Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Poradnik Negatywny wpływ pyłu z 11 września na ciążę

Negatywny wpływ pyłu z 11 września na ciążę

wpływ pyłu z WTC na ciążęBadania przeprowadzone przez ekspertów z Princeton University’s Woodrow Wilson School dowiodły istnienia negatywnych skutków pyłu z World Trade Center na noworodki. Ciężarne kobiety, które w trakcie katastrofy znajdowały się blisko miejsca zdarzenia bardzo często rodziły przed terminem, ich dzieci miały niską wagę urodzeniową i nierzadko wymagały też intensywnej opieki medycznej. Analiza wykazała, że ryzyko wystąpienia powikłań okołoporodowych u matek narażonych na kontakt z chmurą pyłu było znacznie wyższe niż u kobiet z innych części miasta.

Negatywny wpływ pyłu z WTC na zdrowie człowieka był już przedmiotem licznych badań naukowych. Do tej pory nie dawały one jednak jednoznacznych wyników. Wydarzenia z 11 września 2001 roku zaliczane są do największej katastry środowiskowej, jaka dotknęła Nowy York.

W chwili zawalenia się obu wież do atmosfery uwolniona została mieszanina kurzu i toksycznych gazów, która rozprzestrzeniała się następnie po ulicach Nowego Yorku. Dzielnicami najbardziej narażonymi na działanie toksycznej chmury pyłu były: Lower Manhattan, Battery Park City, SoHo, TriBeCa, Civic Center, Little Italy, Chinatown oraz Lower East Side. Późniejsze badania ujawniły wystąpienie wielu negatywnych skutków zdrowotnych u mieszkańców miasta oraz osób biorących udział w akcji ratunkowej.

Dzieci, które w czasie katastrofy znajdowały się jeszcze w łonie matki były dwukrotnie bardziej narażone na przedwczesne urodzenie w stosunku do swojego rodzeństwa. Co ciekawe, powikłania poporodowe znacznie częściej dotyczyły chłopów niż dziewczynek. Noworodki płci męskiej miały wyraźnie niższą masę urodzeniową oraz wymagały intensywnej terapii.

 

 

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin