Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Badanie na zespół Downa w ciąży – dlaczego warto?

Badanie na zespół Downa w ciąży – dlaczego warto?

Wykonanie badania prenatalnego na wczesnym etapie ciąży pozwoli na poznanie zdrowia dziecka, jeszcze przed narodzinami. Badanie na zespół Downa w ciąży to jedno z najważniejszych badań przesiewowych. Umożliwia wykrycie ryzyka trisomii 21. już od 10 tygodnia ciąży. Jaki zakres ma badanie w ciąży na zespół Downa, ile kosztuje oraz dlaczego jest tak cenione przez przyszłe mamy?

Spis treści:

Jaki zakres ma badanie na zespół Downa w ciąży?
Badanie w ciąży na zespół Downa – ile kosztuje?
Gdzie zrobić badanie w ciąży na zespół Downa?
Badanie na zespół Downa w ciąży – test polecany przez Mamy

Jaki zakres ma badanie na zespół Downa w ciąży?

Badanie na zespół Downa w ciąży w przypadku nieinwazyjnych badań prenatalnych, polega na pobraniu próbki krwi przyszłej mamy. Analizie podlega wolne płodowe DNA, które krąży w jej krwiobiegu. Badania te przeważnie mają szerszy zakres analizowanych nieprawidłowości. Badanie NIFTY pro sprawdza 93 najczęściej polega na kombinacji testów biochemicznych i4 choroby genetyczne, w tym właśnie trzy najczęściej występujące trisomie. Genetyczne testy prenatalne NIPT są całkowicie bezpieczne i nie wiążą się z żadnym ryzykiem dla przyszłej mamy i jej maluszka.

Badanie w ciąży na zespół Downa – ile kosztuje?

Cena badania na zespół Downa w ciąży może różnić się w zależności od rodzaju przeprowadzanych testów oraz wybranego laboratorium. Testy NIPT kosztują około 2000 zł. W zależności od rodzaju badania oraz innych dodatkowych udogodnień, ceny będą inne. Cena testu NIFTY pro to około 2400 zł. Czasami badanie można wykonać w promocyjnej cenie, kiedy kosztować może 1900 zł. Badania w ciąży za zespół Downa są wiarygodne, dlatego przyszłe mamy po wykonaniu takiego testu mogą odzyskać spokój.

Gdzie zrobić badanie w ciąży na zespół Downa?

Badanie w ciąży na zespół Downa można wykonać w większości laboratoriów, które oferują badania prenatalne. Warto tutaj zwrócić uwagę na nieinwazyjność testu oraz jego zakres. Warto również wybrać placówkę z doświadczeniem i odpowiednimi certyfikatami. W dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, dostępnych jest wiele specjalistycznych miejsc, które oferują pełen zakres badań prenatalnych.

Badanie na zespół Downa w ciąży – test polecany przez Mamy

Badanie na zespół Downa jest powszechnie rekomendowane i cenione przez przyszłe mamy za zdolność do wczesnego dostarczania ważnych informacji o zdrowiu maluszka. Wiele kobiet dzieli się swoimi pozytywnymi doświadczeniami związanymi z tym badaniem, podkreślając, jak ważne jest dla nich, aby móc odpowiednio przygotować się na przyjście na świat dziecka. Nieinwazyjne testy prenatalne z krwi są obecnie często wykonywanymi badaniami przez przyszłe mamy.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin