Test NIPT - rodzaje i cena | Test NIFTY pro Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Test NIPT – rodzaje i cena

Test NIPT – rodzaje i cena

Czym jest test NIPT, Jak są rodzaje testu NIPT, Ile kosztuje test NIPT, O czym mówi test NIPT

Test NIPT należy do nieinwazyjnych badań prenatalnych genetycznych, które są w pełni bezpieczne dla płodu. Kobieta ciężarna może wykonać test miedzy 10 a 25 tygodniem ciąży, poznając informację o zdrowiu maluszka. Na rynku jest kilka wariantów testu NIPT, które różnią się czułością, zakresem badania oraz ceną.

Czym jest test NIPT?
Jakie są rodzaje testu NIPT?
Ile kosztuje test NIPT?
O czym mówi test NIPT?

Czym jest test NIPT?

Test NIPT to badanie wolnego DNA płodu, które jest wyodrębniane z krwi matki. Materiał genetyczny jest analizowany pod kątem występowania wad i zaburzeń genetycznych, które mogą powodować wiele chorób. Test NIPT jest alternatywą dla badań prenatalnych inwazyjnych, które mogą zwiększać ryzyko poronienia i są mniej bezpieczne dla dziecka.

Jakie są rodzaje testu NIPT?

Na rynku mamy dwa rodzaje testu NIPT – jest to test NIFTY oraz NIFTY Pro. Różnią się między sobą zakresem badania i tym samym ceną. NIFTY Pro jest nowszą i rozszerzoną wersją testu NIFTY, wykrywającą aż 94 rodzaje zaburzeń genetycznych. Oba badania przebiegają w ten sam sposób i są całkowicie nieinwazyjne, dlatego cieszą się popularnością wśród przyszłych rodziców. W teście NIFTY pro wynik jest ubezpieczony – jest to jedyny NIPT z ubezpieczeniem wyniku.

Ile kosztuje test NIPT?

Cena testu NIPT zależy od wybranego wariantu i samego laboratorium, które wykonuje badania. Każda placówka ma swój cennik, z którym należy się zapoznać. Z reguły starsza wersja testu, czyli NIFTY kosztuje w granicach 2-2,5 tysiąca złotych. Za wersję NIFTY Pro należy zapłacić co najmniej 2,3 tysiąca złotych. Niestety – badanie NIFTY i NIFTY Pro nie jest refundowane przez NFZ, dlatego rodzice muszą wykonywać je na własną rękę, ponosząc pełen koszt. Wiele laboratoriów dopuszcza jednak możliwość rozłożenia płatności na korzystne raty. Koszt badania zawiera też pobranie próbki krwi w całej Polsce. Test NIFTY gdzie wykonać? Wizyty domowe dostępne są w całej Polsce, a punkty pobrań mogą Państwo sprawdzić na stronie badanienifty.pl/gdzie-wykonac-test-nifty-pro/autoryzowane-placowki.

O czym mówi test NIPT?

Testy NIPT mówią o tym, czy DNA płodu wykazuje obecność zmian genetycznych. Badanie przeprowadza się w celu oszacowania, czy dziecko może mieć wady powodujące wiele chorób genetycznych – zespół Downa, Patau czy Wolfa-Hirshhorna. Test NIPT określa ponadto płeć genetyczną dziecka na wczesnym etapie trwania ciąży, znacznie wcześniej niż jest to widoczne na badaniu USG.


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.92 / 5.00 116 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626