Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Nieinwazyjny test prenatalny NIFTY Pro- wszystko, co należy o nim wiedzieć

Nieinwazyjny test prenatalny NIFTY Pro- wszystko, co należy o nim wiedzieć

O tym, jak ważne w ciąży są badania prenatalne, nie trzeba już przekonywać nikogo. Testy takie pozwalają wykryć wiele chorób i wad genetycznych jeszcze przed narodzinami dziecka, a dzięki temu możliwe jest szybkie wdrożenie leczenia. Co ważne, istnieją już nieinwazyjne i bezpieczne rozwiązania – testy NIPT w których analizuje się cffDNA (wolne płodowe DNA), a jednym z nich jest coraz bardziej popularny test NIFTY Pro.

Jakie choroby wykrywa test NIFTY Pro?
Gdzie można zrobić test NIFTY Pro?
Gdzie można zrobić test NIFTY Pro?
Kto powinien zrobić test NIFTY Pro?

Jakie choroby wykrywa test NIFTY Pro?

Test NIFTY Pro jest w pełni bezpieczny dla dziecka i jest badaniem nieinwazyjnym wykonywanym z krwi obwodowej matki. Pozwala wykryć aż 94 różnych chorób i schorzeń u nienarodzonego dziecka, w tym wad genetycznych. Wśród nich są trisomie: 21, czyli zespół Downa, 18 – zespół Edwardsa, 13 – zespół Patau, a także 9, 16 i 22 chromosomu. Test wykrywa również nieprawidłowości związane z liczbą chromosomów płci, czyli zespól Turnera, zespół Klinefeltera, zespół XXX oraz XYY. Podczas badania możliwe jest wykrycie także aż 84 84 mikrodelecji i mikroduplikacji. Są one uznawane za niezwykle rzadkie, jednak u matek przed 40 rokiem życia prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest nawet większe, niż w przypadku zespołu Downa. W teście NIFTY wyniki podają także płeć dziecka (na życzenie rodziców).

Gdzie można zrobić test NIFTY Pro?

Badanie jest coraz bardziej popularne w Polsce, z tego względu rośnie liczba placówek, w których możliwe jest wykonanie testu. Obecnie jest to ponad autoryzowanych 200 przychodni w całej Polsce. Lista autoryzowanych placówek: https://badanienifty.pl/gdzie-wykonac-test-nifty-pro/autoryzowane-placowki/

Ile kosztuje test NIFTY Pro?

Cena badania NIFTY  Pro wynosi około 2300-2500 złotych i zależy od ośrodka, w którym jest wykonywane. Kwotę można często rozłożyć na dogodne raty. W teście NIFTY opinie świadczą o tym, że mimo nie niskiej ceny, warto zdecydować się na test gdyż przynosi spokój i pozwala pozbyć się stresu.

Kto powinien zrobić test NIFTY Pro?

Test prenatalny NIFTY Pro powinny wykonać przede wszystkim kobiety, które ukończyły 35 rok życia, a obawiają się przeprowadzić inwazyjne badania – w tym wieku zachodzi większe ryzyko wystąpienia wad genetycznych u dziecka. Również przyszłe mamy, u których w badaniach ultrasonograficznych i biochemicznych w pierwszym i drugim trymestrze ciąży wskazują na ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dziecka, powinny wykonać test NIFTY Pro. Badanie wskazane jest także u kobiet, u których istnieją przeciwwskazania do inwazyjnych badań, a wśród nich przodujące łożysko, HIV czy wysokie ryzyko poronienia. Test polecany jest także paniom, które zdecydowały się na zabieg In Vitro.

5/5 - (1 głosów / głosy)

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin