Negatywny wpływ pyłu z 11 września na ciążę Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Poradnik Negatywny wpływ pyłu z 11 września na ciążę

Negatywny wpływ pyłu z 11 września na ciążę

wpływ pyłu z WTC na ciążęBadania przeprowadzone przez ekspertów z Princeton University’s Woodrow Wilson School dowiodły istnienia negatywnych skutków pyłu z World Trade Center na noworodki. Ciężarne kobiety, które w trakcie katastrofy znajdowały się blisko miejsca zdarzenia bardzo często rodziły przed terminem, ich dzieci miały niską wagę urodzeniową i nierzadko wymagały też intensywnej opieki medycznej. Analiza wykazała, że ryzyko wystąpienia powikłań okołoporodowych u matek narażonych na kontakt z chmurą pyłu było znacznie wyższe niż u kobiet z innych części miasta.

Negatywny wpływ pyłu z WTC na zdrowie człowieka był już przedmiotem licznych badań naukowych. Do tej pory nie dawały one jednak jednoznacznych wyników. Wydarzenia z 11 września 2001 roku zaliczane są do największej katastry środowiskowej, jaka dotknęła Nowy York.

W chwili zawalenia się obu wież do atmosfery uwolniona została mieszanina kurzu i toksycznych gazów, która rozprzestrzeniała się następnie po ulicach Nowego Yorku. Dzielnicami najbardziej narażonymi na działanie toksycznej chmury pyłu były: Lower Manhattan, Battery Park City, SoHo, TriBeCa, Civic Center, Little Italy, Chinatown oraz Lower East Side. Późniejsze badania ujawniły wystąpienie wielu negatywnych skutków zdrowotnych u mieszkańców miasta oraz osób biorących udział w akcji ratunkowej.

Dzieci, które w czasie katastrofy znajdowały się jeszcze w łonie matki były dwukrotnie bardziej narażone na przedwczesne urodzenie w stosunku do swojego rodzeństwa. Co ciekawe, powikłania poporodowe znacznie częściej dotyczyły chłopów niż dziewczynek. Noworodki płci męskiej miały wyraźnie niższą masę urodzeniową oraz wymagały intensywnej terapii.

 

 


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.93 / 5.00 137 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626