Test NIFTY pro w domu - wygodnie NOWOŚĆ! | Badanie NIFTY Pro
Zapytaj o badanie:
Pon-pt. 7.00-22.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Test NIFTY pro w domu

Test NIFTY pro możesz zrobić teraz komfortowo dzięki wizycie domowej pielęgniarki. Wizyty domowe są dostępne w całej Polsce i bez dodatkowych opłat, również w niedziele!

zapytaj o test nifty proRozszerzyliśmy sieć autoryzowanych punktów pobrań dla testu NIFTY pro i wprowadziliśmy nową opcję – możliwość dojazdu pielęgniarki do domu przyszłej mamy. Dzięki temu badanie prenatalne o wysokiej czułości będzie jeszcze bardziej dostępne dla pacjentek, które mają mniejsze możliwości dojazdu do placówki i dla których liczy się wygoda.

Spis treści:
Jak wykonać test NIFTY pro w domu?
Jak przygotować się do pobrania krwi w domu?
Czym jest test NIFTY pro
Zapytaj o test NIFTY pro lub umów badanie w domu

Jak wykonać test NIFTY pro w domu?

Aby wykonać test NIFTY pro w domu wystarczy, że skontaktujesz się z laboratorium, ustalisz dogodny termin oraz adres (dom, szpital lub inne miejsce) i dokonasz rezerwacji.

  1. Pielęgniarka przyjedzie do Ciebie do domu, aby pobrać krew do badania, podobnie jak do morfologii. Pomoże Ci także wypełnić dokumenty zlecenia testu.
  2. Próbka wraz z dokumentami zostanie następnie przesłana do laboratorium, gdzie odbędą się analizy.
  3. Wynik testu odbierzesz online po zalogowaniu się do Panelu Pacjenta na stronie internetowej laboratorium już po około 10 dniach roboczych.

Jeśli będziesz korzystać z konsultacji wyniku z lekarzem genetykiem, odbędziesz ją również wygodnie, przez telefon.

Przejdź do: Szybka rejestracja terminu badania NIFTY pro online w domu i w placówce

Test NIFTY pro w domu jak zrobić krok po kroku

Jak się przygotować do pobrania krwi w domu?

Pobranie krwi do testu NIFTY pro nie wymaga szczególnych przygotowań i możesz zjeść wcześniej posiłek. Zadbaj o nawodnienie organizmu, które sprawi, że krew jest bardziej rozrzedzona i przygotowana do badania.

Uruchomienie mobilnych punktów pobrań jest odpowiedzią na potrzeby naszych Pacjentek. Wiele z nich chętnie korzysta z możliwości przyjazdu pielęgniarki i pobrania krwi do badania w domu. Dzięki temu coraz więcej mam ma dostęp do nowoczesnego badania prenatalnego o wysokiej czułości. Dotyczy to sytuacji ograniczonej mobilności, braku czasu lub po prostu chęci wykonania testu w zaciszu domowym. Odbiór wyniku online i konsultacja telefoniczna z lekarzem genetykiem są dopełnieniem wizyty domowej i sprawiają, że całe badanie można wykonać bez wychodzenia z domu. – Karina Sztendel, Kierownik Działu Medycznego testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

Test NIFTY pro to najszersze nieinwazyjne badanie prenatalne

Test NIFTY pro jest zalecany mamom, które chcą bezpiecznie i pewnie sprawdzić zdrowie swojego dziecka, ciężarnym po 35 roku życia oraz w przypadku uzyskania nieprawidłowych wyników innych prenatalnych badań przesiewowych np. testu PAPP-a.

Jest to bardzo czułe badanie, które z dokładnością 99% sprawdza ryzyko wystąpienia u dziecka zespołu Downa, zespołu Edwardsa oraz Patau i innych zaburzeń w tym mikroduplikacji i mikrodelecji (w sumie 94 chorób). Jednocześnie jest całkowicie bezpieczne dla dziecka i mamy, gdyż poddawane analizie DNA dziecka jest izolowane z krwiobiegu mamy, a nie z płynu owodniowego, jak w przypadku amniopunkcji. Dodatkowo test NIFTY pro informuje o płci dziecka, którą rodzice poznają na życzenie.

Warto również zaznaczyć, że jest to jedyny test prenatalny z wolnego DNA płodowego, który jest objęty ubezpieczeniem wyniku. Jeśli wskaże on konieczność przeprowadzenia diagnostyki inwazyjnej, mam może liczyć na zwrot jej kosztów (do ok. 2600 zł). Dodatkowo pacjentki testDNA Laboratorium Sp. z o.o. w takiej sytuacji są objęte bezpłatną konsultacją z lekarzem genetykiem.

Pewność badania NIFTY potwierdza najszersze badanie walidacyjne, ponad 4 miliony testów przeprowadzonych na całym świecie oraz fakt, że laboratorium przeprowadzające analizy przewiduje wysokie odszkodowanie w przypadku gdy test nie wykaże ryzyka danej choroby, a dziecko będzie ją posiadać. Test NIFTY pro jest jedynym badaniem wolnego DNA płodowego objętym takim ubezpieczeniem. Czytaj więcej czym jest test NIFTY pro

Zapytaj o test NIFTY pro lub umów badanie 7 dni w tygodniu

Wizyty domowe są dostępne w dni robocze oraz w niedziele.

Konsultanci medyczni są dostępni pod telefonem od poniedziałku do piątku od 7:00 do 22.00 (w piątki od 7:00 do 20:00) oraz w weekendy i w święta od 9.00 do 21.00.

partner BGI i Medfemina


Skip to content
Zarezerwuj termin
Zadzwoń teraz