Czy do testu NIFTY potrzebne jest skierowanie? Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Czy do testu NIFTY potrzebne jest skierowanie?

Czy do testu NIFTY potrzebne jest skierowanie?

Do większości specjalistycznych badań medycznych potrzebujemy skierowania od lekarza. Dotyczy to również bezpiecznego, przesiewowego prenatalnego testu NIFTY. Lekarz medycyny, jako osoba posiadająca odpowiednią wiedzę i doświadczenie będzie wiedział, czy należy skierować pacjentkę na takie badanie.

Skuteczny, bezpieczny, nieinwazyjny

Bezinwazyjne badanie prenatalne NIFTY nie podlega refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Możemy go wykonać jedynie prywatnie, co oznacza, że będziemy musieli pokryć koszty usługi, które wynoszą w tym przypadku 2397 zł. W razie potrzeby można oczywiście skorzystać z systemu ratalnego. Test NIFTY to badanie nowej generacji opracowane przez Instytut BGI w Shenzhen, wykonywane jednak od pewnego czasu również w polskim laboratorium. Pozwala na ocenę ryzyka rozwoju wielu poważnych zaburzeń. Ocena ta określa niebezpieczeństwo choroby z bardzo wysokim prawdopodobieństwem, przekraczającym 99%. Badanie jest w 100% bezpieczne, a opiera się na analizie obecnego we krwi ciężarnej kobiety cffDNA, czyli wolnego pozakomórkowego DNA płodu.

Badanie wykonasz na skierowanie lekarza

Istnieją bowiem pewne czynniki, które stanowią jednocześnie zalecenie do realizacji badania. Wśród nich można by wymienić chociażby wiek matki (ciąża po 35. roku życia), czy zwiększone ryzyko wad o podłożu genetycznym u płodu. Aby poddać się badaniu NIFTY kobieta powinna więc najpierw udać się do swojego lekarza, który w sposób jak najbardziej fachowy  porozmawia z nią o badaniu, wytłumaczy na czym ono polega i oceni, czy istnieje potrzeba do jego wykonania.

Ze względu na to, że badanie NIFTY jest badaniem całkowicie bezpiecznym i komfortowym, warto aby każda pacjentka, która obawia się o stan zdrowia swojego dziecka zapytała o nie swojego ginekologa.


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.93 / 5.00 137 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626