Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Czym różnią się testy NIPT? Jak wybrać? Porównanie badań NIPT

Czym różnią się testy NIPT? Jak wybrać? Porównanie badań NIPT

testy nipt porównanie, testy nipt czym się różnią, porównanie NIFTY i innych testów NIPT

Czym różnią się testy NIPT? Jakie mają cechy wspólne? Na co zwrócić uwagę wybierając badanie? Sprawdź porównanie testów NIPT oraz pobierz poradnik.

Spis treści – najważniejsze informacje:

 1. 10 wskazówek jak wybrać test NIPT? Na co zwrócić uwagę wybierając badanie?
 2. Testy NIPT – cechy wspólne
 3. Czym różnią się testy NIPT?
 4. Czym różni się test NIFTY pro od innych badań NIPT?
 5. Test NIFTY pro a test Panorama, Harmony, Sanco – porównanie badań

Czy wiesz, że… Ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków. Zobacz więcej w poradniku: 

jak wybrac nipt poradnik

10 wskazówek jak wybrać test NIPT?

Na co warto zwrócić uwagę wybierając i porównując testy NIPT? Poniżej znajdziesz skrót informacji, a także link do bezpłatnego poradnika, z którego dowiesz się więcej.

 1. Na ilu przypadkach sprawdzono skuteczność testu NIPT? Ważne jest aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków.
 2. Czy wynik testu z wolnego płodowego DNA jest ubezpieczony? W przypadku każdego nieinwazyjnego testu prenatalnego opartego na analizie wolnego DNA płodowego zdarzają się wyniki fałszywie negatywne. Są to bardzo rzadkie sytuacje, jednak tylko test NIFTY pro pozwala wtedy na wypłatę wysokiego odszkodowania (do ok. 210 000 zł*).
 3. Czy test wolnego płodowego DNA, który wykonasz jest faktycznie tym, który chcesz zrobić? Przed zleceniem badania warto dopytać o jego nazwę i zapoznać się w wzorem formularza zlecenia badania.
 4. Jak blisko jest najbliższa placówka, w której wykonasz test wolnego płodowego DNA? Czy placówka jest autoryzowana? Czy badanie możesz zrobić w domu? W obecnej sytuacji wiele Mam korzysta z opcji badania w domu, dzięki czemu unikają wizyty w przychodni.
 5.  Jak wygląda przykładowy wynik testu wolnego płodowego DNA? Przed zleceniem badania warto poprosić o przykładowy wynik badania, a także sprawdzić, czy jest w języku polskim i czy zawiera ważny wskaźnik czyli frakcję płodową. Czytaj więcej o frakcji płodowej
 6. Jaki jest zakres badanych chorób? Testy NIPT mają podobna cenę dlatego warto wybrać ten o szerokim zakresie badanych chorób. Niektóre testy badają też mikrodelecje i mikroduplikacje (panel może się różnić w zależności od badania i zawierać np. zespół DiGorge’a). Wyższa cena NIPT nie zawsze oznacza więcej badanych chorób – czasami badania droższe badają ich mniej dlatego warto dokładnie je porównać. Warto też wiedzieć, że badania wolnego płodowego DNA analizują najczęściej liczbę chromosomów i mikrodnieprawidłowości na poszczególnych chromosomach (mikrodelecje i mikroduplikacje). Nie dają jednak informacji o wszystkich genach, jak ma to miejsce w badaniu całogenomowym WGS czy WES. Zlecając badanie prenatalne określane „całogenomowym” warto więc upewnić się, co ono bada. Trzeba wiedzieć, że pod tym pojęciem nie musi się kryć oczekiwana analiza wszystkich genów człowieka. 
 7.  Czy w przypadku wyniku pozytywnego uzyskasz konsultację z lekarzem? W zależności od badania w cenie może być zawarta konsultacja nieprawidłowego wyniku z lekarzem genetykiem, który wskaże dalsze postępowanie. 
 8. Jak długo placówka funkcjonuje na rynku? Lata doświadczenia, certyfikaty, referencje, opinie pomogą Ci sprawdzić jej wiarygodność.
 9. Czy z konsultanci są łatwo dostępni dla Ciebie? Warto mieć możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji.
 10. Czy płatność za test wolnego płodowego DNA możesz rozłożyć na raty? Aktualnie w niektórych placówkach są dostępne raty a także płatności odroczone, co jest ułatwieniem dla wielu przyszłych rodziców. 

Który NIPT wybrać?

Zastanawiasz się który test NIPT wybrać? Czym różnią się te badania? Zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami w bezpłatnym poradniku. Poradnik możesz zamówić wypełniając formularz:


  Zamów bezpłatny poradnik

  Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu wysłania zamówionego poradnika, odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO; dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://badanienifty.pl/polityka-prywatnosci/

   

  Pobierz bezplatny poradnik jak wybrac nipt

   

  Testy NIPT – cechy wspólne dostępnych w Polsce prenatalnych badań przesiewowych wolnego płodowego DNA

  Czy wiesz, że… Pierwszym dostępnym w Polsce testem NIPT był test NIFTYDo tej pory wykonano już ponad 9 000 000 badań NIFTY na całym świecie!

