Jakie ryzyko wiąże się z ciążą po 35 roku życia?
Ciąża po 35 roku życia nie jest niczym dziwnym – obecnie kobiety zyskują wykształcenie, dobrą pracę i stabilną pozycję materialną, zanim zdecydują się na powiększenie rodziny. Potrzebny jest do tego czas, a więc coraz więcej kobiet decyduje się na ciążę w dojrzałym wieku. Pod względem biologicznym ciąża po 35 roku życia wiąże się z większą liczbą obciążeń i ryzyka, niż gdyby do zapłodnienia doszło kilka lat wcześniej.
Ciąża po 35 – obawy przyszłych mam
Badania po 35 roku życia w ciąży – warto wybrać test NIFTY w Warszawie?
Test NIFTY pro Warszawa a ciąża wieku 35 lat
Na jakie prenatalne badania genetyczne zdecydować się w ciąży po 35?
Ciąża po 35 – obawy przyszłych mam
Wiele kobiet obawia się, że ciąża po 35 roku życia będzie wiązała się z ryzykiem wad rozwojowych u dziecka. Faktycznie, im starsza kobieta, tym większe ryzyko zaburzeń, jednak nadal większość ciąż w tym wieku kończy się szczęśliwym rozwiązaniem. Obawy pojawiają się zawsze i dokąd maluszek nie pojawi się na świecie, większość przyszłych mam drży o stan jego zdrowia.
Badania po 35 roku życia w ciąży – warto wybrać test NIFTY w Warszawie?
Ciąża w wieku 35 lat wymaga dodatkowych badań prenatalnych oraz regularnych wizyt u ginekologa. W tym wieku zaleca się, by kobieta wybrała nieinwazyjny test NIPT, do którego należy test NIFTY w Warszawie. Jest to najskuteczniejsze spośród wszystkich testów prenatalnych – pozwala wykryć wiele schorzeń genetycznych bez ryzyka dla dziecka.
NIFTY PRO Warszawa a ciąża wieku 35 lat
Warto zdecydować się na badania po 35 roku życia w ciąży – ryzyko zaburzeń genetycznych u dziecka wzrasta w porównaniu do młodszych matek. Wykonanie badania NIFTY PRO pozwala w spokoju i pewności oczekiwać rozwiązania, a przyszli rodzice mogą pozbyć się stresu. Warto podkreślić, że test NIFTY może zastąpić badania prenatalne nieinwazyjne, na które kobieta może być skierowana w przypadku wykrycia nieprawidłowości np. w badaniu USG.
Na jakie prenatalne badania genetyczne zdecydować się w ciąży po 35?
Ciąża po 35 roku życia wymaga nieco większej liczby badań niż w przypadku, kiedy matka jest młodsza. NFZ refunduje wówczas dodatkowe badania, takie jak USG genetyczne czy test PAPP-a. Skorzystanie z badań prenatalnych po 35 roku życia jest całkowicie dobrowolne. Po 35 roku życia warto zdecydować się na test NIPT, spośród których to badanie NIFTY oferuje najszerszy zakres. W ten sposób można wykryć zaburzenia genetyczne z dokładnością do 99%.