Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Badanie NIFTY – czy może wskazać fałszywy wynik?

Badanie NIFTY – czy może wskazać fałszywy wynik?

NIFTY test PRO to rozszerzona wersja popularnego badania NIPT. Pozwala na sprawdzenie stanu zdrowia dziecka już od 10 tygodnia ciąży, przy czym jest całkowicie nieinwazyjny. W ramach NFZ nie można liczyć na refundację kosztów, które są ponoszone z własnej kieszeni – w niektórych przypadkach refundowane są inne badania prenatalne.

Test NIFTY pro falszywy wynik – jak często się trafia i co on oznacza?
Dlaczego ubezpiecznie testu NIFTY pro jest bardzo istotne w tym badaniu prenatalnym?
Kiedy wynik NIFTY może być powodem do zmartwień?
Ulga i spokój – główne emocje towarzyszące mamom przy odbieraniu testu NIFTY pro

Test NIFTY PRO fałszywy wynik – jak często się trafia i co on oznacza?

Wynik NIFTY w bardzo niewielkiej ilości przypadków może być fałszywy. Badania nie są nieomylne, jednak ich wiarygodność sięga 99,9%. Prawdopodobieństwo wystąpienia wyniku fałszywego dotyczy mniej niż 0,05% badanych przypadków, a badania NIFTY są wykonywane każdego dnia na całym świecie.

Dlaczego ubezpieczenie testu NIFTY PRO jest bardzo istotne w tym badaniu prenatalnym?

NIFTY test PRO oferuje ubezpieczenie wyniku w cenie, co jest dodatkową korzyścią dla przyszłych rodziców. W ramach ubezpieczenia można domagać się odszkodowania, w przypadku tzw. wyniku fałszywie dodatniego. Kiedy test wskazuje chorobę, a dziecko rodzi się zdrowe to ogromna radość dla rodziców, jednak sytuacja wskazuje na omyłkę testu, a więc warto starać się o rekompensatę za stres i nerwy.

Kiedy wynik NIFTY może być powodem do zmartwień?

Wynik badania NIFTY może być powodem do zmartwień, jeśli wskazuje zwiększone ryzyko zachorowania na schorzenia genetyczne (ogółem NIFTY wykrywa ponad 90 różnych schorzeń). Pozytywny wynik badania jest konsultowany z lekarzem genetykiem, który zaleci dalsze postępowanie. Pacjentka może wymagać wówczas przeprowadzenia innych badań, np. amniopunkcji.

Ulga i spokój – główne emocje towarzyszące mamom przy odbieraniu testu NIFTY PRO

Wynik NIFTY zawsze budzi ogromne emocje, które są bardzo zróżnicowane. Każda przyszła mama chce, by wynik był prawidłowy i wówczas może cieszyć się zdrojem swojego maluszka. Smutek i bezradność pojawiają się wówczas, kiedy wynik jest pozytywny – należy jednak podkreślić, że nawet taka informacja nie przekreśla szansy na zdrowie dziecka, chociaż ryzyko jest naprawdę duże.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin