Czym jest badanie NIFTY i jaki ma cel?
Testy NIPT należą do grona nowoczesnej diagnostyki prenatalnej, która zadebiutowała na rynku kilkanaście lat temu. Najpopularniejszym spośród testów NIPT jest test NIFTY dostępny w wersji standardowej i PRO. Badanie można wykonać w laboratoriach genetycznych, warto jednak wybierać sprawdzone placówki. Najlepiej, jeśli są to punkty autoryzowane.
NIFTY – co to takiego?
Test NIFTY pro – wiarygodność testu NIFTY
Czy test NIFTY to najchętniej wybierane badanie prenatalne?
Z kim skonsultować wynik testu NIFTY?
NIFTY – co to takiego?
Wielu przyszłych rodziców pyta o NIFTY co to właściwie jest? Test NIFTY i test NIFTY PRO to nowoczesna metoda badań prenatalnych. Można je wykonać nie narażając zdrowia i życia nienarodzonego dziecka. W tym badaniu z krwi matki wyodrębnia się wolne płodowe DNA, czyli materiał genetyczny pochodzący od dziecka. W tym celu wykorzystuje się metodę sekwencjonowania, która wymaga zachowania odpowiednich procedur i sprzętu, dlatego też test NIFTY nie należy do najtańszych.
Test NIFTY PRO – wiarygodność testu NIFTY
Zarówno test NIFTY PRO jak i standardowy test NIFTY są wiarygodne na poziomie 99%. Jest to bardzo wysoki wynik, który zapewnia znacznie dokładniejszą analizę niż np. badanie USG czy test PAPP-A. Sprawdzone laboratoria dbają o odpowiednie wykonanie badania, dlatego uzyskanemu wynikowi można w pełni zaufać.
Czy test NIFTY to najchętniej wybierane badanie prenatalne?
Test NIFTY jest najchętniej wybieranym spośród badań prenatalnych nieinwazyjnych. Zainteresowanie badaniem wynika z bezpieczeństwa jego wykonania, a także szerokiemu zakresowi wykrywanych zaburzeń. Za popularnością badania przemawia ponadto wysoka wiarygodność analizy. Te czynniki sprawiają, że test NIFTY oraz NIFTY PRO jest rekomendowany przez lekarzy ginekologów.
Z kim skonsultować wynik testu NIFTY?
Badanie NIFTY powinno zawierać w cenie konsultację z lekarzem genetykiem. Jest ona dostępna, jeśli badanie wykazało nieprawidłowości – wówczas genetyk omawia z rodzicami wynik testu NIFTY i wskazuje na dalsze postępowanie – może być konieczne np. wykonanie badań prenatalnych inwazyjnych. Jeżeli wynik jest prawidłowy to nie ma konieczności dodatkowej konsultacji.