Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Poradnik

Poradnik

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami na temat badań prenatalnych, testu NIFTY pro oraz ciąży i zdrowia dziecka. Możesz także przeczytać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o test NIFTY pro (tutaj) oraz napisać do nas na info@badanienifty.pl

Spis treści:

1. Badania prenatalne

Badania prenatalne – nieinwazyjne i z krwi
Ciąża po 35 roku życia – jakie badania prenatalne warto wykonać?
Wynik testu PAPP-a: co oznacza? Z kim skonsultować wynik badania PAPP-a?
Nieprawidłowy wynik testu PAPP-a – co dalej? Jakie badania wykonać i dlaczego warto?

2. Badania wolnego płodowego DNA (NIPT)

Czym jest cffDNA (wolne płodowe DNA)

3. Test NIFTY pro

Test NIFTY pro a test PAPP-a – podobieństwa i różnice
Test NIFTY pro a amniopunkcja
Jak zlecić test NIFTY pro?
Test NIFTY – ile czeka się na wynik?

3. Ciąża i zdrowie dziecka

Wiek kobiety a ciąża. Jaki jest najlepszy wiek na zostanie mamą?

test nifty pro forum

Badania prenatalne: nieinwazyjne i z krwi

Badania prenatalne pozwalają sprawdzić zdrowie dziecka już w pierwszym trymestrze ciąży. W większości przypadków przynoszą spokój, gdyż nie wykrywają nieprawidłowości i rodzice dowiadują się, że dziecko rozwija się prawidłowo. Badania prenatalne nieinwazyjne (przesiewowe) opierają się na ultrasonografii oraz na testach biochemicznych i genetycznych, które wykonywane są z krwi mamy. Dowiedz się na czym polegają i kiedy warto je zrobić. Czytaj więcej…

Ciąża po 35 roku życia – jakie badania prenatalne warto wykonać?

Ciąża w wieku 35 lat, a także ciąża po 40 roku życia zwiększa szanse na urodzenie dziecka z zespołem Downa. Ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa u kobiety w wieku 20 lat wynosi 1:1527, a u kobiety w wieku 35 lat już 1: 356. Wiek powyżej 35 lat stanowi więc jedno z podstawowych wskazań do tego, by wykonać badania prenatalne, które pozwalają potwierdzić lub wykluczyć chorobę dziecka jeszcze na etapie życia płodowego. Czytaj więcej…

Wynik testu PAPP-a - co oznacza? Nieprawidłowy wynik testu PAPP-a - co oznacza i z kim go skonsultować?

Otrzymałaś wynik testu PAPP-a i nie wiesz, co oznacza? Z artykułu dowiesz się, o czym informuje wynik badania i jakie normy mogą świadczyć o podwyższonym ryzyku wystąpienia choroby u dziecka. Jeśli potrzebujesz szybkiej pomocy, wynik testu PAPP-a i innego badania prenatalnego możesz skonsultować telefonicznie z lekarzem, bez wychodzenia z domu. Czytaj więcej…

Nieprawidłowy wynik testu PAPP-a - co dalej? Jakie badania wykonać i dlaczego warto?

Nieprawidłowy wynik testu PAPP-a nie zawsze oznacza, że dziecko urodzi się chore. Taki wynik wskazuje, że konieczna jest dalsza diagnostyka i proponowane są badania rozstrzygające, np. amniopunkcja. Mamy mogą też zrobić test NIFTY pro – nieinwazyjny test prenatalny o wysokiej czułości (ponad 99%) wykonywany z krwi. Pozwala on dokładnie sprawdzić zdrowie dziecka i może pomóc podjąć decyzję czy amniopunkcja jest konieczna. Jeśli się okaże, że tak, wówczas koszty badań diagnostycznych są refundowane. Czytaj więcej…

Czym jest cffDNA?

Każdy kto choć trochę zna się na genetyce wie, że DNA znajduje się we wszystkich komórkach ludzkiego ciała. Swój materiał genetyczny będzie posiadał także rozwijający się w ciele kobiety płód. I choć niewiele ciężarnych zdaje sobie z tego sprawę, to jego niewielka ilość krąży w ich własnym osoczu. Jak DNA płodu przedostaje się do krwioobiegu matki? Postaramy się to wyjaśnić. Czytaj więcej…


Test NIFTY a test PAPP-A - czym się różnią?

Na polskim rynku medycznym pojawia się coraz więcej przesiewowych badań prenatalnych. Choć w dalszym ciągu nie stosuje się ich do postawienia ostatecznej diagnozy, to przez niektórych uważane są za bezpieczniejszą alternatywę dla badań inwazyjnych. Do najpopularniejszych zalicza się test PAPP-A, a ostatnio także test NIFTY. Czym różnią się od siebie obie te metody? Czytaj więcej…

Test NIFTY pro a amniopunkcja

Test NIFTY pro czy amniopunkcja? Wiele mam zastanawia się, które z tych badań wykonać, gdy test PAPP-A dał nieprawidłowy wynik i wskazał na podwyższone ryzyko choroby. Aby móc łatwiej podjąć decyzję, warto poznać podobieństwa i różnice, a także wskazania do wykonania tych dwóch badań. Czytaj więcej…

Jak zlecić test NIFTY?

Test NIFTY cieszy się coraz większym uznaniem, zarówno wśród pacjentek, jak i w środowisku medycznym. Ta innowacyjna metoda badawcza pozwala określić ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń rozwojowych płodu, takich jak zespół Downa, zespół Patau czy zespół Edwardsa, z prawdopodobieństwem sięgającym ponad 99%. Jak zlecić przesiewowy test prenatalny NIFTY? Czytaj więcej…

Test NIFTY - ile czeka się na wynik?

Wynik testu NIFTY pro dostępny jest do 11-12 dni roboczych. To jest maksymalny czas oczekiwania, często na wynik testu NIFTY pro czeka się krócej, nawet 5 dni roboczych. Dowiedz się więcej, ile trwa badanie. Czytaj więcej…

Czy test NIFTY pro zastępuje inne badania prenatalne?

Co jakiś czas spotykamy się z pytaniem, czy test NIFTY pro zastępuje inne badania prenatalne i czy można zrezygnować ze standardowych badań prenatalnych wykonując badanie wolnego, płodowego DNA (test NIPT). Czytaj więcej…


 

Wiek kobiety a ciąża. Jaki jest najlepszy wiek na zostanie mamą?

Coraz więcej kobiet odkłada decyzję o macierzyństwie. Ma to swoje zalety, ale wiąże się także z wieloma wadami. Co ma wspólnego wiek kobiety i ciąża? W jakim wieku najlepiej zostać mamą? Odpowiadamy na te pytania w niniejszym artykule! Czytaj więcej…


Kto powinien rozważyć wykonanie testu NIFTY?

Badaniu prenatalnemu NIFTY może się poddać w zasadzie każda kobieta, której zależy na spokojnym i bezstresowym przebiegu ciąży. Test nie niesie ze sobą najmniejszego niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia matki oraz rozwijającego się dziecka. Badanie to zaleca się w kilku przypadkach. Które kobiety powinny zdecydować się na zlecenie testu NIFTY?

 

Czytaj więcej…

Kiedy test NIFTY trzeba będzie powtórzyć?

Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym nowej generacji, które potrafi z bardzo dużym prawdopodobieństwem ocenić ryzyko rozwoju aberracji chromosomowych płodu. Bezpieczeństwo, łatwość poboru próbki oraz wysoka skuteczność testu sprawiają, że cieszy się on coraz większą popularnością wśród przyszłych matek. Czy mimo swojej niezawodności zdarzają się sytuacje, kiedy badanie to trzeba wykonać ponownie?

 

Czytaj więcej…

Gdzie mogę wykonać test NIFTY?

Nieinwazyjny test prenatalny NIFTY został stworzony do oceny ryzyka wystąpienia najczęstszych zespołów wad rozwojowych u dzieci, takich jak choćby zespół Downa. Badanie to jest bezpieczne, dokładne i może być wykonywane we wczesnej ciąży (już po 10 tygodniu). Jedyną rzecz, jaką musi zrobić pacjentka, aby poddać się tej nowoczesnej metodzie analizy DNA jest oddanie kilku ml krwi, z których izolowane będą komórki płodu. Sprawdź punkty pobrań do testu NIFTY gdzie wykonać możesz badanie w całej Polsce.

Czytaj więcej…

Test NIFTY a ciąża bliźniacza

Wbrew krążącym w internecie opiniom, ciąża mnoga nie jest przeciwskazaniem do przeprowadzenia nieinwazyjnego testu prenatalnego NIFTY. Kobiety spodziewające się więcej niż jednego dziecka również mogą wykonać to  badanie, muszą być jednak w pełni świadome, że wynik który otrzymają, choć będzie tak samo pewny, nie dostarczy im wszystkich niezbędnych informacji.

Czytaj więcej…

Czy do testu NIFTY potrzebne jest skierowanie?

Chyba wszyscy jesteśmy już przyzwyczajeni, że do większości specjalistycznych badań medycznych potrzebujemy skierowania od lekarza. Czy sytuacja wygląda podobnie w przypadku bezpiecznego, przesiewowego testu prenatalnego NIFTY? A może uda nam się wykonać badanie nawet wtedy, gdy nie mamy do niego wyraźnych wskazań medycznych?

Czytaj więcej…

Czym są zespoły mikrodelecyjne?

Delecje są rodzajem mutacji genowej następującej zwykle w sposób spontaniczny, które polegają na częściowej utracie fragmentu chromosomu. Przyczyniają się one do powstania wielu poważnych zaburzeń rozwojowych u dzieci. O stopniu nasilenia objawów chorobowych decyduje umiejscowienie i rozmiar obszaru, w którym doszło do utraty części chromosomu. Obecność niewielkich zmian w składzie nukleotydów DNA nazywa się mikrodelecjami, a zaburzenia wywołane tym zjawiskiem zespołami mikrodelecyjnymi.

Czytaj więcej…

Czy badanie NIFTY może się nie udać?

Skuteczność przesiewowego testu prenatalnego NIFTY jest bardzo wysoka i wynosi ponad 99%. Właśnie dlatego stanowi obecnie najpewniejsze nieinwazyjne badanie prenatalne na rynku. Czy istnieje zatem ryzyko, że nie przyniesie ono żadnego rezultatu? Jak należy postępować w przypadku ewentualnego niepowodzenia?

Czytaj więcej…

Ile zapłacimy za test NIFTY?

Pod pojęciem przesiewowego testu prenatalnego NIFTY kryje się nowatorska metoda badawcza, pozwalająca na określenie – z zadziwiająco dużą dokładnością – ryzyka rozwoju trzech najpopularniejszych zespołów zaburzeń wśród dzieci, a mianowicie Zespołu Downa, Zespołu Patau, oraz Zespołu Edwardsa. To jednak nie wszystko. Badanie daje możliwość ustalenia płci dziecka oraz stwierdzenia prawdopodobieństwa rozwoju wad w obrębie chromosomów płciowych. Jaki jest koszt tego badania?

Czytaj więcej…

Czy przesiewowe badania prenatalne mogą zastąpić badania diagnostyczne?

Ostatnio coraz częściej mówi się o przesiewowych badaniach prenatalnych. Metody te mają jedną główną zaletę – są całkowicie bezinwazyjne. W praktyce oznacza to, że nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia matki oraz rozwijającego się płodu. Pojawia się zatem pytanie. Czy przesiewowe badania prenatalne mogą zastąpić badania diagnostyczne?

Czytaj więcej…

Kto nie może wykonać testu NIFTY?

Test NIFTY jest obecnie jednym z najskuteczniejszych narzędzi służących do określania ryzyka wad genetycznych u rozwijających się płodów, a w tym Zespołu Downa, Patau oraz Edwardsa. Za metodą przemawia wiele argumentów.Najważniejszym jest całkowite bezpieczeństwo, oznaczające brak ewentualnych powikłań. Kolejnym będzie na pewno zadziwiająca czułość testu, która daje możliwość wskazania zaburzeń chromosomalnych z prawdopodobieństwem powyżej 99%.

Czytaj więcej…

Przesiewowe badania prenatalne a ryzyko uzyskania fałszywego wyniku

Wykonanie przesiewowego badania prenatalnego powinno być pierwszym krokiem, jaki podejmujemy w celu określenia ryzyka wad rozwojowych płodu. Przede wszystkim ze względu na niezwykle wysokie bezpieczeństwo, a w tym brak ewentualnych powikłań. Niezależnie od rodzaju badania każde z nich obarczone jest jednak możliwością uzyskania wyniku fałszywie negatywnego lub fałszywie pozytywnego. Co to oznacza w praktyce?

Czytaj więcej…

 
Zespół Downa, Patau, Edwardsa, czyli najpowszechniejsze wady rozwojowe płodu

Każdy przyszły rodzic pragnie, aby jego dziecko urodziło się zdrowe – to chyba oczywiste! Czasem dochodzi jednak do wystąpienia pewnych nieprawidłowości, które mogą przyczynić się do powstania poważnych wad rozwojowych. Do najpowszechniejszych zalicza się wszelkiego rodzaju trisomie, a więc mutacje chromosomowe polegające na obecności dodatkowego – trzeciego – chromosomu. Jakiekolwiek odchylenia w ich liczbie wiążą się z ryzykiem chorób genetycznych, takich jak zespół Downa, zespół Patau oraz zespół Edwardsa.

Czytaj więcej…

NIFTY a Harmony – czy istnieje różnica?

Nifty i Harmony to dwa innowacyjne przesiewowe badania prenatalne, które wykonywane są w celu określenia prawdopodobieństwa rozwoju najczęstszych wad genetycznych u dzieci, takich jak zespół Downa, Patau oraz zespół Edwardsa. Pierwsze badanie opracowano w Instytucie BGI w Shenzen. Twórcami drugiego są z kolei naukowcy z laboratorium Ariosa Diagnostics w San Jose w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej…

5/5 - (2 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin