Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIPT – rodzaje i cena

Test NIPT – rodzaje i cena

Czym jest test NIPT, Jak są rodzaje testu NIPT, Ile kosztuje test NIPT, O czym mówi test NIPT

Test NIPT należy do nieinwazyjnych badań prenatalnych genetycznych, które są w pełni bezpieczne dla płodu. Kobieta ciężarna może wykonać test już po 10 tygodniu ciąży, poznając informację o zdrowiu maluszka. Na rynku jest kilka wariantów testu NIPT, które różnią się czułością, zakresem badania oraz ceną.

Uwaga, to jest skrócona wersja artykułu. Zapraszamy do zapoznania się z głównym artykułem na temat testów NIPT: badanienifty.pl/czeste-pytania/test-nipt-cena

Spis treści:

Czym jest test NIPT?

Test NIPT to prenatalne, nieinwazyjne badanie wolnego DNA płodu, które jest obecne w krwi matki. Materiał genetyczny jest analizowany pod kątem występowania nieprawidłowości genetycznych, które mogą powodować wiele chorób. Test NIPT jest alternatywą dla badań prenatalnych inwazyjnych, które wiążą się z ryzykiem poronienia i innych powikłań.

Jakie są rodzaje testu NIPT?

Na rynku mamy różne rodzaje testu NIPT. Wśród nich wyróżnia się NIFTY, który jest najczęściej wybieranym badaniem (obecnie ponad 9 mln testów wykonanych na całym świecie) i ma najszerszą walidację kliniczną.  Najszerszą wersją NIFTY jest test test NIFTY pro. Różni się zakresem badania i ceną.

NIFTY Pro jest nowszą i rozszerzoną wersją testu NIFTY, wykrywającą aż 94 rodzaje zaburzeń genetycznych. NIFTY przebiegają w podobny sposób i są całkowicie nieinwazyjne, dlatego cieszą się popularnością wśród przyszłych rodziców. W teście NIFTY pro wynik jest ubezpieczony – jest to jedyny NIPT z ubezpieczeniem wyniku.

Ile kosztuje test NIPT?

Cena testu NIPT zależy od wybranego wariantu i samego laboratorium, które wykonuje badania. Każda placówka ma swój cennik, z którym należy się zapoznać. Za najszerszą wersję NIFTY Pro należy zapłacić około 2,2 – 2,4 tysiąca złotych. Inne wersje NIFTY wiążą się z kosztem do ok 2,7 tysiąca złotych.

Niestety – badanie NIFTY i NIFTY Pro nie jest refundowane przez NFZ, dlatego rodzice muszą wykonywać je na własną rękę, ponosząc pełen koszt. Wiele laboratoriów dopuszcza jednak możliwość rozłożenia płatności na korzystne raty. Warto zwrócić uwagę, czy koszt badania zawiera też pobranie próbki krwi w całej Polsce. Test NIFTY gdzie wykonać? Wizyty domowe dostępne są w całej Polsce, a punkty pobrań mogą Państwo sprawdzić na stronie badanienifty.pl/gdzie-wykonac-test-nifty-pro/autoryzowane-placowki.

O czym mówi test NIPT?

Testy NIPT mówią o tym, czy DNA płodu wykazuje obecność zmian genetycznych. Badanie przeprowadza się w celu oszacowania, czy dziecko może mieć wady powodujące wiele chorób genetycznych -trisomii takich jak zespół Downa, Patau czy też mikrodelecji i mikroduplikacji jak Wolfa-Hirshhorna. Test NIPT określa ponadto płeć genetyczną dziecka na wczesnym etapie trwania ciąży, znacznie wcześniej niż jest to widoczne na badaniu USG.

Uwaga, to jest skrócona wersja artykułu. Zapraszamy do zapoznania się z głównym artykułem na temat testów NIPT: badanienifty.pl/czeste-pytania/test-nipt-cena
Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin