Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl NIFTY- przyszłość testów prenatalnych

NIFTY- przyszłość testów prenatalnych

Testy prenatalne z krwi oparte na analizie wolnego płodowego DNA są sposobem na wykrycie nieprawidłowości genetycznych u dziecka jeszcze przed jego narodzinami. W ten sposób możemy stwierdzić, czy płód rozwija się prawidłowo. Badanie te są nieinwazyjne i posiadają wysoką czułość. Jeżeli matka dziecka obawia się, o jego zdrowie lub ma wskazania ze względu na podwyższone ryzyko choroby genetycznej, może przeprowadzić test.

Uwaga, to jest skrócona wersja artykułu. Zapraszamy do zapoznania się z głównym artykułem na temat NIFTY: badanienifty.pl/czeste-pytania/czym-rozni-sie-test-nifty-pro-od-testu-nifty 

Spis treści:

Co daje test NIFTY?

Jednym z takich testów jest test NIFTY Pro, czyli najszerszy nieinwazyjny test prenatalny w Polsce z pełnym ubezpieczeniem (obejmującym cały zakres badanych chorób). Za jego pomocą można wykryć 94 choroby genetyczne oraz ustalić na życzenie płeć. Dzięki niemu jesteśmy w stanie określić z dużym prawdopodobieństwem, czy będzie chorowało na najbardziej znane choroby genetyczne, takie jak zespół Downa, ale także stwierdzimy obecność mikrodelecji czy mikroduplikacji. Test NIFTY wykrywa sześć trisomii, cztery choroby związane z nieprawidłowością chromosomów płciowych i aż osiemdziesiąt cztery mikrodelecje i mikroduplikacje. Mimo wysokiej czułości test NIFTY pro, podobnie jak inne NIPT, jest badaniem przesiewowym.

Jak przebiega test NIFTY?

Badanie NIFTY polega na pobraniu próbki krwi z żyły odłokciowej matki, która później jest przekazywana do laboratorium w celu analizy DNA płodowego. Pozwala to na dokładnie przyjrzenie się badanemu materiałowi genetycznemu pod kątem jego nieprawidłowości. Wyniki testu otrzymujemy do dziesięciu dni od momentu dostarczenia próbek do laboratorium (transport do laboratorium to zwykle jeden lub dwa dni).

Kiedy robi się test NIFTY?

Test NIFTY można polecić każdej matce martwiącej się o stan zdrowia swojego nienarodzonego dziecka. Istnieje natomiast pewna grupa osób, którym wykonanie testu jest szczególnie zalecane. Są to:

  • kobiety, które urodziły już dziecko z chorobą genetyczną
  • kobiety, które przekroczyły trzydziesty piąty rok życia
  • w przypadku niepewności co do wyniku przesiewowych badań prenatalnych (USG, PAPP-a), które mogą wskazywać na nieprawidłowości

Gdzie wykonać test NIFTY?

Test NIFTY gdzie zrobić?  Możesz go wykonać w całej Polsce w autoryzowanej placówce testDNA Laboratorium po uprzedniej rejestracji na badanie. Dodatkowo, istnieje możliwość wykonania tego testu w domu, przy pomocy domowej pielęgniarki. Podczas wizyty pobiera krew oraz pomaga wypełnić niezbędne do testu dokumenty, które później zostają wysłane do laboratorium.

Uwaga, to jest skrócona wersja artykułu. Zapraszamy do zapoznania się z głównym artykułem na temat NIFTY: badanienifty.pl/czeste-pytania/czym-rozni-sie-test-nifty-pro-od-testu-nifty 
Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin