Badania wolnego płodowego DNA – cena, pewność wyniku | Test NIFTY pro Przeskocz do treści

Badania wolnego płodowego DNA

badania wolnego płodowego dna, test dna płodu, badania wolnego płodowego dna cena, test dna płodu cenaBadania wolnego płodowego DNA w ciąży charakteryzują się bardzo wysoką czułością (na poziomie ponad 99%). Dzięki nim można wykryć zwiększone ryzyko wystąpienia wielu chorób genetycznych jeszcze w czasie ciąży. Na czym polegają badania wolnego płodowego DNA? Kiedy warto wykonać test DNA płodu i ile on kosztuje? Podpowiadamy!

Spis treści:

  1. Na czym polegają badania wolnego płodowego DNA?
  2. Jakie są wskazania do wykonania badań wolnego płodowego DNA?
  3. Badania wolnego płodowego DNA – cena
  4. Badanie wolnego płodowego DNA o szerokim zakresie badanych chorób: test NIFTY pro
  5. Test DNA płodu – NIFTY pro to jedyne nieinwazyjne badanie prenatalne z ubezpieczeniem wyniku
  6. Test DNA  płodu – cena testu NIFTY pro zawiera także konsultację nieprawidłowego wyniku z lekarzem genetykiem

Badania wolnego płodowego DNA – na czym polegają?

Badania wolnego płodowego DNA  to prenatalne badania genetyczne, które polegają na analizie cffDNA (wolnego płodowego DNA). Materiał genetyczny dziecka, który krąży w krwioobiegu matki, można wyizolować z próbki jej krwi. Dzięki temu badania te są nieinwazyjne i bezpieczne. Dowiedz się więcej o cffDNA

Badania wolnego płodowego DNA – jakie są wskazania do ich wykonania?

Badania wolnego płodowego DNA wykonuje się w celu wykrycia ryzyka wystąpienia trisomii, takich jak np. zespół Downa, oraz innych chorób genetycznych. Test DNA płodu pozwala także określić płeć dziecka (na życzenie rodziców).

Test DNA płodu jest zalecany dla wszystkich ciężarnych, w szczególności jednak badania wolnego płodowego DNA są wskazane, gdy otrzymano:

  • nieprawidłowe wyniki podstawowych badań prenatalnych,
  • skierowanie na badania prenatalne inwazyjne.

Wskazania do testu DNA płodu to także zaawansowany wiek ciężarnej (powyżej 35 lat) oraz przypadki chorób genetycznych w rodzinie lub w poprzednich ciążach.

Badania wolnego DNA płodu wykonywane z krwi nie zastępują badań prenatalnych diagnostycznych. Jeśli ich wynik wskazuje na podwyższone ryzyko choroby, wówczas zaleca się wykonanie badań diagnostycznych, w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby. Czytaj więcej o ubezpieczeniu testu NIFTY pro

Badania wolnego płodowego DNA – cena

Ile kosztują badania wolnego płodowego DNA? Cena testów wynosi około 2000-2800 zł. Poszczególne badań różnią się jednak od siebie zakresem badanych chorób, walidacją kliniczną czy też możliwością skorzystania z ubezpieczenia wyniku. Spośród nich zdecydowanie wyróżnia się test NIFTY pro, który ma nie tylko szeroki zakres, ale też jako jedynie nieinwazyjne badanie prenatalne posiada ubezpieczenie wyniku.

Badania wolnego płodowego DNA – NIFTY pro to szeroka walidacja kliniczna i zakres badanych chorób

Test DNA płodu NIFTY pro to prenatalne badanie genetyczne, które wyróżnia szeroka walidacja kliniczna. Test NIFTY został zatwierdzony w największym badaniu na świecie (dotyczącym skuteczności klinicznej), które obejmowało 146 958 ciąż. Na całym świecie test NIFTY został wykonany już ponad 5 000 000 razy. Test DNA płodu NIFTY pro to także szeroki zakres badanych chorób. Badania wolnego płodowego DNA NIFTY pro potrafią wykryć aż 94 różnych chorób genetycznych, w tym trisomie oraz zespoły mikrodelecji i mikroduplikacji!

Test DNA płodu – cena badania NIFTY pro zawiera ubezpieczenie wyniku

Co jeszcze wyróżnia badanie NIFTY pro na tle innych badań wolnego płodowego DNA? To jedyny nieinwazyjny test prenatalny, który w cenie badania posiada ubezpieczenie wyniku. Obejmuje ono sytuacje:

  • gdy rodzice otrzymają fałszywie negatywny wynik testu (po narodzinach odszkodowanie wynosi do około 210 000 zł*),
  • gdy rodzice otrzymają pozytywny wynik testu NIFTY pro, ze wskazaniem konieczności wykonania badań prenatalnych inwazyjnych (wówczas badania prenatalne diagnostyczne są refundowane do kwoty ok. 2600 zł*)

Test dna płodu – cena badania NIFTY pro to także konsultacja wyniku z lekarzem

Dlaczego warto wykonać ten test DNA płodu? Cena testu NIFTY pro zawiera również konsultację wyniku z lekarzem genetykiem. Rodzice mogą z niej skorzystać w sytuacji, gdy badania wolnego płodowego DNA – badanie NIFTY pro dały nieprawidłowy (pozytywny) wynik. Test NIFTY pro można wykonać już od 10 tygodnia ciąży.

Więcej informacji:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

* W zależności od kursy walut


Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz