Test NIFTY Pro – zadbaj o swój spokój w trakcie ciąży
Czy w czasie w ciąży myślałaś niejednokrotnie nie tylko nad płcią dziecka, ale też nad możliwymi chorobami? Jeżeli takie kwestie są dla Ciebie powodem do licznych zmartwień, możesz skorzystać z badań prenatalnych, które uspokoją wszelkie obawy z tym związane, a Tobie przywrócą poczucie bezpieczeństwa.
Test NIFTY Pro czy test Sanco – który wybrać?
Dlaczego warto zrobić test NIFTY Pro?
Jaka jest skuteczność testu NIFTY Pro?
Czy są przeciwwskazania do testu NIFTY Pro?
Test NIFTY Pro czy test Sanco – który wybrać?
Oba badania są nieinwazyjne i nowoczesne, różnią się przede wszystkim zakresem chorób i ubezpieczeniem. Test NIFTY Pro jest najnowszym i najszerszym testem prenatalnym dostępnym w Polsce od 2018 roku. Co ważne, jako jedyny jest ubezpieczony na wypadek podania fałszywie negatywnego wyniku, które może wynosić nawet do 210 000 zł. Test Sanco takiego zabezpieczenia nie posiada, w dodatku ma o wiele mniejszy zakres badania. Dzięki badaniu NIFTY Pro dziecko zostanie przebadane pod kątem prawie 100 wad genetycznych.
Dlaczego warto zrobić test NIFTY Pro?
W trakcie ciąży niepokój o zdrowie dziecka jest jak najbardziej naturalny. To oczywiste, że chcemy dowiedzieć się o nim wszystkiego, w końcu mały człowieczek leży tuż pod naszym sercem. Obecne czasy oferują nam nie tylko możliwość poznania płci, ale też wykrycia wielu chorób. Dzięki testowi NIFTY Pro możemy czekać w spokoju aż do porodu. Jeśli chodzi o test NIFTY cena badania zawiera ubezpieczenie, bezpłatne pobranie kolejnej próbki (jeśli jest konieczne) oraz konsultację z lekarzem genetykiem w przypadku wyniku pozytywnego.
Jaka jest skuteczność testu NIFTY Pro?
Dokładność testu szacuje się na ponad 99%. W wynikach testu, znajdują się informacje o wszelkich możliwych wadach dziecka wraz z obliczonym wskaźnikiem prawdopodobieństwa. Został on stworzony na bazie zaawansowanego i precyzyjnego algorytmu, aby jednoznacznie potwierdzić bądź wykluczyć wadę.
Czy są przeciwwskazania do testu NIFTY Pro?
Test NIFTY Pro jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie zaleca się go jednak pacjentkom, które są przed 10 tygodniem ciąży, miały przeprowadzoną transfuzję krwi w ciągu ostatnich 6 miesięcy, był u nich przeprowadzony przeszczep narządów lub są nosicielkami chromosomalnej aneuploidii, chimerii chromosomowej, mikrodelecji i mikroduplikacji chromosomowych. W przypadku prowadzonej wcześniej terapii komórkami macierzystymi, zabieg również jest odradzany. Nie ma jednak przeciwwskazań przy ciąży mnogiej, zabieg jest wtedy tak samo bezpieczny i skuteczny.