Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl O nas Laboratorium BGI

Laboratorium BGI

Uwaga, od 15 kwietnia 2024 roku próbki są analizowane w laboratorium Gene Planet w Zagrzebiu, nie są już wysyłane do Hongkongu. 

Laboratorium BGI to duży i nowoczesny ośrodek zajmujący się genomiką. Instytut założono w 1999 roku, celem uczestnictwa w prestiżowym międzynarodowym projekcie kompleksowego poznania genomu ludzkiego (Human Genome Project). Czym jeszcze zasłynęło laboratorium BGI? Testy prenatalne NIFTY, których metodologię opracowano w tej placówce, wykonano już ponad 10 milionów razy na całym świecie!

Spis treści:

  1. Laboratorium BGI – testy prenatalne NIFTY wykonywane w tej placówce mają szeroki zakres badanych chorób i ubezpieczenie
  2. Laboratorium BGI – testy prenatalne wykonywane w tej placówce zostały zatwierdzone w szerokim badaniu walidacyjnym
  3. Laboratorium BGI – testy prenatalne NIFTY wykonano już ponad 10 milionów razy na całym świecie
  4. Centrum Genomiki BGI Europe współpracujące z ważnymi instytucjami badawczymi

Laboratorium BGI – testy prenatalne NIFTY wykonywane w tej placówce mają szeroki zakres badanych chorób i ubezpieczenie

Najnowocześniejszy i jeden z największych, światowych ośrodków zajmujących się genomiką

Laboratorium BGI

Test NIFTY PRO to najszerszy nieinwazyjny test prenatalny dostępny w Polsce, który jest wykonywany przez Instytut BGI – jeden z największych, światowych ośrodków zajmujących się genomiką. Wykonanie tak dokładnego i szerokiego testu w pewny sposób jest możliwe wyłącznie w jednym z najnowocześniejszych ośrodków na świecie, którym bez wątpienia jest Laboratorium BGI.

próbka do laboratorium jest transportowana w 1-2 dni roboczeTest NIFTY pro jest wykonywany w laboratorium BGI w Hongkongu ponieważ to właśnie to laboratorium opracowało całą metodologię tego badania.

Przez jakiś czas w Polsce był wykonywany test NIFTY na licencji BGI jednak posiadał on mniejszy zakres badania niż NIFTY pro, a pacjentki wykonujące to badanie nie były objęte ubezpieczeniem na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego.

Test NIFTY pro będący jednocześnie najszerszym testem NIFTY jest wykonywany wyłącznie w Hongkongu jednak co warto podkreślić – pacjentki mimo to otrzymują wynik badania często szybciej niż ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych badań wykonywanych w Polsce.

Laboratorium BGI – testy prenatalne wykonywane w tej placówce zostały zatwierdzone w szerokim badaniu walidacyjnym

Zaletą przeprowadzania badania bezpośrednio przez BGI jest duża pewność wyniku. To laboratorium wykonało najwięcej badań, ma dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów i możliwość przeprowadzenia bardzo szerokich badań walidacyjnych potwierdzających skuteczność testu NIFTY. Takiej możliwości nie ma żaden europejski ośrodek. Tylko pacjentki wykonujące oryginalny test NIFTY pro mają też możliwość skorzystania z ubezpieczenia.

Laboratorium BGI – testy prenatalne NIFTY wykonano już ponad 10 milionów razy na całym świecie

Test NIFTY opracowany w laboratorium BGI został wykonany już ponad 10 milionów razy na całym świecie. Opracowane przez laboratorium BGI testy prenatalne mają szeroką walidację kliniczną w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków. Czułość testu NIFTY dla 3 najczęstszych trisomii została potwierdzona w dużym badaniu dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT, obejmującym 146 958 ciąż [1].

Instytut BGI  założono w 1999 roku w celu uczestnictwa w prestiżowym międzynarodowym projekcie kompleksowego poznania genomu ludzkiego (Human Genome Project). W chwili obecnej BGI stanowi jednego z najważniejszych partnerów naukowych dla światowej społeczności badawczej.

BGI pragnie stworzyć łatwo dostępną platformę naukową poprzez inwestowanie w infrastrukturę oraz wykorzystywanie wiedzy eksperckiej z dziedziny szeroko pojętej bioinformatyki. W tym celu instytut opracował wysokie standardy mieszczące się na granicy nauki oraz biznesu. Dowodem tego jest wydanie ponad 170 publikacji naukowych zamieszczonych w znanych i cenionych czasopismach takich jak: ”Nature” czy ”Science”.

 

BGI czym jest

 

Centrum Genomiki BGI Europe współpracujące z ważnymi instytucjami badawczymi

Platformy technologiczne BGI wykorzystują wielkoskalowe Sekwencjonowanie Nowej Generacji. Celem instytutu jest z kolei opracowanie innowacyjnych rozwiązań w oparciu o doświadczenia oraz wiedzę światowej klasy ekspertów z dziedziny genomiki, dzięki którym będzie można dokonać udoskonalenia metod diagnostycznych i ich udostępnienia dla rozwoju służby zdrowia.

Ciągły rozwój — na to stawia laboratorium BGI. Testy prenatalne to niejedyna misja tej placówki badawczej. BGI pragnie stworzyć łatwo dostępną platformę naukową poprzez inwestowanie w infrastrukturę oraz wykorzystywanie wiedzy eksperckiej z dziedziny szeroko pojętej bioinformatyki. W tym celu instytut opracował wysokie standardy mieszczące się na granicy nauki oraz biznesu. Dowodem tego jest wydanie ponad 170 publikacji naukowych zamieszczonych w znanych i cenionych czasopismach takich jak: ”Nature” czy ”Science”.

10 lutego 2012 roku w Kopenhaskim Parku Naukowo-Technologicznym otwarto Centrum Genomiki BGI Europe. Celem tego projektu jest wspomaganie światowych badań w dziedzinie genomiki a także nauk medycznych, hodowli rolnej czy ochron środowiska.

Zarówno Centrala BGI Europe oraz znajdujące się w Kopenhadze laboratoria wspólnie tworzą sieć współpracującą z najważniejszymi akademickimi i rządowymi instytucjami badawczymi oraz prestiżowymi firmami działającymi na rynku biotechnologicznym i farmaceutycznym.

Uwaga, od 15 kwietnia 2024 roku próbki są analizowane w laboratorium Gene Planet w Zagrzebiu, nie są już wysyłane do Hongkongu. 

 

Możesz sprawdzić najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje badanie?

Całkowity koszt testu NIFTY wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, wynik w języku polskim i/lub angielskim, oraz zwrot części poniesionych kosztów wykonania badań diagnostycznych. Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej…

Czy test NIFTY to jest to samo co test PAPPA?

Test NIFTY podobnie jak test Pappa jest przesiewowym badaniem prenatalnym określającym ryzyko wystąpienia jednej z trzech trisomii. Niemniej jednak czułość testu NIFTY jest zdecydowanie wyższa i wynosi ponad 99%. W przypadku testu Pappa jest to 90%.

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy.

Ile czeka się na wynik badania?

Na wynik testu oczekuje się 10 dni roboczych.

zobacz więcej pytań

Dowiedz się więcej:

Powiązane: NIFTY GenePlanet

Źródła:

1. Zhang, H., Gao, Y. et al. (2015). Non-invasive prenatal testing for trisomies 21, 18 and 13: clinical experience from 146,958 pregnancies. Ultrasound in Obstetrics & Gynecology 45(5): 530-8.

2/5 - (183 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin