Test NIFTY - co należy wiedzieć, kiedy spodziewać się wyników? | Test NIFTY pro Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Test NIFTY – co należy wiedzieć, kiedy spodziewać się wyników?

Test NIFTY – co należy wiedzieć, kiedy spodziewać się wyników?

Test nifty a test NIPT - jaka jest różnica, Do ilu dni otrzymuje się wynik testu nifty, Jak wygląda wynik testu nifty, Co zawiera wynik testu nifty

Test NIFTY to nieinwazyjny test, wykrywający wybrane wady genetyczne płodu.Test określi czy występuje zagrożenie poronienia i czy istnieje możliwość urodzenia martwego dziecka. Pozwala on ocenić stan zdrowia rozwijającego się płodu. Dzięki niemu dowiemy się także jakie jest procentowe prawdopodobieństwo, że nasze dziecko będzie cierpiało na choroby typu zespół Downa, zespół Patau czy zespół Edwardsa.

Test nifty a test NIPT – jaka jest różnica
Do ilu dni otrzymuje się wynik testu nifty?
Jak wygląda wynik testu nifty?
Co zawiera wynik testu nifty?

Test NIFTY, a test NIPT – jaka jest różnica?

NIPT to różne testy genetyczne różniące się przede wszystkim zakresem analizowanych chorób, ceną i ubezpieczeniem wyniku. Mamy wiele testów, z których możemy wybierać. Test NIFTY pro na tle innych wyróżnia przede wszystkim wyżej wspomniane ubezpieczenie wyniku. Test NIFTY jako jedyny na rynku je posiada. Oznacza to, że jeśli pomimo negatywnego wyniku testu oznaczającego, że płód nie cierpi na żadną z chorób, dziecko urodzi się chore, dostaniemy odszkodowanie. Takie odszkodowanie wynosi do 210 000 zł. Jeśli jednak test NIFTY wykaże wynik pozytywny, wtedy należy nam się rekompensata finansowa kosztów diagnostyki prenatalnej do kwoty ok. 2600 zł. Co mówią Mamy, które wykonały test NIFTY pro? W przypadku testu NIFTY opinie często mówią o spokoju, który przyniosło Mamom wykonanie badania, pozbyciu się stresu i wątpliwości oraz o możliwości cieszenia się ciążą.

Do ilu dni otrzymuje się wynik testu NIFTY?

Najpierw próbki muszą zostać dostarczone do laboratorium. Trwa to nie więcej niż 1-2 dni. Następnie wynik testu NIFTY dostaniemy po 11-12 dniach roboczych. Jest to zazwyczaj maksymalny czas oczekiwania. Możemy jednak spotkać się z sytuacją, że wynik dostaniemy znacznie szybciej, niekiedy już po 4 dniach.

Jak wygląda wynik testu NIFTY?

Wynik testu NIFTY może być pozytywny lub negatywny. Jeśli jest on pozytywny, mamy niestety do czynienia z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia chorób genetycznych. Jeśli jest negatywny nie mamy większych powodów do obaw. Wynik podawany jest w procentach.

Co zawiera wynik testu NIFTY?

Wynik testu NIFTY zawiera przede wszystkim informacje o tym czy ilość chromosomów płodu jest prawidłowa i czy istnieje podwyższone ryzyko trisomii chromosomu 21, 18 lub 13 pary – odpowiadających kolejno za zespół: Downa, Edwardsa, Patau. Test NIFTY określa także płeć płodu.


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.91 / 5.00 100 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626