Jak zlecić test NIFTY pro? ❤ Krok po kroku Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce

Jak zlecić test NIFTY pro?

Test NIFTY pro mogą Państwo zrobić w całej Polsce w autoryzowanej placówce lub w domu, a także będąc za granicą. Wystarczy skontaktować się z nami lub wypełnić ogólnopolski formularz rejestracji online. Dowiedz się, jak krok po kroku zlecić test NIFTY pro.

Spis treści:

 1. Jak zrobić test NIFTY pro krok po kroku?
 2. Jak zrobić test NIFTY pro w domu?
 3. Jak zlecić test NIFTY pro w Polsce będąc za granicą?
 4. Jak uregulować płatność za badanie NIFTY pro?

Zarezerwuj termin online

Jak zrobić test NIFTY pro krok po kroku?

1. Umów się na wizytę do placówki lub umów wizytę domową

Aby wykonać badanie NIFTY w placówce lub w domu należy umówić termin dzwoniąc do nas pod numer tel. 533 090 626 lub wypełniając formularz online.

Sprawdź mapę ponad 200 punktów pobrań do testu NIFTY gdzie zrobić możesz badanie na miejscu w placówce medycznej: Autoryzowane placówki

2. Pobierz próbki

W czasie wizyty w placówce lub wizyty domowej pobierana jest krew z żyły odłokciowej, która poddana zostanie szczegółowej analizie. Do badania pobierana jest próbka krwi od matki, podobnie jak do badania krwi typu morfologia. Pobranie próbek jest szybkie i cała wizyta w placówce lub wizyta domowa trwa zwykle do 20 minut. W trakcie wizyty w placówce lub wizyty domowej podpisywany jest formularz zlecenia badania

2. Odbierz wynik testu

Wynik jest dostępny w panelu online do 10 dni roboczych od dotarcia próbek do laboratorium (jest to maksymalny czas, często wynik jest dostępny szybciej). Zobacz przykładowy wynik testu NIFTY pro z opisem

Jak zrobić test NIFTY pro w domu?

test nifty pro jak zrobić w domu, jak w domu zrobić test nifty pro

Czytaj więcej o teście NIFTY pro w domu

Jak zlecić test NIFTY pro w Polsce będąc za granicą?

Informacje o zleceniu NIFTY pro w Polsce zza granicy są dostępne tutaj: NIFTY pro za granicą

Jak uregulować płatność za badanie NIFTY pro?

Całościowy koszt testu NIFTY to 2397 zł. W teście NIFTY cena jest ostateczna i nie wiąże się z dopłatami. Płatność za badanie da się ponadto rozłożyć na raty. Wszelkie formalności związane z przyznanym kredytem można załatwić telefonicznie lub mailowo. Cała procedura trwa ok. 2-3 dni. Dowiedz się co obejmuje cena testu NIFTY

Płatność za test NIFTY pro jest zwykle rozłożona najczęściej na trzy części:

 1. W pierwszej kolejności na konto laboratorium wpłaca się zadatek 500 zł, który jest potwierdzeniem rezerwacji i jednocześnie pierwszą częścią płatności za badanie.
 2. Na miejscu w placówce zostaje pobrana opłata 50 zł za usługę pobrania próbek. Nie dotyczy to wizyty domowej.*
 3. Pozostałą kwotę (po odjęciu powyższych kwot czyli 1847 zł lub 1897 zł w przypadku wizyty domowej) wpłaca się na konto laboratorium już po pobraniu próbek.

*Wysokość opłaty dokonywana w placówce może różnić się w zależności od lokalizacji. Szczegóły i dane płatności wysyłamy w mailu w czasie umawiania badaniaRóżnice te nie wpływają na całkowitą cenę badania NIFTY pro, która zawsze wynosi 2397 zł.

Możesz sprawdzić najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje test NIFTY?

Całkowity koszt testu NIFTY wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, wynik w języku polskim i/lub angielskim, oraz zwrot części poniesionych kosztów wykonania badań diagnostycznych. Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej…

Co bada test NIFTY?
Test NIFTY określa ryzyko wystąpienia:

  • Trzech najczęstszych wad chromosomowych tj. Zespołu Downa, Zespołu Edwardsa oraz Zespołu Patau, trisomii 9, 16, 22
  • Aneuploidii chromosomów płci: monosomia X (zespół Turnera), XXY (zespół Klinefeltera ), XXX, XYY
  • Zespołu mikrodelecji: 5p (zespół kociego krzyku), 1p36, 2q33.1, zespołu Jacobsena (11q23), zespołu DiGeorge’a 2 (10p14-p13), zespołu Van der Woude (1q32.2), zespołu Pradera-Williego/Angelmana (15q11.2).

 

zobacz więcej pytań

Czy test NIFTY to jest to samo co test PAPP-A?

Po części tak. Test NIFTY podobnie jak test Pappa jest przesiewowym badaniem prenatalnym określającym ryzyko wystąpienia jednej z trzech trisomii. Niemniej jednak czułość testu NIFTY jest zdecydowanie wyższa i wynosi ponad 99%. W przypadku testu PAPP-A jest to 90%. Co więcej test NIFTY ma bardzo szeroki zakres – dużo szerszy niż ma to miejsce w przypadku testu PAPP-A i znacznie rzadziej mamy w tym przypadku do czynienia z wynikiem fałszywie pozytywnym (w przypadku testu PAPP-A jest to dość częsta sytuacja). Podsumowując choć oba testy są przesiewowymi testami prenatalnymi to jednak ich czułość oraz zakres jest nieporównywalny.

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy. Niemniej jednak bardzo często wyniki badań przesiewowych takich jak test PAPP-A czy USG genetyczne nie potwierdzają się w teście NIFTY. Zatem wiele przyszłych mam może odetchnąć z ulgą.

Ile czeka się na wynik badania?

Na wynik testu oczekuje się maksymalnie do 10 dni roboczych. Jeśli wynik jest dostępny wcześniej zawsze go Państwu wcześniej przekazujemy.

Dowiedz się więcej:


NIFTY pro

x
Opinie klientów
4.94 / 5.00 157 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazTel. 533 090 626