Test Harmony - na czym polega? Co pozwala wykryć? Cena testu Harmony Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Test NIPT: jaka jest cena i na czym polega badanie? Test Harmony – na czym polega? Co pozwala wykryć? Cena testu Harmony

Test Harmony – na czym polega? Co pozwala wykryć? Cena testu Harmony

Test Harmony jest przesiewowym i nieinwazyjnym badaniem prenatalnym. Wykorzystuje on metodę analizy wolnego płodowego DNA. Na czym dokładnie polega ten test i jakie choroby pozwala wykryć? Warto przeczytać poniższe najważniejsze informacje odnośnie Harmony.

test harmony, test harmony cena, harmonySpis treści:

  1. Test Harmony – na czym polega?
  2. Test Harmony – oczekiwanie na wynik
  3. Test Harmony – jakie bada choroby?
  4. Test Harmony – wskazania i przeciwwskazania
  5. Test Harmony – cena
  6. Test Harmony i test NIFTY pro oraz inne badania prenatalne
Artykuł powstał we współpracy z badaniaprenatalne.pl i ma charakter informacyjny. Obecnie nie wykonujemy badania Harmony.

Test Harmony – na czym polega?

Test Harmony należy do grupy nieinwazyjnych genetycznych testów prenatalnych przesiewowych – NIPT. Badanie wolnego płodowego DNA można przeprowadzić od 10 tygodnia ciąży. W tym celu należy pobrać próbkę krwi od ciężarnej i wyizolować z niej cfDNA – DNA dziecka i matki.

Harmony pozwala na ocenienie ryzyka ewentualnych nieprawidłowości znajdujących się w materiale genetycznym płodu. Dzięki temu badaniu można określić np. najczęściej występujące trisomie.

Kiedy test Harmony wykaże nieprawidłowości to zaleca się wykonać dalsze badania. Wtedy specjalista zwykle zleca przeprowadzenie inwazyjnych badań diagnostycznych, np. biopsję kosmówki albo amniopunkcję. Po uzyskaniu wyniku można postawić diagnozę choroby genetycznej.

Najczęściej wyniki badań prenatalnych nie wykrywają choroby a dzięki temu rodzice zyskują spokój i mogą oczekiwać narodzin bez stresu o zdrowie.

Test Harmony – ile czeka się na wynik?

Na wyniki Harmony zwykle czeka się do ok. 10 dni roboczych od chwili, kiedy próbka krwi dotrze już do laboratorium genetycznego. Wynik badania prenatalnego powinien być zinterpretowany przez lekarza.

Test Harmony – jakie bada choroby?

Na podstawie testu Harmony można ocenić ryzyko:

  • najczęstszych trisomii – 21 (zespół Downa) i 18 (zespół Edwardsa), a także 13 (Patau),
  • nieprawidłowości występujących w obrębie chromosomów płci – zespół Turnera (X), trisomia chromosomu X, zespół Klinefertera (XXY) i zespół Jacobsa (XYY);
  • test Harmony wykrywa też zespół delecji 22q11.2,

Czułość testu Harmony jest wysoka i dla trisomii 21. wynosi ponad 99%.  Na życzenie rodziców można także umieścić informację o płci dziecka.

Test Harmony – wskazania i przeciwwskazania

Test Harmony zleca ginekolog. Wskazaniem jest sytuacja, kiedy już w rodzinie pary albo w poprzedniej ciąży wystąpiły choroby genetyczne. Test test warto wykonać, kiedy przyszła mama ma powyżej 35 lat lub niepokoi się o zdrowie dziecka. Przeciwwskazaniem do Harmony jest ciąża mnoga trojacza i wysoka krotność płodów.

Test Harmony – cena. Ile kosztuje badanie?

Cena testu Harmony zależy od placówki, w której wykonuje się badanie. Wykonuje się go w laboratorium klinicznym Ariosa Diagnostics. Jest ono certyfikowane przez CLIA i akredytowane przez CAP. Próbki do wykonania testu można pobrać w wybranych placówkach medycznych w Polsce. Cena testu Harmony mieści się w granicy 2200 – 2400 zł.

Cena testu Harmony nie obejmuje ubezpieczenia wyniku fałszywie negatywnego.

test nipt

Test Harmony a test NIFTY pro oraz inne badania prenatalne

Test Harmony różni się od testu NIFTY pro przede wszystkim zakresem badanych chorób, miejscem wykonywanych analiz i ubezpieczeniem. Zobacz więcej: Porównanie testu NIFTY pro i Harmony

Dowiedz się więcej o badaniach wolnego płodowego DNA:

Artykuł powstał we współpracy z badaniaprenatalne.pl i ma charakter informacyjny


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.93 / 5.00 137 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626