badania, które nie wiążą się z żadnymi komplikacjami czy też ryzykiem poronienia, są dostępne już po 10 tygodniu ciąży, może je wykonać niemal każda kobieta, której zależy na sprawdzeniu zdrowia dziecka jeszcze przed narodzinami. Jednym z nich jest wspomniany powyżej test NIFTY pro.

  Badania genetyczne w ciąży po 35 roku życia, które są inwazyjne, warto rozważyć dopiero wtedy, gdy badania wolnego płodowego DNA dadzą nieprawidłowy wynik (wskazujący na wysokie ryzyko choroby). Są to tzw. badania genetyczne z próbki z otoczenia płodu. Polegają one na pobraniu próbki bezpośrednio z otoczenia płodu (np. z płynu owodniowego), w związku z czym wiążą się z pewnym ryzykiem powikłań. Możliwe komplikacje to uszkodzenie łożyska, pęknięcie pęcherza płodowego, krwawienie z dróg rodnych, infekcja wewnątrzmaciczna lub odpłynięcie wód płodowych. Najmniejsze ryzyko powikłań dotyczy amniopunkcji (ryzyko poronienia wynosi od 0,2% do 1% [1]), dlatego jest to najczęściej zalecane inwazyjne badanie prenatalne. Do amniopunkcji przystąpić można zwykle do 20 tygodnia ciąży. Po jej wykonaniu możliwa jest analiza kariotypu (zestawu chromosomów) dziecka, co pozwala precyzyjnie zdiagnozować nawet 200 różnych nieprawidłowości genetycznych. Inne inwazyjne badania genetyczne w ciąży po 35 roku życia to kordocenteza oraz biopsja kosmówki.

  Zobacz więcej artykułów o badaniach prenatalnych na stronie badanienifty.pl:

  Źródła:

  1. Kowalczyk D. et al. Analiza przebiegu ciąży i porodu po amniopunkcji genetycznej u kobiet po 35. roku życia. Ginekologia Polska 82: 738-742 (2011)

  2. Rekomendacje Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka w zakresie przesiewowego badania genetycznego wykonanego na wolnym płodowym DNAGinekol Pol. 2015, 86, 966-969

  3. Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka dotyczące badań przesiewowych oraz diagnostycznych badań genetycznych wykonywanych w okresie prenatalnym, Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2022 tom 7, nr 1, strony 20–33

   

  Można powiedzieć, że NIFTY łączy w sobie bezpieczeństwo badań z krwi i wysoką czułość amniopunkcji (ponad 99% dla trisomii 21.). Jest jednym z najdokładniejszych badań prenatalnych i został zatwierdzony w największym badaniu dotyczącym skuteczności klinicznej NIPT. Jest najczęściej wybieranym nieinwazyjnym testem – do tej pory został wykonany już ponad 9 000 000 razy na całym świecie. Kolejna różnica to ubezpieczenie. NIFTY jest jedynym testem prenatalnym z ubezpieczeniem wyniku. Czytaj więcej >> 

  5/5 - (8 głosów / głosy)

  Mapa

  Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
  Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

  Umów wizytę domową
  CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

  nifty raty

  x
  Opinie klientów
  4.95 / 5.00 236 opinii
  Poznaj opinie naszych Pacjentek
  x
  Zarezerwuj termin
  Zadzwoń terazTel. 533 090 626