Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x

VERACITY, VERAgene – cena i zakres badanych chorób

VERAgene oraz VERACITY to przesiewowe prenatalne badania genetyczne, które można wykonać już od 10. tygodnia ciąży. Co wykrywają VERAgene oraz VERACITY? Ile kosztują? Podpowiadamy.

Artykuł powstał we współpracy z badaniaprenatalne.pl i ma charakter informacyjny. Obecnie nie wykonujemy badania VERACITY i VERAgene.

Veragene, Veragene cena, Veracity, Veracity cena

Spis treści:

  1. VERACITY – czym jest badanie?
  2. VERAgene – na czym polega badanie?
  3. VERACITY – zakres badanych chorób
  4. VERAgene – co bada?
  5. VERACITY – cena badania prenatalnego
  6. VERAgene – cena badania prenatalnego
  7. Test VERACITY i VERAgene a test NIFTY pro i inne badania prenatalne

jak sprawdzić wiarygodność laboratorium

VERACITY – czym jest badanie?

VERACITY to nieinwazyjne badanie prenatalne (NIPT) oparte na metodzie analizy wolnego pozakomórkowego DNA płodu. Test VERACITY należy do grupy badań przesiewowych – oznacza to, że nieprawidłowy wynik świadczy o ryzyku nieprawidłowości i należy go jeszcze potwierdzić poprzez dodatkowe badania diagnostyczne (np. amniopunkcję lub biopsję kosmówki).

Badanie VERACITY oraz VERAgene wykonuje się, gdy istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia wad genetycznych płodu i gdy rodzice chcą sprawdzić zdrowie dziecka w bezpieczny sposób. Oba testy prenatalnesą zalecane dla par, które otrzymały nieprawidłowe wyniki innych badań prenatalnych, np. testu podwójnego. VERACITY można wykonać już od 10. tygodnia ciąży, próbką do badania jest krew ciężarnej pobrana z żyły odłokciowej. Czas oczekiwania na wynik wynosi kilkanaście dni roboczych.

VERAgene – na czym polega badanie?

VERAgene to badanie prenatalne, które można wykonać już od 10. tygodnia ciąży, do jego przeprowadzenia jest wymagane skierowanie od lekarza. Test VERAgene łączy w sobie zalety testu Veracity i screeningu rodziców.
Do badania VERAgene powinno przystąpić oboje rodziców, aby wykonać test, potrzebna jest próbka krwi żylnej ciężarnej oraz wymaz z policzka biologicznego ojca. Materiał genetyczny pobrany od ojca jest wykorzystywany do oceny ryzyka wystąpienia jednej ze 100 chorób dziedziczonych jednogenowo. Pozostałe zaburzenia są oceniane na podstawie wolnego DNA płodu. Czas oczekiwania na wynik wynosi do 10 dni roboczych.

VERACITY – zakres badanych chorób

VERACITY wykrywa trzy najczęstsze trisomie: zespół Downa (trisomia 21), zespół Edwardsa (trisomia 18) oraz zespół Patau (trisomia 13). Badanie identyfikuje także nieprawidłowości w obrębie chromosomów płciowych, takie jak monosomia X (zespół Turnera), trisomia X (zespół Potrójnego X), zespół Klinefeltera oraz zespół Jacobsa.
VERACITY w najszerszym wariancie może wykryć także kilka wybranych mikrodelecji (delecja 1p36, Zespół DiGeorge’a, Zespół Wolfa-Hirschhorna oraz Zespół Smith-Magenis). Na życzenie na wyniku testu może się znaleźć również adnotacja odnośnie płci dziecka.

VERAgene – co bada?

VERAgene wykrywa najczęstsze:

  • aneuploidie – zespół Downa (trisomia 21), zespół Edwardsa (trisomia 18), zespół Patau (trisomia 13), zespół Turnera (monosomia X), zespół Jacobsa;
  • choroby monogenowe – takie jak np. mukowiscydoza, pląsawica-akantocytoza, fenyloketonuria, iedokrwistość sierpowata, artrogrypoza, opóźnienie umysłowe i napady drgawkowe;
  • mikrodelecje – zespół DiGeorge, zespół Smith-Magens, zespół Wolfa-Hirschhorma, zespół delecji 1p36.

VERACITY – cena badania prenatalnego

Ile kosztuje badanie VERACITY? Cena rozszerzonej wersji testu, wynosi około 2100-2500 złotych.

VERAgene – cena badania prenatalnego

Ile kosztuje VERAgene? Cena badania, wliczając w to analizę genów rodziców wynosi około 3000 złotych.

test nipt

Test VERACITY i VERAgene a test NIFTY pro i inne badania prenatalne

Porównanie testu VERACITY, VERAgene i NIFTY pro jest dostępne na stronie: badanienifty.pl/test-nifty-a-veracity-i-veragene-podobienstwa-i-roznice

Dowiedz się więcej o badaniach wolnego płodowego DNA i pobierz bezpłatny poradnik ze wskazówkami, jak wybrać test NIPT.

Artykuł powstał we współpracy z badaniaprenatalne.pl i ma charakter informacyjny. Obecnie nie wykonujemy badania VERACITY i VERAgene.
5/5 - (2 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin