Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test Harmony

Test Harmony

W obecnych czasach ciężarne kobiety mogą kontrolować proces rozwoju ich płodu poprzez różne oferowane badania prenatalne. Jednym z nich jest test Harmony. Dzięki nim można wykryć schorzenia uwarunkowane nieprawidłowościami występującymi w obrębie chromosomów. Warto wiedzieć na czym dokładniej polega to badanie i jakie są najważniejsze wskazania do jego przeprowadzenia.

Czym jest test HARMONY?
Kto najcześciej wykonuje test HARMONY?
Co zawiera cena testu HARMONY?
Jakie są opinie o teście HARMONY?

Czym jest test HARMONY?

Test Harmony to nieinwazyjne badanie, które pozwala na analizę pozakomórkowego DNA – cfDNA z krwi matki. Do jego przeprowadzenia należy pobrać krew matki, a następnie wysłać ją do laboratorium znajdującego się w Niemczech. Dzięki niemu można ocenić ryzyko 8 różnych zespołów genetycznych. Ten test pozwala ocenić ryzyko pojawienia sie trisomii, czyli zespół Downa, zespół Patau i zespół Edwardsa. Dodatkowo to badanie umożliwia analizę chromosoów X,Y.

Kto najczęściej wykonuje test HARMONY?

Test Harmony wykonuje się w co najmniej 10. tygodniu ciąży pojedynczej i bliźniaczej z zapłodnienia naturalnego bądź in vitro. Kolejnym wskazaniem do przeprowadzenia tego badania są kobiety po 35. roku życia, które obawiają się diagnostyki inwazyjnej. Ten test stanowi bezpieczne rozwiązanie dla kobiet mających wyższe ryzyko wystąpienia wag genetycznych płodu. Test Harmony wykonują również kobiety, które uzyskały niepokojące wyniki USG ciąży. Warto to badanie przeprowadzić profilaktycznie, żeby mieć pewność, iż dziecku nie grozi trisomia albo inne genetyczne wady.

Co zawiera cena testu HARMONY?

Test Harmony – cena zależy od laboratorium i oferowanych przez niego usługi. Zazwyczaj na koszt tego badania składa się:

  • metodyka diagnostyczna, która wykorzystuje unikalną i ukierunkowaną technologię DANSR oraz algorytm FORTE, aby uzyskać możliwie dokładny wynik,
  • analiza w zagranicznym laboratorium,
  • wiarygodność i czułość, gdyż wykrywalność bowiem wad występujących u płodu przewyższa 99%, a odsetek fałszywie dodatnich wyników wynosi mniej niż 0,01%,
  • konsultacja lekarska zarówno przed jak i po wykonaniu badania z lekarzem ginekologiem.

Jakie są opinie o teście HARMONY?

Test Harmony – opinie są zwykle pozytywne. Kobiety uznały to badanie za solidne i sprawdzone. Za wadę uznały natomiast długi czas oczekiwania na wynik, gdyż wynosi on 2-3 tygodnie.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin