Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIPT porównanie: amniopunkcja czy NIFTY?

Test NIPT porównanie: amniopunkcja czy NIFTY?

Być może jesteś w ciąży i zastanawiasz się, jakie testy są najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka. Amniopunkcja przez lata była standardem, ale czy jest teraz na równi z testem NIFTY? Jakie są różnice? Czy NIFTY jest wiarygodny? Jeżeli zastanawiasz się nad wykonaniem NIFTY, ten artykuł jest dla Ciebie. Test NIPT porównanie, może Ci pomóc podjąć decyzję.

Test NIPT porównanie – co jest lepsze amniopunkcja czy NIFTY?
Test NIPT porównanie – czy test NIFTY jest wiarygodny?
Test NIPT porównanie – czy warto wykonać badanie NIFTY?
Test NIPT porównanie – czy badania prenatalne mogą się mylić?

Test NIPT porównanie – co jest lepsze amniopunkcja czy NIFTY?

Amniopunkcja przez wiele lat uznawana była za jedno z najdokładniejszych badań prenatalnych. Polega na pobraniu płynu owodniowego w celu analizy. Jest to jednak badanie inwazyjne. Oznacza to, że istnieje pewne ryzyko dla matki i dziecka. Z kolei test NIFTY jest nieinwazyjnym badaniem genetycznym, które wykonuje się z krwi przyszłej mamy. Badanie jest w pełni bezpieczne. Test NIFTY można wykonać już od 10 tygodnia ciąży.

Test NIPT porównanie – czy test NIFTY jest wiarygodny?

Test NIPT porównanie. Jaka jest wiarygodność testu NIFTY? Potwierdza ją szeroka walidacja kliniczna oraz to, że na całym świecie NIFTY wykonano już prawie 10 000 000 razy. Na szczególną uwagę zasługuje rozszerzona wersja tego badania, czyli NIFTY pro. Bada aż 94 choroby genetyczne i jest to jedyny test NIPT z ubezpieczeniem wyniku fałszywie negatywnego. Czułość testu NIFTY dla jednej z najczęstszych trisomii to ponad 99%.

Test NIPT porównanie – czy warto wykonać badanie NIFTY?

Testy NIPT czym się różniąBadanie NIFTY jest jednym z najczęściej wybieranych badań prenatalnych. Wiele mam woli oszczędzić sobie stresu, który jest związany z inwazyjnymi procedurami – jak np. przy amniopunkcji. W porównaniu do innych testów NIPT, test NIFTY pro ma najszerszy zakres badanych chorób. Dlatego mamy decydują się na jego wykonanie. Jednym ze wskazań do NIFTY jest ciąża po 35 roku życia. Wraz z wiekiem mamy rośnie ryzyko chorób genetycznych.

Test NIPT porównanie – czy badania prenatalne mogą się mylić?

Porównanie testów NIPT – są one testami przesiewowymi, oceniającymi ryzyko chorób genetycznych u płodu. Test NIFTY pro ma bardzo małą możliwość uzyskania wyniku fałszywie negatywnego. Przy tym wszystkim istotna jest konsultacja wyniku testu NIFTY z lekarzem genetykiem. Badanie te nie jest refundowane w ramach NFZ, można je wykonać prywatnie. Jednak mamy decydują się na wykonanie tego nieinwazyjnego badania prenatalnego.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin