NIFTY- przyszłość testów prenatalnych | Test NIFTY pro Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl NIFTY- przyszłość testów prenatalnych

NIFTY- przyszłość testów prenatalnych

Co daje test NIFTY, Jak przebiega test NIFTY, Kiedy robi się test NIFTY, Gdzie wykonać test NIFTY

Testy prenatalne są profesjonalnym sposobem na wykrycie wszelkich dolegliwości dziecka jeszcze przed jego narodzinami. W ten sposób możemy stwierdzić, czy noworodek będzie całkowicie zdrowy, czy będzie cierpiał na jakąś chorobę związaną z różnorodnymi czynnikami. Badanie te są nieinwazyjne, a ich wyniki pewne. Jeżeli matka dziecka obawia się, że może być ono dotknięte mutacją genetyczną, może przeprowadzić podany test.

Co daje test NIFTY?
Jak przebiega test NIFTY?
Kiedy robi się test NIFTY?
Gdzie wykonać test NIFTY?

Co daje test NIFTY?

Jednym z takich testów jest test NIFTY Pro, czyli najszerszy nieinwazyjny test prenatalny w Polsce. Za jego pomocą można wykryć liczne nieprawidłowości (oczywiście o ile występują) w organizmie dziecka. Dzięki niemu jesteśmy w stanie określić, czy będzie chorowało na najbardziej znane choroby genetyczne, takie jak zespół Downa, ale także stwierdzimy obecność mikrodelecji czy mikroduplikacji. Test NIFTY wykrywa sześć trisomii, cztery choroby związane z nieprawidłowością chromosomów płciowych i aż osiemdziesiąt cztery mikrodelecje i mikroduplikacje.

Jak przebiega test NIFTY?

Badanie NIFTY polega na pobraniu próbki krwi z żyły odłokciowej matki, która później jest przekazywana do laboratorium w celu oddzielenia DNA matki od DNA płodu. Pozwala to na dokładnie przyjrzenie się badanemu materiałowi genetycznemu pod kątem jego mutacji, co jest niezbędne w przypadku chęci podjęcia dalszych działań. Wyniki testu otrzymujemy po okresie około dziesięciu dni od momentu dostarczenia próbek do odpowiedniej placówki (transport do laboratorium to jeden lub dwa dni).

Kiedy robi się test NIFTY?

Test NIFTY można polecić każdej matce martwiącej się o stan zdrowia swojego nienarodzonego dziecka. Istnieje natomiast pewna grupa osób, którym wykonanie testu jest szczególnie zalecane. Są to:

  • kobiety, które urodziły już dziecko z chorobą genetyczną
  • kobiety, które przekroczyły trzydziesty piąty rok życia
  • w przypadku niepewności co do wyniku przesiewowych badań prenatalnych, które mogą wskazywać na pewne nieprawidłowości

Gdzie wykonać test NIFTY?

Test NIFTY gdzie zrobić?  Możesz go wykonać w autoryzowanej placówce testDNA Laboratorium po uprzedniej rejestracji na badanie. Dodatkowo, istnieje możliwość wykonania tego testu w domu, przy pomocy domowej pielęgniarki. Podczas wizyty pobiera krew oraz pomaga wypełnić niezbędne do testu dokumenty, które później zostają wysłane do laboratorium.


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.92 / 5.00 116 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626