Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Bezpieczne badanie prenatalne – test NIFTY

Bezpieczne badanie prenatalne – test NIFTY

Jakie choroby bada test nifty, Jakie są przeciwwskazania do wykonania testu nifty pro, Czym jest ankieta wysyłana do pacjentki przy zleceniu testu nifty, Jakie dane są potrzebne do rezerwacji testu nifty

Badania prenatalne pozwalają na sprawdzenie, czy maluszek rozwija się prawidłowo w łonie matki. Jednym z nowoczesnych badań prenatalnych jest test NIFTY, wykonywany już od 10 tygodnia ciąży. Wykazuje on wysoką czułość i co ważne, jest badaniem nieinwazyjnym, a więc bezpiecznym dla mamy oraz dla dziecka.

Jakie choroby bada test nifty?
Jakie są przeciwwskazania do wykonania testu nifty pro?
Czym jest ankieta wysyłana do pacjentki przy zleceniu testu nifty?
Jakie dane są potrzebne do rezerwacji testu nifty?

Jakie choroby bada test NIFTY?

Test NIFTY bada 23 pary chromosomów pod kątem występowania w nich zaburzeń. Dzięki temu pozwala na wykrycie nawet 94 różnych chorób genetycznych, w tym zespół Downa, Edwardsa czy Patau. Badanie NIFTY pozwala na wykrycie także rzadkich zaburzeń genetycznych, które mogą nie dawać jednoznacznych objawów, np. zespołu DiGeorge’a. Jeszcze szerszym badaniem genetycznym płodu jest test NIFTY PRO, który pozwala na wykrycie nie tylko trisomii, ale także mikrodelecji i mikroduplikacji czy aneuploidii chromosomów płci.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania testu NIFTY PRO?

Mimo że test NIFTY PRO jest uważany za bezpieczny, nie powinno go się wykonywać w każdym przypadku. Przeciwwskazaniem do analizy jest ciąża trojacza, nieprawidłowości kariotypu macierzyńskiego czy wady rozwojowe jednego z płodów.

Czym jest ankieta wysyłana do pacjentki przy zleceniu testu NIFTY?

Przed wykonaniem badania NIFTY Pro, od pacjentki wymaga się wypełnienia ankiety. Można wypełnić ją w laboratorium lub odesłać drogą elektroniczną. Ma ona istotny wpływ na przebieg badania oraz na określenie okoliczności, które mogą mieć wpływ na wynik analizy. W ankiecie padają pytania o wiek ciąży, przyjmowane leki oraz o to, czy ciąża jest pojedyncza, czy mnoga.

Jakie dane są potrzebne do rezerwacji testu NIFTY?

Test NIFTY i NITY PRO wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu, ponieważ w laboratorium może znajdować się tylko pacjentka oraz personel medyczny. Do rezerwacji niezbędne jest podanie danych osobowych, w tym numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu osobistego. Ta ostatnia informacja potrzebna jest do wypłacenia pacjentce ewentualnego odszkodowania, gdyby wynik analizy okazał się fałszywie dodatni.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin