Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Kompleksowe badanie na zespół Downa w ciąży – bezpieczeństwo i pewność

Kompleksowe badanie na zespół Downa w ciąży – bezpieczeństwo i pewność

Kobiety w ciąży często obawiają się, że ich dziecko może być narażone na zespół Downa. Dlatego badanie na zespół Downa w ciąży jest idealnym rozwiązaniem. Obecnie dostępne są testy nieinwazyjne, w pełni bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy, jak i nienarodzonego dziecka. Badania prenatalne w kierunku zespołu Downa są zalecane szczególnie kobietom w ciąży po 35 roku życia. Dowiedzmy się więcej na temat testu NIFTY pro i opcji dostępnych dla przyszłych rodziców.

Komu zalecane jest badanie na zespół Downa w ciąży?
Czy badanie na zespół Downa w ciąży można wykonać w domu?
Jakie jest najszersze badanie w ciąży na zespół Downa?
Ile kosztuje badanie w ciąży na zespół Downa w Polsce?

Komu zalecane jest badanie na zespół Downa w ciąży?

Badanie na zespół Downa jest zalecane szczególnie dla kobiet po 35. roku życia, gdzie ryzyko wystąpienia trisomii 21 u płodu jest wyższe. Badanie to jest dostępne i rekomendowane dla wszystkich przyszłych mam. Badania prenatalne są również wskazane, jeśli istnieją inne czynniki ryzyka genetycznego lub choroby genetyczne występowały, występują w rodzinie.

Czy badanie na zespół Downa w ciąży można wykonać w domu?

Tak, badanie na zespół Down w ciąży można wykonać w domu. W przypadku testu NIFTY pro, próbką do badania jest krew przyszłej mamy. Wolne płodowe DNA podlega analizie w badaniu. Próbkę krwi można pobrać na miejscu w placówce lub w domu pacjentki. Przyszłe mamy będą mogły skorzystać z usługi pielęgniarki mobilnej. Taka usługa może być dodatkowo płatna, więc warto dopytać o tą kwestię w laboratorium.

Jakie jest najszersze badanie w ciąży na zespół Downa?

Jednym z najszerszych dostępnych badań prenatalnych jest test NIFTY pro. Oferuje analizę aż 94 różnych chorób genetycznych, w tym 6 trisomii i 4 chorób związanych z nieprawidłowościami chromosomów płci, a także 84 mikrodelecje i mikroduplikacje. To badanie w ciąży na zespół Downa ma bardzo wysoką czułość, właśnie dla trisomii 21. Jest to ponad 99%. Wynik testu NIFTY pro dostępny jest już w 5-10 dni.

Ile kosztuje badanie w ciąży na zespół Downa w Polsce?

Cena badania w ciąży na zespół Downa, takiego jak test NIFTY pro – może wynosić około 2300 zł. Koszt obejmuje ubezpieczenie wyniku, pobranie próbki w placówce, konsultację wyniku nieprawidłowego z lekarzem genetykiem oraz możliwość poznania płci dziecka. Należy jednak pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od placówki i dodatkowych usług oferowanych przez laboratorium. Warto sprawdzić możliwości promocji lub rabatów. Wybór odpowiedniego badania prenatalnego to ważna decyzja dla każdej przyszłej mamy.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin