Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Test NIPT co to jest? Jaka jest cena testu NIPT? Test Panorama – cena. Na czym polega i jakie choroby bada test Panorama?

Test Panorama – cena. Na czym polega i jakie choroby bada test Panorama?

Test Panorama to nieinwazyjne badanie prenatalne oparte na analizie badanie wolnego płodowego DNA. Jakie choroby bada test Panorama? Od czego zależy cena testu prenatalnego Panorama? Kto może wykonać badanie? Czym różni się test Panorama od NIFTY pro i innych badań prenatalnych? Podpowiadamy.

test panorama, test panorama cenaSpis treści:

 1. Test Panorama – na czym polega badanie?
 2. Ile czeka się na wynik testu Panorama?
 3. Test Panorama – zakres badanych chorób
 4. Test Panorama – wskazania i przeciwwskazania do wykonania badania
 5. Test Panorama – cena badania
 6. Test Panorama a test NIFTY pro i inne badania NIPT

.

test nipt

Artykuł powstał we współpracy z badaniaprenatalne.pl i ma charakter informacyjny. Obecnie nie wykonujemy badania Panorama. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat nieinwazyjnego testu prenatalnego NIFTY pro >>

Test Panorama – na czym polega badanie?

Test Panorama to nieinwazyjne badania prenatalne, które można wykonać już od 9. tygodnia ciąży. Polega on na pobraniu krwi matki (niewielkiej ilości – 20 ml) i wyizolowaniu z próbki materiału cffDNA, czyli wolnego pozakomórkowego DNA płodu. Następnie materiał genetyczny dziecka jest analizowany pod kątem najpopularniejszych chorób genetycznych z wykorzystaniem metody SNP.

Test Panorama jest wykonywany na zlecenie lekarza. Pobranie krwi do badania płodowego DNA nie wymaga specjalnych przygotowań, jest bezbolesne i nieinwazyjne. W dniu pobrania ciężarna nie musi być na czczo.

Badanie Panorama jest dostępne w trzech wersjach: podstawowej (Panorama Basic), rozszerzonej (Panorama Advanced) oraz pełnej (Panorama Extended). Od wybranej wersji zależy zakres badanych chorób oraz cena badania Panorama.

Test Panorama należy do grupy badań przesiewowych nieinwazyjnych. Jeśli badanie wskaże na obecność nieprawidłowości, wykonywane są dalsze badania prenatalne, które są inwazyjne. Lekarz może wtedy zalecić pacjentce wykonanie badań diagnostycznych, takich jak amniopunkcja lub biopsja kosmówki.


Zastanawiasz się który test prenatalny wybrać? Poznaj wskazówki na co warto zwrócić uwagę w bezpłatnym poradniku:

jak wybrac nipt poradnik

 


 

Ile czeka się na wynik testu Panorama?

Wynik testu Panorama jest dostępny w ciągu około 14 dni roboczych, licząc od momentu, gdy próbka krwi ciężarnej dotrze do laboratorium genetycznego. Analizy odbywają się w USA.

Test Panorama – zakres badanych chorób

Test Panorama identyfikuje u dziecka nieprawidłowości takie jak:

 • najczęstsze trisomie – 21 (zespół Downa), 18 (zespół Edwardsa) oraz 13 (Patau);
 • anomalie w obrębie chromosomów płci – zespół Turnera (X), zespół Klinefertera (XXY), trisomia chromosomu X, zespół Jacobsa (XYY).

Test Panorama w wersji rozszerzonej może analizować DNA dziecka także pod kątem zespołów mikrodelecji i mikroduplikacji, takich jak:

 • delecja 22q11.2, czyli zespół DiGeorge’a;
 • delecja 1p36;
 • delecja 15q, czyli zespoły Angelmana/Pradera-Williego;
 • delecja 5q, czyli zespół Cri du Chat (zespół kociego krzyku).

Czułość testu Panorama wynosi powyżej 99% (dla nieprawidłowości chromosomowych takich jak trisomia 21, trisomia 13, trisomia chromosomów płci), szansa na uzyskanie fałszywie dodatniego wyniku jest mniejsza niż 0,1%. Na życzenie rodziców na wyniku testu Panorama może się znaleźć także adnotacja o płci dziecka. Czułość badania dla określenia płci wynosi powyżej 99%.

Test Panorama – wskazania i przeciwwskazania do wykonania badania

Prenatalne badania przesiewowe, takie jak test Panorama, są zalecane dla wszystkich kobiet w ciąży, które chciałyby dokładnie przebadać zdrowie swojego dziecka. W szczególności warto je wykonać, gdy:

 • w rodzinie zdarzały się przypadki chorób genetycznych;
 • w poprzednich ciążach występowały choroby genetyczne i wady wrodzone;
 • wiek matki jest zaawansowany (powyżej 35. roku życia).

Najczęściej badania prenatalne nie wykazują żadnych nieprawidłowości i rodzice mogą ze spokojem cieszyć się ciążą.

jak sprawdzić wiarygodność laboratorium

Test Panorama – cena badania

Ile kosztuje test Panorama? Cena testu Panorama zależy od placówki i wersji testu, waha się ona od około 2200 do 2800 złotych.

Test Panorama a test NIFTY pro i inne badania prenatalne

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem testu Panorama i innych badań prenatalnych, sprawdź porównanie testu Panorama i NIFTY pro jest dostępne na stronie: badanienifty.pl/porownanie-testu-nifty-pro-i-panorama-basic-advanced-i-extended.

Który test wybrać?

Nadal zastanawiasz się który test NIPT wybrać? Czym różnią się te badania? Zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami w bezpłatnym poradniku. Poradnik możesz zamówić wypełniając formularz:


  Zamów bezpłatny poradnik

  Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu wysłania zamówionego poradnika, odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO; dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://badanienifty.pl/polityka-prywatnosci/

   

  Pobierz bezplatny poradnik jak wybrac nipt

  Dowiedz się także więcej o badaniach wolnego płodowego DNA:

  Artykuł powstał we współpracy z badaniaprenatalne.pl i ma charakter informacyjny. Obecnie nie wykonujemy badania Panorama. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat nieinwazyjnego testu prenatalnego NIFTY pro >>
  4.7/5 - (22 głosów / głosy)

  Mapa

  Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
  Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

  Umów wizytę domową
  CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

  ostrzezenie nifty

  Zarezerwuj termin