Skuteczne bezinwazyjne badanie prenatalne - badanie NIFTY Pro Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Skuteczne bezinwazyjne badanie prenatalne – badanie NIFTY Pro

Skuteczne bezinwazyjne badanie prenatalne – badanie NIFTY Pro

Badanie NIFTY Pro jest to badanie prenatalne, które wykonuje się z krwi. Aby możliwe było jego wykonanie, ciąża musi być powyżej 10 tygodnia. Badanie to pozwala wykryć bardzo wiele wad. Po ich wykryciu możliwe jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie leczenia. Badanie nie jest inwazyjny i wykonywany jest przy użyciu najnowszej generacji technologii sekwencjonowania.

Jakie wady wykrywa badanie NIFTY Pro?
Kiedy można zrobić badanie NIFTY Pro?
Jaka jest skuteczność badania NIFTY Pro?
Badanie NIFTY Pro czy badanie Sanco – które wybrać?

Jakie wady wykrywa badanie NIFTY Pro?

Badanie NIFTY Pro pozwala na wykrycie takich wad jak 84 mikrodelecje / mikroduplikacje, 6 trisomii oraz 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci. Nieprawidłowości wśród wyżej wymienionych genów, skutkować mogą miedzy innymi zespołem Turnera, Downa, Edwardsa, czy Klinefeltera. Mikrodelecje są wady nie występującymi często, jednakże ryzyko ich wystąpienia u dzieci matek przed 40 rokiem życia jest duże.

Kiedy można zrobić badanie NIFTY Pro?

Badanie NIFTY Pro wykonać można najwcześniej w 10 tygodniu ciąży. Zrobienie badania nie jest możliwe wcześniej, ze względu na małą ilością DNA płodowego. Do badania nie jest konieczne specjalnie przygotowanie się przez matkę. Czas oczekiwania na wynik wynosi jedynie 10 dni.

Jaka jest skuteczność badania NIFTY Pro?

Skuteczność testu to ponad 99%. Test NIFTY Pro jest współcześnie najbardziej dokładnym badaniem prenatalnym, które wykonuje się bezinwazyjnie. Czułość omawianego testu, jest o wiele wyższa, od testów biochemicznych. Na całym świecie wykonane zostało już ponad 3000000 testów, co potwierdziło ich wysoką skuteczność. Dokładność testu potwierdziło także badanie walidacyjne, obejmujące ponad 3500 przebadanych osób.

Badanie NIFTY Pro czy badanie Sanco – które wybrać?

Zarówno badanie NIFTY Pro, jak i badanie Sanco, są to nieinwazyjne badania prenatalne. Badanie Sanco nie jest jednak kompletne, i w przeciwieństwie do testu NIFTY Pro, nie bada genów pod kątem między innymi Trisomii 16, 9, 22, zespołu WARGO, HCD,i wielu innych. Za pomocą badania SANO nie jest także możliwe zbadanie 84 mikrodelecji oraz mikroduplikacji. Test NIFTY Pro w przypadku wyniku fałszywie negatywnego jest ubezpieczony, na co nie można liczyć w drugim omawianym przypadku. Koszty obydwóch badań nie różnią się znacznie, dlatego lepszym pomysłem jest wykonanie testy NIFTY Pro. Jeżeli chodzi o test NIFTY cena obejmuje nie tylko ubezpieczenie, ale też pobranie próbki w całej Polsce w domu lub w placówce medycznej, istnieje też możliwość rozłożenia płatności na raty. Ceny badań prenatalnych NIPT są podobne, warto wziąć więc pod uwagę ich zakres oraz udogodnienia dla pacjenta.


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.93 / 5.00 137 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626