Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Czym jest cffDNA i dlaczego wykorzystuje się je do badań prenatalnych?

Czym jest cffDNA i dlaczego wykorzystuje się je do badań prenatalnych?

Czym jest wolne cffDNA, cffDNA w badaniach NIPT, Stężenie cffDNA i jego wpływ na cenę testu NIPT, Czy cffDNA jest wykorzystywane w badaniach NIFTY

Medycyna jest na tyle rozwinięta, że obecnie można wykryć choroby płodu już na bardzo wczesnym etapie ciąży. Szczególną popularnością cieszą się badania prenatalne nieinwazyjne jak NIFTY czy NIFTY PRO, które w żaden sposób nie zagrażają dziecku i są komfortowe również dla mamy. Nowoczesne badania tego typu są równie skuteczne, co badania inwazyjne, dlatego też decyduje się na nie duży odsetek kobiet.

Czym jest wolne cffDNA?
cffDNA w badaniach NIPT
Stężenie cffDNA i jego wpływ na cenę testu NIPT
Czy cffDNA jest wykorzystywane w badaniach NIFTY?

Czym jest wolne cffDNA?

CffDNA to skrótowe określenie wolnego płodowego DNA, które są wolnymi, porwanymi fragmentami DNA płodu. Możliwe jest ich wykrycie w krwi kobiety ciężarnej, do której przedostają się poprzez łożysko. W skład cffDNA wchodzi również DNA matki, jednak nowoczesna technika badania jest w stanie wyodrębnić materiał genetyczny dziecka, przeprowadzając całkowicie nieinwazyjne badania prenatalne – test NIFTY.

cffDNA w badaniach NIPT

Testy NIPT to nieinwazyjne badania prenatalne, które pozwala na wykrycie cffDNA w krwi matki już od 10 tygodnia ciąży. Pojawiły się w Polsce dopiero 5 lat temu. Mianem NIPT określa się kilka typów badania – NIFTY, NIFTY PRO, SANCO czy HARMONY. Największą popularnością cieszy się test NIFTY, który jest polecany przez lekarzy ginekologów, wyróżniając się szerokim zakresem analizy i bardzo wysoką wiarygodnością wyniku.

Stężenie cffDNA i jego wpływ na cenę testu NIPT

Badania NIPT różnią się między sobą ceną, która zależy od wybranego typu badania i tym samym sprzętu stosowanego do wykonania analizy, a także ubezpieczeniem wyniku. Stężenie cffDNA nie ma wpływu na ostateczną cenę badania NIPT, poziom wolnego płodowego DNA rośnie wraz z wiekiem ciąży. Czułość testów jest na tyle wysoka, że jest ono wykrywalne zarówno w 10, jak i w 20 tygodniu ciąży, natomiast cena badania dla ciężarnej jest taka sama.

Czy cffDNA jest wykorzystywane w badaniach NIFTY?

Badanie NIFTY analizuje cffDNA i daje rodzicom odpowiedź na pytanie, czy dziecko jest zdrowe. Nieprawidłowy wynik jest wskazaniem do wykonania dodatkowych badań prenatalnych inwazyjnych. Warto wybierać test NIFTY PRO, który posiada dodatkowe ubezpieczenie wyniku, jako jedyne badanie NIPT na polskim rynku.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin