Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Badanie NIFTY – kto powinien je wykonać i ile kosztuje?

Badanie NIFTY – kto powinien je wykonać i ile kosztuje?

Badanie NIFTY - czym jest, Badanie NIFTY - kto powinien je wykonać, Badanie NIFTY - kiedy warto je wykonać, Badanie NIFTY - ile kosztuje

Badanie NIFTY to nieinwazyjny test prenatalny, który pozwala na wykonanie analizy genetycznej DNA płodu. Dzięki temu można wykryć wiele schorzeń o podłożu genetycznym już między 10 a 25 tygodniem ciąży. Jest to popularne badanie o wysokiej skuteczności, a przy tym jest w pełni bezpieczne dla dziecka.

Badanie NIFTY – czym jest?
Badanie NIFTY – kto powinien je wykonać?
Badanie NIFTY – kiedy warto je wykonać?
Badanie NIFTY – ile kosztuje?

Badanie NIFTY – czym jest?

Badanie NIFTY to nieinwazyjne badanie prenatalne. Polega na wyodrębnieniu wolnego DNA płodu z krwi matki. Dzięki temu jest całkowicie bezpieczny dla rozwijającego się dziecka i nie wiąże się z ryzykiem poronienia Badanie NIFTY poleca się wykonać jako alternatywę dla badań inwazyjnych, ponieważ wiarygodność testu wynosi 99%. Test NIFTY daje odpowiedź odnośnie genetyki dziecka, ale również udziela rodzicom precyzyjnej informacji na temat genetycznej płci dziecka, jeszcze zanim można określić to dzięki badaniu USG.

Badanie NIFTY – kto powinien je wykonać?

Badania prenatalne powinna wykonywać każda kobieta w ciąży. Badanie NIFTY zaleca się w szczególności po 35 roku życia, u kobiet mających za sobą poronienia lub które miały w swojej rodzinie przypadki występowania zaburzeń genetycznych. Bardzo często test NIFTY poleca się wykonać po nieprawidłowościach wynikających z podstawowych badań, np. USG prenatalnego.

Badanie NIFTY – kiedy warto je wykonać?

Badanie NIFTY warto wykonać zawsze wtedy, gdy chce się mieć pewność co do zdrowa nienarodzonego dziecka. NIFTY to test, który w może pozwolić uniknąć badań inwazyjnych. W przypadku testu NIFTY wynik z czułością powyżej 99% określa ryzyko zachorowania dziecka na zespół Downa, Patau i Edwardsa, a także wielu innych chorób genetycznych.  Warto pamiętać, że test wykonuje się na postawie próbki krwi matki między 10 a 25 tygodniem ciąży.

Badanie NIFTY – ile kosztuje?

Test NIFTY występuje w dwóch wersjach – standardowej i ulepszonej NIFTY Pro. W przypadku testu NIFTY cena wynosi około 2-2,5 tysiąca złotych. Ceny badania NIFTY Pro zaczynają się od 2,3 tysiąca złotych, ponieważ analiza posiada nieco szerszy zakres. Niestety, NFZ nie refunduje wykonania testu, a więc rodzice muszą za niego zapłacić z własnej kieszeni. Na naszej stronie możesz sprawdzić mapę punktów pobrań do testu NIFTY gdzie zrobić możesz badanie w całej Polsce w dogodnej lokalizacji.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin