Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Ciąża – objawy, pierwsza wizyta u lekarza, badania prenatalne i poród Czy można zrobić test na ojcostwo będąc w ciąży?

Czy można zrobić test na ojcostwo będąc w ciąży?

Badania na ojcostwo można zlecić w każdej sytuacji – wiek, stan zdrowia ani inne czynniki nie mają wpływu na przebieg lub wynik badania. Rzadko jednak spotyka się oferty badań w zakresie ustalenia ojcostwa jeszcze na etapie ciąży. Czy można zrobić test na ojcostwo będąc w ciąży? Testy na ojcostwo w ciąży wykonują tylko najbardziej wyspecjalizowane laboratoria. Analiza materiału DNA nienarodzonego dziecka jest znacznie bardziej skomplikowana niż w przypadku badań po narodzinach, ale pomimo tego faktu istnieją laboratoria, które wykonują nawet tak złożone badania. Kiedy najwcześniej można zrobić test na ojcostwo? Dowiedz się więcej!

Spis treści – najważniejsze informacje:

Kiedy najwcześniej można zrobić test na ojcostwo?

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Czy badania na ojcostwo w ciąży gwarantują pewny wynik?

Kiedy najwcześniej można zrobić test na ojcostwo?

Najwcześniej dostępne badanie ojcostwa można zrealizować już od 8 tygodnia ciąży! Test na ojcostwo w ciąży wykonuje się na podstawie próbek dostarczonych od matki i domniemanego ojca. Od matki pobierana jest krew. Cała procedura jest bezpieczna, ponieważ krew do badania pozyskiwana jest z żyły odłokciowej (tak jak w przypadku typowej morfologii). Badanie z krwi polega na wyizolowaniu wolnego DNA płodowego z osocza krwi matki – w ramach badania analizowanych jest aż 2304 markerów DNA. Potencjalny ojciec dostarcza natomiast wymaz z policzka – wystarczy jedynie potrzeć przez kilkanaście sekund wewnętrzną stronę policzka. Test na ojcostwo w ciąży jest całkowicie bezpieczny zarówno dla matki, jak i nienarodzonego dziecka.

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Osoby którym zależy na ustaleniu ojcostwa w ciąży niejednokrotnie zastanawiają się, ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży. W przypadku standardowych badań po narodzinach czynników uzależniających cenę za badanie jest wiele. Najszybsze dostępne badania na ojcostwo w ciąży kosztują około 7 tysięcy złotych. Cena wynika z zaawansowanych technologii i sprzętu wykorzystywanych w procesie analiz. Gdy zależy nam na czasie i kierujemy się głównie tym, kiedy najwcześniej można wykonać test na ojcostwo często cena nie gra roli. Warto pamiętać, że w przypadku badań na ojcostwo w ciąży istnieje możliwość rozłożenia opłaty na dogodne raty.

Czy badania na ojcostwo w ciąży gwarantują pewny wynik?

Badania na ojcostwo w ciąży gwarantują tak samo pewny i jednoznaczny wynik jak wszystkie pozostałe testy na ojcostwo wykonywane po narodzinach. Test na ojcostwo w ciąży jest w stanie zniwelować stres i niepewność towarzyszącą przyszłym rodzicom – rezultat testu dostarcza jasną informację – potwierdza lub wyklucza ojcostwo.

Czas oczekiwania na wynik wynosi średnio od 10 do 15 dni roboczych od momentu dostarczenia próbek do laboratorium.

Korzyści jakie wynikają z badania na ojcostwo w ciąży to z pewnością fakt, iż przyszli rodzice mogą lepiej przygotować się do nowej roli, zacieśniają się relacje rodzinne, a także zyskujemy spokój na całe życie.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin