Test NIFTY czy od ojca też pobiera się krew? | Test NIFTY pro Przeskocz do treści
Zapytaj o badanie
Pon-pt. 7.00-19.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Test NIFTY czy od ojca też pobiera się krew?

Test NIFTY czy od ojca też pobiera się krew?Niektóre mamy zastanawiają się, czy w teście NIFTY od ojca też pobiera się krew do badania. W teście NIFTY pro analizowane jest wolne płodowe DNA obecne w krwi matki (przedostaje się do niej przez łożysko). Podobnie wygląda to w przypadku testu na ojcostwo wykonywanego z krwi matki podczas ciąży. Pobranie próbki DNA również od domniemanego ojca dziecka konieczne jest, gdy ustalane jest ojcostwo.

A jak jest w przypadku badania prenatalnego NIFTY pro, czy od ojca też pobiera się krew?

Test NIFTY – czy od ojca też pobiera się krew?

Do testu NIFTY pro nie pobiera się krwi od ojca, nie jest ona potrzebna ani konieczna do wykonania badania.

W teście NIFTY pro do badania pobiera się tylko krew matki, podobnie jak do standardowego badania krwi (typu morfologia). Wystarczy ok. 10 ml krwi matki z żyły odłokciowej. Z krwi matki izolowane jest DNA płodu (wolne płodowe DNA, cffDNA).  Czytaj więcej o cffDNA

DNA płodu jest obecne w krwi matki

Zobacz też:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

 

 


Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz