Test NIFTY pro REFERENCJE. Co mówią lekarze?
ZNIŻKA 100 zł na badanie NIFTY pro tylko do 11 kwietnia 2023 r. Odbierz zniżkę tutaj >>x
badanienifty.pl Test NIFTY pro Co mówią lekarze o NIFTY pro?

Co mówią lekarze o NIFTY pro?

Dlaczego warto wykonać test NIFTY?

Dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa:

Dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa:

Test NIFTY pro jest dobrym wyborem dla tych rodziców, którzy chcą mieć dużą wiedzę o tym, czy dziecko jest zdrowe, czy chore już podczas ciąży.

NIFTY pro jest doskonałą alternatywą dla badań inwazyjnych, które wiążą się z ryzykiem dla ciąży, na przykład ryzykiem poronienia.

Test NIFTY pro można wykonać bezpiecznie już od 10-tego tygodnia ciąży.

Wykonanie testu NIFTY pro nie wiąże się z ryzykiem dla ciąży, a daje rzeczywiście dużą wiedzę o tym, czy dziecko jest obarczone jakąś chorobą genetyczną, czy nie.

Aby wykonać test wystarczy pobranie małej ilości krwi obwodowej matki, oraz stwierdzenie w badaniu USG wieku ciąży. Wynik jest dostępny w ciągu kilku dni i z 99,9% pewnością.

Dlaczego pacjentki decydują się na wykonanie testu NIFTY?

Dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa:

Większość pacjentek decyduje się na wykonanie testu NIFTY pro , bo chcą wiedzieć z większą czułością niż daje to na przykład test FMF, czy badanie USG genetyczne (I trymestru), czy dziecko jest zdrowe, oraz czy jest nosicielem jakieś wady genetycznej.

Mam tu na myśli nieprawidłowości dotyczące liczby chromosomów, ale też rzadziej występujące mikrodelecje i mikroduplikacje. Test NIFTY pro daje pewność rozpoznania z dużą czułością, wynoszącą 99,9% przypadków, wyżej wymienionych chorób genetycznych u dziecka, na przykład zespołu Downazespołu Edwardsa czy zespołu Patau, a to tylko niektóre z badanych nieprawidłowości w teście NIFTY pro.

Jest też druga grupa pacjentek, które wykonują to badanie. To te pacjentki, u których testy przesiewowe pierwszego rzutu, czyli na przykład test FMF, lub badanie USG I trymestru dały wynik niejednoznaczny, albo wykazały podwyższone ryzyko wystąpienia wad genetycznych u dziecka.

Pacjentki z tej grupy chcą w pierwszej kolejności uniknąć diagnostyki inwazyjnej i związanego z nią potencjalnego ryzyka dla ciąży. Wykonując test NIFTY możemy na nim poprzestać i nie ponosić ryzyka związanego z diagnostyką prenatalną inwazyjną.

Jaka jest przewaga testu NIFTY nad innymi testami NIPT?

Dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa:

Przede wszystkim test NIFTY to pierwszy test NIPT, który został wprowadzony na rynek badań NIPT kilka lat temu. Do dzisiaj wykonano test NIFTY w przypadku ponad 9 000 000 kobiet na całym świecie i jest to test sprawdzony na największej liczbie przypadków.

Ponieważ obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków.

Dodatkową przewagą testu NIFTY pro nad testami konkurencyjnymi jest jego najszerszy zakres. Wykrywa podstawowe aberracje chromosomalne, a więc zespoły trisomii 21, 18, 13, 9, 16, 22, ale także 85 aneuploidii, mikrodelecji i mikroduplikacji innych chromosomów. Tak szerokiego panelu wykrywczego nie ma żaden konkurencyjny test.

Ponieważ ceny wszystkich testów są porównywalne, to warto zdecydować się na ten, który zapewnia najszerszy panel badanych nieprawidłowości. Dodatkowo test NIFTY pro to jedyny test dostępny z ubezpieczeniem. W przypadku wykrycia wady, ubezpieczyciel pokrywa wydatki na diagnostykę prenatalną. Pomimo bardzo wysokiej czułości testu, wynoszącej ponad 99,9% wykrywalności badanych wad, w przypadku wyniku fałszywie negatywnego (około 1/10.000 badanych przypadków) ubezpieczyciel wypłaca duże odszkodowanie.

Zobacz też: Opinie Pacjentek o NIFTY pro

4.8/5 - (6 głosów / głosy)

Aktualizacja: 16 grudnia 2020 r.

 


Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

Nifty pro

x
Opinie klientów
4.94 / 5.00 246 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazTel. 533 090 626