Kto nie może wykonać testu NIFTY? SPRAWDŹ Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Kto nie może wykonać testu NIFTY

Kto nie może wykonać testu NIFTY

przeciwskazania do niftyBadanie NIFTY jest obecnie jednym z najskuteczniejszych narzędzi służących do określania ryzyka wad genetycznych u rozwijających się płodów, a w tym zespołu Downa, Patau oraz Edwardsa. Za metodą przemawia wiele argumentów.Najważniejszym jest całkowite bezpieczeństwo, oznaczające brak ewentualnych powikłań. Kolejnym będzie na pewno zadziwiająca czułość testu, która daje możliwość wskazania zaburzeń chromosomalnych z prawdopodobieństwem powyżej 99%.

Okazuje się jednak, że nie wszystkie kobiety mogą sobie niestety pozwolić na skorzystanie z tej niezwykłej zdobyczy medycyny. Wszelkie przeciwskazania do realizacji testu są związane nie tyle z jakimkolwiek zagrożeniem dla zdrowia i życia, lecz z ryzykiem uzyskania niewiarygodnego wyniku.

Które kobiety muszą zrezygnować z testu NIFTY?

Główna przeszkodą do realizacji badania jest zbyt wczesny wiek ciąży. Test NIFTY opiera się m.in. na analizie wolnego DNA dziecka, krążącego we krwi matki. Dopiero w okolicach 10. tygodnia ciąży jego ilość jest wystarczająca, aby badanie mogło przynieść wiarygodne rezultaty i nie wiązało się z koniecznością ponownego pobrania próbek.

Testu NIFTY nie będą mogły wykonać również kobiety które na przestrzeni 6 miesięcy przed zajściem w ciążę przeszły transfuzję krwi lub przeszczep narządów, ciężarne które poddały się terapii komórkami macierzystymi, bądź kobiety będące nosicielkami mikroduplikacji, mikrodelecji oraz innych zaburzeń w strukturze i liczbie chromosomów.

Jeszcze do niedawna z badania NIFTY musiały zrezygnować także panie spodziewające się więcej niż jednego dziecka (ciąża mnoga). Choć stosowane obecne metody całkiem nieźle radzą sobie i w takich przypadkach, wiąże się to mimo wszystko z pewnymi ograniczeniami. Test będzie oczywiście w stanie oszacować ryzyko wady rozwojowej, ale informacja ta będzie dotyczyła całej ciąży, a nie konkretnego płodu. Pacjentka nie zostanie również objęta dobrowolnym ubezpieczeniem, a płeć dzieci nie zostanie ustalona. Czułość metody, niezależnie od tego czy ciąża jest pojedyncza czy mnoga odznacza się jednak tak samo wysokim wskaźnikiem skuteczności.

Więcej informacji na temat testu nifty

 

 


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.93 / 5.00 137 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626