  To, co łączy dostępne na polskim rynku testy NIPT to:

  • bezpieczeństwo – testy NIPT są nieinwazyjne,
  • brak konieczności specjalnych przygotowań do badania, nie trzeba być na czczo,
  • brak refundacji NFZ – testy NIPT to badania prywatne,
  • możliwość określenia płci dziecka na życzenie rodziców,
  • małe prawdopodobieństwo otrzymania wyniku fałszywie dodatniego (w przeciwieństwie do biochemicznych badań prenatalnych – np. testu PAPP-a),
  • sposób pobrania próbki – badanie wykonuje się z krwi matki w której obecne jest wolne płodowe DNA,
  • wysoka czułość
  • dostępność po ok. 10 tygodniu ciąży,
  • 3 trisomie w zakresie badanych chorób: trisomia 21., 18., 13.

  Czym różnią się testy NIPT?

  Podstawowe różnice, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze testu NIPT to:

  • walidacja kliniczna i liczba badań przeprowadzonych na całym świecie
  • cenacena testów NIPT może wynosić od około 2100 złotych do 3000 złotych,
  • możliwość wykonania badania w ciąży bliźniaczej,
  • zakres badanych chorób (liczba chromosomów, mikrodelecje i mikroduplikacje),
  • wysokość kwoty refundacji diagnostycznego badania prenatalnego przeprowadzonego w przypadku uzyskanego wyniku pozytywnego (nieprawidłowego),
  • ubezpieczenie wyniku obejmujące również ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego po narodzinach,
  • udogodnienia dla pacjenta związane z ofertą placówki – niektóre laboratoria oferują w cenie badania wiele dodatkowych udogodnień, np. darmową konsultację wyniku nieprawidłowego z lekarzem genetykiem, pobranie próbki w domu lub w placówce w cenie badania, czy możliwość rozłożenia płatności na raty.

  Czym różni się test NIFTY pro od innych badań NIFTY i NIPT?

  Przede wszystkim test NIFTY pro to pierwszy test NIPT, który został wprowadzony na rynek badań NIPT kilka lat temu. Do dzisiaj wykonano test NIFTY w przypadku ponad 9 000 000 kobiet na całym świecie i jest to test sprawdzony na największej liczbie przypadków.

  Ponieważ obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków.

  Dodatkową przewagą testu NIFTY pro nad testami konkurencyjnymi jest jego najszerszy zakres. Wykrywa podstawowe aberracje chromosomalne, a więc zespoły trisomii 21, 18, 13, 9, 16, 22, ale także 85 aneuploidii, mikrodelecji i mikroduplikacji innych chromosomów. Tak szerokiego panelu wykrywczego nie ma żaden konkurencyjny test.

  Ponieważ ceny wszystkich testów są porównywalne, to warto zdecydować się na ten, który zapewnia najszerszy panel badanych nieprawidłowości. Dodatkowo test NIFTY pro to jedyny test dostępny z ubezpieczeniem. W przypadku wykrycia wady, ubezpieczyciel pokrywa wydatki na diagnostykę prenatalną. Pomimo bardzo wysokiej czułości testu, wynoszącej ponad 99,9% wykrywalności badanych wad, w przypadku wyniku fałszywie negatywnego (około 1/10.000 badanych przypadków) ubezpieczyciel wypłaca duże odszkodowanie. – dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa

  Dlaczego warto wykonać test NIFTY pro?

    Sprawdzony na największej liczbie przypadków

  Spośród wszystkich badań NIPT najszerszą walidację kliniczną (146 958 przetestowanych przypadków) posiada test NIFTY. Więcej

  Badanie jest wykonywane w jednym z największych na świecie ośrodków zajmujących się genomiką – laboratorium BGI. O wiarygodności tej placówki naukowej świadczą liczne uzyskane certyfikaty, referencje, opinie klientów, a także długoletnia obecność na rynku.

  Jedyny test NIPT z ubezpieczeniem wyniku.

  Test NIFTY pro to jedyny test z badań NIPT, który posiada ubezpieczenie. Odszkodowanie przysługuje, gdy test NIFTY pro da wynik fałszywie negatywny, a także w sytuacji, gdy badanie wskaże konieczność wykonania badań inwazyjnych. Wtedy rodzice mogą liczyć na wysoką kwotę refundacji badań diagnostycznych (do 2600 złotych). Czytaj więcej o ubezpieczeniu testu NIFTY pro

  Szeroki zakres badanych chorób

  Test NIFTY pro to badanie, które charakteryzuje szeroki zakres badanych chorób. Wiele badań NIPT nie bada w ogóle mikrodelecji i mikroduplikacji – test NIFTY pro tak! W zakres badanych przez badanie NIFTY pro chorób – obok trisomii 21., 13. i 18. – wchodzą między innymi:

  • zespół Digorge’a,
  • zespół Angelmana / Pradera-Williego,
  • zespół Wolfa-Hirschhorna,

  w sumie 84 mikrodelecje i mikroduplikacje. Zobacz: Co bada test NIFTY pro? Zakres badania

  mikrodelecje a zespół downa

  NIFTY pro to test, który jest łatwo dostępny. Płatność za badanie NIFTY pro można rozłożyć na wygodne raty, można je wykonać w ponad 200 placówkach na terenie całego kraju. W cenie badania pacjent może także zamówić mobilną pielęgniarkę, nawet do małej miejscowości lub wsi. Zobacz też: Test NIFTY pro – gdzie zrobić?

  Dlaczego test NIFTY pro warto wykonać w testDNA?

  • Szybkie terminy badań – nawet w dniu umówienia.
  • Raty i płatności odroczone – P24NOW, PayPo, Mediraty.
  • Oryginalny NIFTY pro z najszerszym zakresem badanych chorób i ubezpieczeniem, analizy wykonywane są w BGI w Hongkongu.
  • Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce – również wizyta domowa jest w cenie badania NIFTY pro. Pobrania w domu organizujemy też w małych miasteczkach i wsiach.
  • Wynik wygodnie ONLINE – nasze pacjentki mają dostęp do wygodnego Panelu Pacjenta na stronie internetowej.
  • Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania NIFTY pro w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (nieprawidłowego).
  • Bezpłatne konsultacje
  • Marka testDNA jest obecna na rynku od 2003 roku. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów, nawiązaliśmy współpracę z wieloma specjalistami i ośrodkami, zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.
  • Pozytywne opinie naszych Pacjentek (średnia 4,94/5 na badanienifty.pl).  Zobacz opinie

  oryginalny test nifty pro

  Co mówią Pacjentki, które wykonały test NIFTY pro? W przypadku testu NIFTY pro opinie często świadczą o spokoju, który przyniosło Mamom wykonanie badania, pozbyciu się stresu i możliwości cieszenia się ciążą. Sprawdź opinie

  Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

  „ Jeśli chodzi o samą logistykę badania (infolinia, informacja, placówka w której pobierano mi krew, czas oczekiwania na wynik- u mnie 5 dni!!!) to jest poziom extra ligi. Pełen profesjonalizm, za który serdecznie dziękuję-wart swojej ceny 🙂 ”
  Agnieszka
  „Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.
  Adrian I Ania
  „Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
  Adrian I Ania
  „Wspaniały kontakt, przemili pracownicy, pomocni, potrafią dodać otuchy. Szczerze polecamy.”
  Adrian I Ania

  .opinie facebook opinie google

  W przypadku testu NIFTY pro wynik jest ubezpieczony – jest to jedyny test NIPT z ubezpieczeniem na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego. Zdarza się to bardzo rzadko i rodzice uzyskują wówczas wysokie odszkodowanie (do ok. 210 000 zł w przypadku wyniku fałszywie negatywnego po urodzeniu).

  Test NIFTY pro a Prenatal testDNA, Panorama, Harmony, Sanco – porównanie badań

  Kliknij wybraną pozycję aby przejść do artykułu:

  prenatal testdna nifty pro prenatal testdna

  Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące NIFTY pro:

  Ile kosztuje test NIFTY pro?

  Całkowity koszt testu NIFTY pro wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki (94 choroby i płeć na życzenie), pobranie materiału w placówce medycznej lub w domu, konsultację pozytywnego wyniku testu NIFTY pro z lekarzem genetykiem, wydanie wyniku oraz zwrot poniesionych kosztów wykonania badań diagnostycznych np. amniopunkcji w przypadku wyniku pozytywnego (do kwoty 0k. 2600 zł, w zależności od kursu walutowego). Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej…  

  Czy test NIFTY pro to jest to samo co amniopunkcja?

  Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym, natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii, rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy. Niemniej jednak test NIFTY jest najczulszym i najbardziej pewnym przesiewowym badaniem prenatalnym. Wiele pacjentek decyduje się więc na test NIFTY w sytuacji, gdy wynik testu PAPP-A jest nieprawidłowy. Zobacz porównanie testu NIFTY pro i amniopunkcji

  Ile się czeka na wynik badania NIFTY pro?

  Na wynik testu oczekuje się do 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbki do laboratorium. To jest maksymalny czas oczekiwania, często zdarza się, że wynik jest wydawany szybciej i jest udostępniany od razu online.

  W którym tygodniu ciąży można zrobić test NIFTY pro?

  Test NIFTY pro wykonuje się po 10 tygodniu ciąży.

  Czym różni się test NIFTY pro od testu NIFTY?

  Test NIFTY pro posiada szerszy zakres badania oraz jest objęty ubezpieczeniem wyniku. Czytaj więcej

  Zobacz więcej pytań o NIFTY pro  >>


  Czytaj więcej:

  5/5 - (13 głosów / głosy)

  Mapa

  Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
  Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

  Umów wizytę domową
  CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

  ostrzezenie nifty

  Zarezerwuj termin