ZNIŻKA 100 zł na badanie NIFTY pro tylko do 11 kwietnia 2023 r. Odbierz zniżkę tutaj >>x
badanienifty.pl O nas Laboratorium BGI

Laboratorium BGI

Najnowocześniejszy i jeden z największych, światowych ośrodków zajmujących się genomiką

Laboratorium BGI

Test NIFTY PRO to najszerszy nieinwazyjny test prenatalny dostępny w Polsce, który jest wykonywany przez Instytut BGI – jeden z największych, światowych ośrodków zajmujących się genomiką. Wykonanie tak dokładnego i szerokiego testu w pewny sposób jest możliwe wyłącznie w jednym z najnowocześniejszych ośrodków na świecie, którym bez wątpienia jest Laboratorium BGI.

próbka do laboratorium jest transportowana w 1-2 dni roboczeTest NIFTY pro jest wykonywany w laboratorium BGI w Hongkongu ponieważ to właśnie to laboratorium opracowało całą metodologię tego badania.

Przez jakiś czas w Polsce był wykonywany test NIFTY na licencji BGI jednak posiadał on mniejszy zakres badania niż NIFTY pro, a pacjentki wykonujące to badanie nie były objęte ubezpieczeniem na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego.

Test NIFTY pro będący jednocześnie najszerszym testem NIFTY jest wykonywany wyłącznie w Hongkongu jednak co warto podkreślić – pacjentki mimo to otrzymują wynik badania często szybciej niż ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych badań wykonywanych w Polsce.

Zaletą przeprowadzania badania bezpośrednio przez BGI jest duża pewność wyniku. To laboratorium wykonało najwięcej badań, ma dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów i możliwość przeprowadzenia bardzo szerokich badań walidacyjnych potwierdzających skuteczność testu NIFTY. Takiej możliwości nie ma żaden europejski ośrodek. Tylko pacjentki wykonujące oryginalny test NIFTY pro mają też możliwość skorzystania z ubezpieczenia.

Instytut BGI  założono w 1999 roku w celu uczestnictwa w prestiżowym międzynarodowym projekcie kompleksowego poznania genomu ludzkiego (Human Genome Project). W chwili obecnej BGI stanowi jednego z najważniejszych partnerów naukowych dla światowej społeczności badawczej.

BGI pragnie stworzyć łatwo dostępną platformę naukową poprzez inwestowanie w infrastrukturę oraz wykorzystywanie wiedzy eksperckiej z dziedziny szeroko pojętej bioinformatyki. W tym celu instytut opracował wysokie standardy mieszczące się na granicy nauki oraz biznesu. Dowodem tego jest wydanie ponad 170 publikacji naukowych zamieszczonych w znanych i cenionych czasopismach takich jak: ”Nature” czy ”Science”.

 

BGI czym jest

 

Centrum Genomiki BGI Europe

10 lutego 2012 roku w Kopenhaskim  Parku Naukowo-Technologicznym otwarto Centrum Genomiki BGI Europe. Celem tego projektu jest wspomaganie światowych badań w dziedzinie genomiki a także nauk medycznych, hodowli rolnej czy ochron środowiska.

Zarówno Centrala BGI Europe oraz znajdujące się w Kopenhadze laboratoria wspólnie tworzą sieć współpracującą z najważniejszymi akademickimi i rządowymi instytucjami badawczymi oraz prestiżowymi firmami działającymi na rynku biotechnologicznym i farmaceutycznym.

Platformy technologiczne BGI wykorzystują wielkoskalowe Sekwencjonowanie Nowej Generacji. Celem instytutu jest z kolei opracowanie innowacyjnych rozwiązań w oparciu o doświadczenia oraz wiedzę światowej klasy ekspertów z dziedziny genomiki, dzięki którym będzie można dokonać udoskonalenia metod diagnostycznych i ich udostępnienia dla rozwoju służby zdrowia.

strzałka

Możesz sprawdzić najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje badanie?

Całkowity koszt testu NIFTY wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, wynik w języku polskim i/lub angielskim, oraz zwrot części poniesionych kosztów wykonania badań diagnostycznych. Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej…

Czy test NIFTY to jest to samo co test PAPPA?

Po części tak. Test NIFTY podobnie jak test Pappa jest przesiewowym badaniem prenatalnym określającym ryzyko wystąpienia jednej z trzech trisomii. Niemniej jednak czułość testu NIFTY jest zdecydowanie wyższa i wynosi ponad 99%. W przypadku testu Pappa jest to 90%.

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy.

Ile czeka się na wynik badania?

Na wynik testu oczekuje się 11 dni roboczych.

Co bada test NIFTY?

Test NIFTY określa ryzyko wystąpienia:

  • Najczęstszych wad chromosomowych tj. zespołu Downa, zespołu Edwardsa oraz zespołu Patau, trisomii 9, 16, 22
  • Aneuploidii chromosomów płci: monosomia X (zespół Turnera), XXY (zespół Klinefeltera ), XXX, XYY
  • zespołu mikrodelecji: 5p (zespół kociego krzyku), 1p36, 2q33.1, zespołu Jacobsena (11q23), zespołu DiGeorge’a 2 (10p14-p13), zespołu Van der Woude (1q32.2), zespołu Pradera-Williego/Angelmana (15q11.2)

zobacz więcej pytań

Dowiedz się więcej:

Powiązane: NIFTY GenePlanet

1.7/5 - (147 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

Nifty pro

x
Opinie klientów
4.94 / 5.00 246 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazTel. 533 090 626