Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Czy do testu NIFTY potrzebne jest skierowanie?

Czy do testu NIFTY potrzebne jest skierowanie?

czy do testu nifty pro potrzebne jest skierowanieCzęsto spotykamy się z pytaniem, czy do wykonania badania prenatalnego NIFTY pro jest wymagane skierowanie od lekarza. Badanie to nie jest refundowane przez NFZ i można je wykonać tylko prywatnie. Sprawdź, czy można je wykonać w Polsce bez skierowania od lekarza.

Spis treści:

  1. Czy do wykonania badania prenatalnego NIFTY pro jest potrzebne skierowanie lekarza?
  2. Test NIFTY pro a refundacja NFZ
  3. Informacje o badaniu NIFTY pro

Czy do wykonania badania prenatalnego NIFTY pro jest potrzebne skierowanie lekarza?

Nie, do wykonania badania NIFTY pro nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

Istnieją pewne czynniki, które stanowią jednocześnie zalecenie do realizacji badania. Wśród nich można by wymienić chociażby wiek matki (ciąża po 35. roku życia), czy zwiększone ryzyko wad o podłożu genetycznym u płodu. Ze względu na to, że badanie NIFTY jest badaniem całkowicie bezpiecznym i komfortowym, warto aby każda pacjentka, która obawia się o stan zdrowia swojego dziecka zapytała o nie swojego ginekologa.

Zobacz więcej: Wskazania do wykonania NIFTY pro

Test NIFTY pro a refundacja NIFZ

Bezinwazyjne badanie prenatalne NIFTY pro nie podlega refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Możemy go wykonać jedynie prywatnie, co oznacza, że będziemy musieli pokryć koszty usługi, które wynoszą w tym przypadku 2397 zł. W razie potrzeby można oczywiście skorzystać z systemu ratalnego. Warto dodać, że żadne badania NIPT nie są w Polsce refundowane przez NFZ.

Zobacz więcej: Cena testu NIFTY pro

Informacje o badaniu NIFTY pro

Test NIFTY to badanie nowej generacji opracowane przez Instytut BGI w Shenzhen. Od 2018 roku dostępna jest jego rozszerzona wersja z ubezpieczeniem – NIFTY pro. Badanie NIFTY pro pozwala na ocenę ryzyka rozwoju wielu poważnych zaburzeń. Ocena ta określa ryzyko choroby z bardzo wysokim prawdopodobieństwem, przekraczającym 99% w przypadku trisomii 21., co jest porównywalne do czułość i amniopunkcji. Badanie jest zupełnie bezpieczne, a opiera się na analizie obecnego we krwi ciężarnej kobiety cffDNA, czyli wolnego pozakomórkowego DNA płodu. Dowiedz się więcej o NIFTY pro

Więcej informacji:

5/5 - (2 głosów / głosy)

* W zależności od kursu walutowego

5/5 - (2 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin