Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Badanie na zespół Downa w ciąży – dlaczego test NIPT zdobywa uznanie?

Badanie na zespół Downa w ciąży – dlaczego test NIPT zdobywa uznanie?

Kiedy kobieta dowiaduje się o ciąży, doświadcza wielu różnych emocji. Jednak wraz z radością pojawiają się też obawy o zdrowie przyszłego maluszka. Badania prenatalne, w tym badania na zespół Downa stały się ważnym elementem ciąży. Wśród nich test NIPT – NIFTY pro cieszy się dużą popularnością wśród przyszłych mam. Dlaczego?

Czy badanie na zespół Downa w ciąży jest całkowicie nieinwazyjne?
Badanie w ciąży na zespół Downa, dlaczego testy NIPT cieszą się dużym powodzeniem?
Badanie na zespół Downa w ciąży – jaka próbka potrzeba jest do badania?
Wiarygodność badania w ciąży na zespół Downa

Czy badanie na zespół Downa w ciąży jest całkowicie nieinwazyjne?

Badanie na zespół Downa w ciąży jest nieinwazyjne. Dotyczy to testów NIPT, które analizują wolne płodowe DNA krążące we krwi przyszłej mamy. Tradycyjne metody diagnozowania zespołu Downa opierały się na procedurach inwazyjnych, takich jak biopsja kosmówki czy amniopunkcja. Jednak obecnie testy prenatalne z krwi są przyjazne dla pacjentek. Badanie NIPT, takie jak test NIFTY to nieinwazyjne badanie prenatalne z krwi. Jest całkowicie bezpieczne zarówno dla mamy i płodu.

Badanie w ciąży na zespół Downa, dlaczego testy NIPT cieszą się dużym powodzeniem?

NIPT, czyli nieinwazyjny test prenatalny zyskał uznanie wielu przyszłych mam dzięki bezpieczeństwu i dokładności. Wśród nich wyróżnia się test NIFTY pro. Badanie w ciąży na zespół Downa, takie jak NIFTY pro bada aż 94 choroby genetyczne. W cenie badania NIFTY zawarte jest ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego. Zakres tego badania obejmuje: 6 trisomii, 4 choroby dotyczące nieprawidłowości chromosomów płci, 84 mikrodelecje/mikroduplikacje. Na życzenie możemy sprawdzić również płeć dziecka.

Badanie na zespół Downa w ciąży – jaka próbka potrzeba jest do badania?

Wolne płodowe DNA (cffDNA) jest kluczem do przeprowadzenia badania. Aby przeprowadzić badanie NIPT potrzebna jest próbka krwi przyszłej mamy. W jej krwi krąży cffDNA, które podlega analizie. Dzięki temu można nieinwazyjnie ocenić ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u płodu, w tym zespołu Downa.

Wiarygodność badania w ciąży na zespół Downa

Nie tylko bezpieczeństwo, ale także wiarygodność testu ma kluczowe znaczenie. Badanie w ciąży na zespół Downa – test NIFTY potwierdza swoją wiarygodność szeroką walidacją kliniczną. Co więcej, na całym świecie NIFTY wykonano już 10 mln razy. Badania prenatalne, w tym badanie na zespół Downa w ciąży są niezwykle ważne dla przyszłych mam. Testy pozwolą odzyskać spokój w ciąży i sprawdzić stan zdrowia nienarodzonego maluszka.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin