Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Test NIPT co to jest? Jaka jest cena testu NIPT? Test Harmony – na czym polega? Co pozwala wykryć? Cena testu Harmony

Test Harmony – na czym polega? Co pozwala wykryć? Cena testu Harmony

Test Harmony jest przesiewowym, nieinwazyjnym badaniem prenatalnym. Wykorzystuje on metodę analizy wolnego płodowego DNA, aby zbadać trisomię 13., 18. i 21. u płodu już po 10 tygodniu ciąży. Na czym dokładnie polega ten test i jakie choroby pozwala wykryć? Warto przeczytać poniższe najważniejsze informacje odnośnie Harmony.

jak sprawdzić wiarygodność laboratorium

test harmony, test harmony cena, harmony, harmony test cena, harmony test co to jestSpis treści:

 1. Test Harmony – na czym polega? Harmony test – co to jest?
 2. Test Harmony – oczekiwanie na wynik
 3. Test Harmony – jakie bada choroby? Zakres badania
 4. Test Harmony – wskazania i przeciwwskazania
 5. Test Harmony – cena
 6. Test Harmony i test NIFTY pro oraz inne badania prenatalne

Artykuł powstał we współpracy z badaniaprenatalne.pl i ma charakter informacyjny. Obecnie nie wykonujemy badania Harmony. Więcej informacji o nieinwazyjnym teście prenatalnym z ubezpieczeniem NIFTY pro jest TUTAJ >>

Test Harmony – na czym polega? Harmony test – co to jest?

Harmony test to nieinwazyjny test prenatalny wykonywany z krwi Matki.

Test Harmony należy do grupy nieinwazyjnych genetycznych testów prenatalnych przesiewowych – NIPT. Badanie wolnego płodowego DNA można przeprowadzić od 10 tygodnia ciąży. W tym celu należy pobrać próbkę krwi od ciężarnej, która następnie jest analizowana w laboratorium w USA, a stosowana metoda pozwala na analizę konkretnych chromosomów.

Harmony pozwala na ocenienie ryzyka ewentualnych nieprawidłowości znajdujących się w materiale genetycznym płodu. Dzięki temu badaniu można określić np. najczęściej występujące trisomie (21., 18., 13.), a także określić płeć na życzenie.

Kiedy test Harmony wykaże nieprawidłowości to zaleca się wykonać dalsze badania. Wtedy specjalista zwykle zleca przeprowadzenie inwazyjnych badań diagnostycznych, np. amniopunkcję w celu ostatecznego potwierdzenia lub wykluczenia choroby.

Test Harmony – ile czeka się na wynik badania?

Na wyniki Harmony zwykle czeka się do ok. 8-17 dni roboczych (w zależności od placówki). Wynik badania prenatalnego powinien być zinterpretowany przez lekarza.

Test Harmony – jakie bada choroby? Zakres badania

Na podstawie testu Harmony (w zależności od wybranej opcji testu) można ocenić ryzyko:

 • najczęstszych trisomii – 21 (zespół Downa) i 18 (zespół Edwardsa), a także 13 (Patau),
 • nieprawidłowości występujących w obrębie chromosomów płci – zespół Turnera (X), trisomia chromosomu X, zespół Klinefertera (XXY) i zespół Jacobsa (XYY);
 • test Harmony wykrywa też zespół delecji 22q11.2,

Czułość testu Harmony dla trisomii 21. wynosi ponad 99%.  Na życzenie rodziców można także umieścić informację o płci dziecka.

Test Harmony – wskazania i przeciwwskazania

Test Harmony zleca ginekolog. Wskazaniem jest sytuacja, kiedy już w rodzinie pary albo w poprzedniej ciąży wystąpiły choroby genetyczne. Test test warto wykonać, kiedy przyszła mama ma powyżej 35 lat lub niepokoi się o zdrowie dziecka. Przeciwwskazaniem do Harmony jest ciąża mnoga trojacza i wysoka krotność płodów.

Harmony test – cena. Ile kosztuje badanie Harmony?

Cena testu Harmony zależy od placówki, w której wykonuje się badanie (pobiera próbkę do badania w Polsce).

Analizy w teście Harmony wykonywane są w laboratorium klinicznym Ariosa Diagnostics. Jest ono certyfikowane przez CLIA i akredytowane przez CAP. Próbki do wykonania testu można pobrać w wybranych placówkach medycznych w Polsce. Cena testu Harmony mieści się w granicy 2200 – 2400 zł.

Test Harmony a test NIFTY pro oraz inne badania prenatalne

Mamy często pytają czym różni się test Harmony od NIFTY pro i innych badań prenatalnych z wolnego płodowego DNATest Harmony różni się od testu NIFTY pro przede wszystkim zakresem badanych chorób, miejscem wykonywanych analiz, metodą badania i ubezpieczeniem.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o różnicach w NIPT w bezpłatnym poradniku. Poradnik można zamówić wypełniając formularz:


  Zamów bezpłatny poradnik

  Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu wysłania zamówionego poradnika, odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO; dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://badanienifty.pl/polityka-prywatnosci/

  Więcej o badaniach wolnego płodowego DNA:

  Artykuł powstał we współpracy z badaniaprenatalne.pl i ma charakter informacyjny, obecnie nie wykonujemy badania Harmony. Przejdź do informacji o nieinwazyjnym teście prenatalnym z ubezpieczeniem NIFTY pro TUTAJ >>

  Źródła: badaniaprenatalne.pl, harmonytest.roche.com

  4.7/5 - (12 głosów / głosy)

  Mapa

  Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
  Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

  Umów wizytę domową
  CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

  ostrzezenie nifty

  Zarezerwuj termin