Badanie NIFTY Pro - co to takiego? | Badanie NIFTY Pro
Zapytaj o badanie:
Pon-pt. 7.00-22.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Badanie NIFTY Pro – co to takiego?

Badanie NIFTY Pro to test prenatalny często przeprowadzane wtedy, gdy badania przesiewowe innego rodzaju wykonywane w ciąży dają niejednoznaczne wyniki. Badanie NIFTY Pro pozwala wykluczyć podejrzewane choroby genetyczne u dziecka. Jest dobrym wyjściem dla każdej kobiety, która z pełną świadomością planuje macierzyństwo i chce posiadać poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Jakie choroby wykrywa badanie NIFTY Pro?
Gdzie można zrobić badanie NIFTY Pro?
Ile kosztuje badanie NIFTY Pro?
Kto powinien zrobić badanie NIFTY Pro?

Jakie choroby wykrywa badanie NIFTY Pro?

Badanie NIFTY Pro wykrywa nie tylko często występujące zaburzenia genetyczne takie jak zespół Downa, Patau czy Edwardsa. Ten test umożliwia także wykrycie mikrodelecji oraz mikroduplikacji, które wbrew pozorom nie występują tak rzadko. Badanie NIFTY Pro pozwala wykryć dokładnie:

  • 6 trisomii,
  • 4 choroby powiązane z mutacjami chromosomów płci – zespół Turnera, Klinefeltera, XXX oraz XYY,
  • 84 mikrodelecje / mikroduplikacje.

Gdzie można zrobić badanie NIFTY Pro?

Badanie NIFTY Pro do pewnego czasu były przeprowadzane tylko w instytucie BGI w Shenzen (w jednym z najpopularniejszych ośrodków na świecie zajmujących się genomiką). Teraz test ten można wykonać również w Polsce. Próbkę można pobrać w jednym z kilkuset punktów laboratoriów znajdujących się na terenie całego kraju. Lista autoryzowanych placówek: https://badanienifty.pl/gdzie-wykonac-test-nifty/

Ile kosztuje badanie NIFTY Pro?

Cena badania NIFTY Pro waha się w zakresie od około 2300 do 2400 zł w zależności od laboratorium. Najczęściej występuje opcja wzięcia należności na raty (12, 24 lub 36 rat). Badanie NIFTY Pro nie podlega refundacji.

Kto powinien zrobić badanie NIFTY Pro?

Test NIFTY Pro jest badaniem zalecanym każdej kobiecie planującej ciążę. Dzięki badaniu można uzyskać informacje, że płód nie ma określonych wad genetycznych, co daje poczucie komfortu i spokoju podczas dalszych etapów ciąży. Badanie NIFTY Pro powinny w szczególności wykonać:

  • kobiety po 35 roku życia,
  • kobiety, u których przesiewowe badania prenatalne wykazują nieprawidłowości mogące świadczyć o chorobie genetycznej dziecka,
  • kobiety z zaleceniami do amniopunkcji ze względu na podejrzenie zespołu Downa, Patau lub Edwardsa,
  • kobiety posiadające dziecko z wadą genetyczną.

Zarezerwuj termin
Zadzwoń teraz