Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIPT porównanie badań prenatalnych NIFTY

Test NIPT porównanie badań prenatalnych NIFTY

Będąc w ciąży chcemy wiedzieć, że nasze dziecko rośnie i rozwija się prawidłowo. Mamy teraz wiele testów, które mogą nam to potwierdzić. Testy NIPT – w tym NIFTY to nowoczesne badania prenatalne. Umożliwiają przyszłym mamom uzyskanie ważnych informacji o zdrowiu ich dziecka. Odbywa się to jeszcze przed jego narodzinami. Test NIPT porównanie, NIFTY czy NIFTY Pro? W tym artykule przyjrzymy się bliżej testom NIPT.

Test NIPT porównanie – NIFTY a NIFTY pro?
Test NIPT porównanie – czy wszystkie testy NIPT są wiarygodne?
Test NIPT porównanie – czy warto robić badania NIFTY?
Test NIPT porównanie – czy NIPT wykrywa zespół Downa?

Test NIPT porównanie – NIFTY a NIFTY pro?

Porównanie testów NIPT w przypadku NIFTY i NIFTY pro nie jest trudne. Obydwa badania służą do oceny ryzyka wystąpienia chorób genetycznych u płodu. Badania NIPT są nieinwazyjnymi badaniami prenatalnymi z krwi. Próbką do badania w przypadku tych testów jest właśnie krew. Badanie NIFTY pro ma jednak szerszy zakres chorób – sprawdza 94 choroby genetyczne. W cenie zawiera ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego oraz możliwość określenia płci dziecka na życzenie.

Test NIPT porównanie – czy wszystkie testy NIPT są wiarygodne?

Testy NIPT czym się różnią? Wszystkie badania NIPT są nieinwazyjne, bezpieczne i mają dość wysoką czułość. Testy te są również dokładne w wykrywaniu schorzeń genetycznych. Jednak nie wszystkie badania mają taką samą czułość, zakres i ewentualne dodatkowe udogodnienia. Bardzo wysoką czułość dla trisomii 21. (zespół Downa) ma test NIFTY pro, to ponad 99%. Wiele mam dlatego decyduje się na jego wykonanie. Przed wybraniem badania prenatalnego warto zapoznać się dokładnie z wszystkimi testami NIPT.

Test NIPT porównanie – czy warto robić badania NIFTY?

Decyzja o wykonaniu badania NIPT jest bardzo indywidualna. Wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie testu, który ma najszerszy zakres i wysoką czułość. Z tego względu wiele przyszłych mam decyduje się właśnie na wykonanie badania NIFTY. Wynik jest dostępny bardzo szybko, maksymalnie do 10 dni. Laboratoria oferują czasem konsultację wyniku testu NIFTY z lekarzem genetykiem w cenie badania. Warto mieć pewność co do wyniku, dlatego konsultacja jest bardzo istotna.

Test NIPT porównanie – czy NIPT wykrywa zespół Downa?

Test NIPT porównanie zakresu badań – z reguły testy te badają dużą liczbę chorób. Test NIFTY można określić również jako badanie na zespół Downa w ciąży. NIFTY pro ma bardzo wysoką czułość. Pamiętajmy, że badania prenatalne nie zagwarantują nam zdrowego dziecka a sprawdzą ryzyko wystąpienia chorób, które wchodzą w zakres badania. Na badania NIPT decyduje się wiele przyszłych ze względu na ich nieinwazyjność. Wykonanie testu nie wiąże się z ryzykiem poronienia.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin