Test NIFTY - krótki poradnik Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Test NIFTY – krótki poradnik

Test NIFTY – krótki poradnik

Co daje test NIFTY, Jak przebiega test NIFTY, Kiedy robi się test NIFTY, Gdzie wykonać test NIFTY

Test NIFTY to innowacyjne badanie prenatalne dostępne już w całej Polsce. To całkowicie nieinwazyjne badanie materiału genetycznego płodu, które powala wykryć wiele poważnych wad w strukturze chromosomów. Obecnie jest jednym z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych badań tego typu.

Co daje test NIFTY?
Jak przebiega test NIFTY?
Kiedy robi się test NIFTY?
Gdzie wykonać test NIFTY?

Co daje test NIFTY?

Test NIFTY pozwala wykryć wiele wad genetycznych płodu. Do najczęstszych należą trisomie, które skutkują chorobami takimi jak zespół Downa, zespół Edwardsa i zespół Patau. Poza tym istnieje możliwość rozpoznania wad wśród chromosomów płci, z których wynikają zespół Klinefeltera u chłopców oraz zespół Turnera u dziewczynek. Test nifty wykrywa także 84 inne mikroduplikacje i mikrodelecje, które mogą skutkować rzadziej rozpoznawanymi schorzeniami.

Test nifty cechuje się ogromną wiarygodnością przekraczającą 99%. Można go wykonać już 10. tygodniu. Jest to zatem duża gwarancja spokoju przez pozostały okres ciąży. Wynik fałszywie ujemny uzyskiwany jest niezwykle rzadko, ale na taki wypadek test NIFTY gwarantuje wypłatę ubezpieczenia do 210 000 zł. W przypadku testu NIFTY cena obejmuje nie tylko ubezpieczenie, ale też refundację badań prenatalnych diagnostycznych wykonanych po uzyskaniu wyniku wskazującego na nieprawidłowość.

Jak przebiega test NIFTY?

Test nifty z punktu widzenia pacjentki jest bardzo prosty. Wymaga jedynie pobrania 10 ml krwi z żyły obwodowej matki. Dopiero później, z wykorzystaniem bardzo zaawansowanych technologii biochemicznych, z materiału izolowane jest DNA dziecka. To DNA poddawane jest wnikliwej analizie w celu znalezienia jakichkolwiek nieprawidłowości.

Kiedy robi się test NIFTY?

Test NIFTY można wykonać już w 10. tygodniu ciąży. Zaleca się przeprowadzenie go u kobiet, które ukończyły 35. rok życia oraz u pacjentek z podwyższonym ryzykiem urodzenia chorego dziecka. Badanie wskazane jest również w przypadku zapłodnienia in vitro. Mogą go jednak wykonać wszystkie kobiety, które pragną zapewnić sobie spokojną i bezstresową ciążę.

Gdzie wykonać test NIFTY?

Test NIFTY zdobywa coraz większe uznanie i popularność, dlatego coraz częściej pada pytania gdzie zrobić test NIFTY? Można wykonać go już niemal w całej Polsce. We większości dużych miast znajdują się specjalne placówki, które oferuję tego rodzaju bezinwazyjne badanie.

Ile kosztuje test NIFTY?

Test NIFTY cena wynosi 2397 złotych. Poza kosztami analizy genetycznej i kosztami związanymi z wydaniem oryginalnego i pewnego wyniku testu cena badania zawiera także:

  • konsultację z lekarzem genetykiem w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (nieprawidłowego),
  • ubezpieczenie wyniku,
  • pobranie próbki w placówce medycznej lub w domu.

Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.93 / 5.00 137 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626