Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Na czym polega badanie cfDNA?

Na czym polega badanie cfDNA?

Czym jest cfDNA, Czym się różni cfDNA od cffDNA, Badanie NIFTY Pro a cfDNA, Test NIFY Pro a cffDNA

Diagnostyka prenatalna jest ważna dla każdej przyszłej mamy. Pozwala na wykrycie wielu wad genetycznych płodu, bez wykonywania badań inwazyjnych. Dzięki temu kobieta może spokojnie czekać na rozwiązanie, wiedząc, że maluszek jest zdrowy. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, badanie NIFTY powinno być potwierdzone przez badania inwazyjne wybrane przez ginekologa prowadzącego ciążę.

Czym jest cfDNA?
Czym się różni cfDNA od cffDNA?
Badanie NIFTY Pro a cfDNA
Test NIFY Pro a cffDNA

Czym jest cfDNA?

CfDNA to mówiąc fachowo, zawieszone w osoczu krwi fragmenty kwasu dezoksyrybonukleinowego. Bardziej znanym określeniem jest wolne płodowe DNA, które jest obecne w krwi kobiety ciężarnej już od około 7 tygodnia ciąży i może zostać wykorzystane w celu wykonania badań prenatalnych nieinwazyjnych, takich jak test NIFTY lub NIFTY PRO.

Czym się różni cfDNA od cffDNA?

cffDNA to wolne płodowe DNA, które jest obecne również w krwi matki, przedostając się do niej poprzez łożysko. Fragmenty te tworzą wolne pozakomórkowe DNA (cfDNA), w którym znajduje się materiał genetyczny nie tylko płodu, ale również matki. Stężenie cfDNA jest niższe w krwi matki niż cffDNA, które łatwiej jest przez to wyodrębnić podczas badania.

Badanie NIFTY Pro a cfDNA

Podczas badania NIFTY konieczne jest wyizolowanie cffDNA, ale również cfDNA, które zawiera materiał genetyczny matki. Dopiero porównanie tych dwóch DNA pozwala na wyodrębnienie materiału genetycznego dziecka, które jest niezbędne do wykonania analizy i otrzymania wyniku. Cena NIFTY powinna obejmować kompleksową analizę, a także ewentualność otrzymania niejednoznacznego wyniku i konieczność ponownego pobrania próbek.

Test NIFY Pro a cffDNA

Najważniejszym materiałem genetycznym wykorzystywanym do badania NIFTY lub NIFTY PRO jest cffDNA. Pozwala an wykrywanie zaburzeń w obrębie chromosomów płciowych, a także określanie ryzyka trisomii. Warto podkreślić, że cena testu NIPT w zależności od wybranego wariantu może się różnić choćby poprzez zakres badania. Bez względu jednak na jego typ, zawsze opiera się na badaniu cffDNA w stężeniu co najmniej 3,5% w krwi matki.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin